Skocz do zawartości

Nocne oswietlenie akwarium diodami RGB


Largini
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jezeli chodzi o kolor to bym wybral na twoim miejscu jakis ktory odpowiada naturalnemu zmierzchowi lub porankowi. napewno bym odrzucil kolory typu niebieski bo to troszke nie naturalne. tego wynalazku uzywalbym tylko jako oswietlenie tymczasowe - przed zapaleniem normalnego swiatla i po jego zgaszeniu. a na typowa noc bym to wylaczal. w nocy ma byc ciemno i takie rozwiazanie jest chyba dla ryb najbardziej odpowiednie. ale to twoje akwarium i zrobisz jak bedziesz uwazal :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebieski to naturalny kolor wody w nocy przy świetle księżyca :).

 

Nie no ja całe życie myślałem że odbite światło księżyca jest mniej więcej białe, w rzece/jeziorze też takie będzie.

 

Światło tej mocy nie powinno się świecić całą noc. Ryby też chcą odpocząć.

Wieczorem do obserwacji, rano do symulowania "świtu" - tyle. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

largini

 

od 12 w południe? nie za późno? gdzie stoi twój zbiornik , masz dobre nasłonecznienie do 12-tej? może teraz na zimę nie głupi pomysł ale latem to masz spore słońce już o 8 rano.

 

ja sam mam niebieski LED godzine przed spaniem czyli po 22-23 i rano automatyczny włącznik teraz od 7 rano do 8:30

reszta to świetlówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatyczny włącznik oświetlenia już posiadam i bardzo ułatwił mi życie.

Natomiast oświetlenie RGB zrobiłem z nudów i po to by nie stresować ryb nagłym załączenie świetlówek o 5 rano aby je nakarmić. chyba zmienię porę świecenie na 8 rano do 18 wieczorem a potem do 22 oświetlenie rgb.

Dodałem teraz nową 80 cm taśmę i już jest dość przyzwoicie widno w akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

oraz drugi taki timer steruje mi swiatłem dziennym już od 2 lat i naprawdę super sprawa :) teraz kombinuje nad komputerkiem do mojego akwarium 112L ;)

Wystarczyłby jeden timer i przekaźnik podłączony równolegle do timera. Zanik zasilania z timera, skutkowałby przełączeniem styku w przekaźniku i w tym samym momencie co gaśnie światło dzienne, zapaliłoby się nocne;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...