Skocz do zawartości

ślimaki


przemolski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko czy macie jakieś pomysły odnośnie ślimaków bo ja wygotowałem żwir korzenie kamienie i przepłukałem roślinki w solance i to dośc mocnejże odrazu się takie suche zrobiły, wymieniłem wodę, no i jeszcze nie wpóściłem ryb a już zaobserwowałem że pojedyncze ślimaki znowu sie pojawiają. co poradzicie bo oprócz tego mam dwie bocje mysie ale tak jak by nic nie dawaly. czy są jeszcze jakieś sposoby oprócz chemii? a jeżeli już chemia to może jakaś najmniej szkodliwa dla rybek i rośline. zaa wszelką pomoc z góry dziękuję:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie sobie teraz myślisz ... "po co mi były te ślimaki" ... sam kiedyś się skusiłem i zamiast dwóch było ich kilkadziesiąt ...

wyrzucasz rośliny, kamienia ... zmieniasz podłoże na zupełnie nowe ... dobrze myjesz akwarium, filtr i grzałki ... może to pomoże ... niestety :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Moim zdaniem jedynie możesz spróbować z bojami, bo chemia nie ma sensu gdyż raczej wszystkiego i tak nie zwalczy...Suszenie wszystkiego też niema sensu bo choćbyś niewiadomo ile suszył to tego paskudztwa i tak się nie pozbędziesz wiem z doświadczenia... Czasami wystarczy wyjąc podłoże, wyczyścić i dać nowe, do tego przeczyścić roślinki i czasami jest ok, a czasami i to nie pomaga bo wystarczy nawet nie jeden ślimak, a tylko jedno jajo, żeby wszystkie czynności mające na celu zlikwidowanie ich poszły na marne:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, z takimi rybami jak bojowniki to też nie jest tak, jak się wydaje.Mam parę wiecznie głodnych gurami, dzisiaj wyłowiłam drugiego zatoczka już wyrośniętego (trzeci mi myknął), do tego mam jednego ślimaka nieznanego gatunku dorosłego (samica gurami mu odgryzła róg i to było jedyne działanie labiryntowiec contra ślimak) i kilka w formie mikrobów - otoski czyszczą im muszelki z glonów :lol: i bodajże to są jedyne ryby, które ślimakami się interesują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mowa o bocjach mysich tylko o WSPANIAŁYCH są lepsze na ślimaki.

2-3 sztuki bocji wspanialej to najlepszy sposób a jak akwarium jest za male - można temat potraktować na zasadzie "wypożyczenia" - tj. kupujesz bocje a po załatwieniu sprawy szukasz im nowego, lepszego "mieszkania" (lub oddajesz do sklepu).

U mie ta metoda już raz się sprawdziła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś mnie dopadł ten problem, najczęściej przynosi się ślimaki z roślinami ze sklepu lub od kogoś podobno Bocje je zjadają nie wiem ile w tym prawdy, wiadomo dużo osób ci tu podało sposoby ale ja bym na twoim miejscu poprostu zkorzystał z chemi. A co do twojego pytania żeby podać ci chemie najmniej szkodliwą dla ryb, preparaty sa robione tak żeby rybą nie zaszkodziły wieć o co sie bać wejdz na stronę TROPICALA tam sa katalogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bocje wspaniałe są skuteczne tylko wtedy gdy ich nie przekarmisz w innym razie możesz mieć ich nawet 10 a one się nie zainteresują ślimakami.Co do restartu poprzez wygotowanie,wyrzucenie czy wysuszenie wszystkich rzeczy to nie ma najmniejszego sensu, bo i tak przyjdzie moment że kupisz lub dostaniesz rośline a gołym okiem ikry nie zobaczysz i plaga na nowo.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...