Skocz do zawartości

Akwarium 370l- Skalar złożył ikrę na filtrze !!! co robić ?


CEE
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiejszą noc przeżyły wszystkie, jestem w trakcie podmieniania tych 30 l, potem zorbię test. Niestety skalar dalej jest taki dziwny, czy można po takich objawach (nie je, "wisi" w jednym miejscu tuż pod powierzchnia wody i ma ma jedno oko białe) domyślić się co mu dolega? Jakoś mu pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wydaje mi się ,że to uszkodzenie mechaniczne.Oko wygląda na zapadnięte,może uderzył się o coś ostrego,albo inny lokator jest winien takiego wyglądu. Łuski wyglądają na zdrowe,ale płetwy ma ,,smutne,, a co do innych rybek to myślę,że to zbieg okoliczności i nie powinnaś łączyć skalara z całym problemem. 370 litrów to duże akwarium,a jednak można przerybić,może tu tkwi problem.Część odpadnie,sytuacja się wyklaruje i będzie ok.Powodzonka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad tłem myślę, zastanawiam się jakie będzie najlepsze, jak najbardziej naturalne i estetyczne :), w najbliższym czasie zrobię sama albo kupię.

 

Wszystkie rybki żyją, jednak skalar staje się coraz bardziej osowiały, chowa się za filtrem, "łyka" powietrze przy powierzchni, i tak cały czas.

 

Dzisiaj rano zaniepokoił mnie wygląd drugiego skalara, ma 2 białe plamy, wydaje mi się ze są to "dziury" w powierzchni ciała. Zdjęcie złej jakości, ale jest bardzo ruchliwy i ciężko go uchwycić.

post-999-13685154211905_thumb.jpg

post-999-13685154212172_thumb.jpg

post-999-13685154212493_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to się kojarzy z pleśniawką... nie wiem, czy podwyższyłaś temperaturę do 25 - 27 stopni, jak Ci radzono na początku? Jeżeli to pleśniawka, może pomóc akryflawina z Tropicala.

I masz za niskie kH i pH, zasłoń akwarium od strony okna. Nie wiem, czy powinnaś zaryzykować jakąś muszelkę wrzucić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wode z kranu masz bardzo miekka. Podmianki tutaj niewiele pomoga. Trzeba by bylo przeprowadzic jakies kontrolowane zatwardzanie. Zbyt niskie KH prowadzi do wahan w PH. Generalnie takim stanem rzeczy rybki sa oslabione i moga zapadac na rozne choroby.

Źeby podwyzszyc KH mozesz kupic woreczek z torfem koralowym. Trzeba filtrowac przez niego wode tak dlugo, az uzyska sie pożądaną wartosc KH. Dzieki temu twardosc ogolna tez sie podniesie. Mozna tez nabyc tabletki firmy Aqua Medic do podnoszenia GH i KH. Dzieki podniesieniu twardosci PH powinno sie ustabilizowac.

A co do plesniawki. Akryflawina polaczona z podwyzszeniem temperatury powinny pomoc. Jesli choruje tylko jeden skalar mozesz sprobowac nadmanganianu potasu. Smaruje sie zmienione miejsca na ciele ryby roztworem tej substancji. Sa rowniez inne leki do pędzlowania zarazonych miejsc. Wiecej przeczytasz tutaj:

http://www.superakwarium.pl/plesniawka-id618.html

Jesli zdecydujesz sie na akryflawine pamietaj by dodac ja przed zgaszeniem swiatla, gdyz powoduje ono szybszy rozklad leku we wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory wszystko bez zmian. Na jutro chcę zorganizować, mały zbiornik, odłowić chore ryby, te dwa skalary, zacznę je leczyć na pleśniawkę, no a w dużym zbiorniku muszę podnieść GH i KH

 

Jaką temperaturę ustawić w tym mniejszym zbiorniku, gdzie będę leczyć ryby? Czy w dużym tez podnieść teraz jest ok 27 stopni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój skalar złożył ikrę na filtrze, zauważyłam ja dopiero teraz nie mam pojęcia ile minęło czasu od jej złożenia, co mam zrobić? W akwarium są też inne ryby? Nie zjedzą ikry? Niestety nie mogę dzisiaj zrobić zdjęć, dopiero jutro rano... Co mam robić żeby małe rybki przeżyły?

 

Wiem ze to dział chorób, założę później nowy wątek....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...