Skocz do zawartości

Nieproszony gość...


Rekomendowane odpowiedzi

Dosłownie przed chwilką, gdy obserwowałam moje akwarium, dostrzegłam niewiele ponad taflą wody coś a la malutki kamyczek żwiru. Tzn. myślałam, że to to, dopóki nie przyjrzałam się "temu" bardziej: od strony ściany akwa, do której to coś było "przyklejone", znajdowała się taka jakby galaretowata postać... Podniosłam pokrywę i zobaczyłam... malutką muszelkę! Wychodzi na to, że to maciupki ślimak... Heh, dobre sobie, bo żadnego nigdy w życiu nie kupowałam. Pewnie musiał się schować w roślinkach, które kupiłam tydz. temu, albo w żwirze, co jest mniej prawdopodobne. A teraz pytanie do Was: jaki to gatunek? Tzn. zamierzam poszukać informacji na jego temat, ale najpierw muszę chociaż mniej-więcej wiedzieć o jaki gatunek chodzi. Na dodatek nie znam się na ślimakach :) Proszę o pomoc! :help: W załączniku zamieszczam zdjęcie podobnego, większego ślimaka. Mój różnie się nieco tylko ubarwieniem muszli: przy końcu ma bardziej czarną barwę, a po drugiej str. brązową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że to gatunek zatoczka. Jeśli widziałaś jednego to możesz się spodziewać kolejnych. Najlepszy sposób na nie to ślimak anentome helena.

Nie, to nie zatoczek, bo ma inny typ muszli, taki coś jak ta w załączniku:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, tylko, że zdjęcie nie dokładnie przedstawia tego "mojego" ślimaczka. Jest bardzo podobny, ale nie ma takiej gładkiej muszli... tzn. nie wiem tego w 100 %, bo ślimak ma, hmm, ok 3mm, a własnego zdj. wstawić nie mogę, bo aparat mi wysiadł :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Jeśli ma takie kropeczki jak Rozdętka to na pewno jest Rozdętka.

Bez zdjęcia trudno określić co to jest.

...A tak a'propos, to w takim razie PO CO JEST TO FORUM? Nie lepiej go zamknąć, skoro wszyscy każą szukać w Google? Bez sensu

Forum jest do dyskutowania o wszystkim, ale przecież wpierw zakładając temat można sprawdzić czy Wujek Google ma jakieś pojęcie o tym. Wpisuje się np. Ślimaki Akwarystyczne itp. I wyskakuje duużo tematów, jeśli nie znalazłaś tego u Wujka Google to wtedy pozostaje zapytać na forum. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wujek Google, tak? Tak się składa, że szukałam, ale wyszły mi jakieś łacińskie nazwy i takie tam, więc wiesz :/

 

Co do zdjęcia, to może być ciężko, bo mam taki zarąbisty telefon, że do zestawu nie dali mi USB, więc kupiłam jakieś ogólne badziewie prze Bluetooth i paskudztwo padło zwyczajnie :/ za niedługo aparat będzie już do użytku, więc może wtedy zrobię zdj., o ile wcześniej nie oddam ślimaczka do zoologicznego ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyyy... jeśli to rozdętka lub zatoczek to obawiam się, że ci nie przyjmą delikatnie mówiąc. Te są uważane za szkodniki a nie towar do sprzedaży. Co innego jakbyś miała jakieś ampularie, helenki, zebry itp.

 

Ja garściami wyjmowałam zatoczki złapane na marchewkę i od razu fruu do kosza zarazy piekielne :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra już, dobra ;) Wychodzi na to, że to rozdętka, bo dzisiaj bardziej się ślimaczkowi przyjrzałam ;p. A ja głupia chciałam go dziś zabrać do zoologicznego oddać ;p, a to przecież szkodnik ;p. Podobno niszczy rośliny xd. No a ja się zastanawiałam dlaczego ostatnio pod taflą wody pływają martwe łodyżki ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...