Jump to content

PanBocja

Użytkownik
 • Content count

  32
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About PanBocja

 • Rank
  Małomówny
 • Birthday 10/30/1983

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Kraków
 1. PanBocja

  Odmulacz z odzyskiem wody

  To czy nie taniej po prostu kupić cieńszy wąż? Miałbyś więcej czasu;) Pozdrawiam
 2. PanBocja

  Odmulacz z odzyskiem wody

  Wszystko pięknie, tylko po co? Zrobiłeś filtr, a nie odmulacz. Proces odmulania polega na zebraniu syfu z dna akwarium i usunięciu przy okazji pewnej ilości wody, celem jej dolania. W Twoim projekcie musisz "odmulić", wyczyścić filtr "odmulacza", po czym wężem spuścić trochę wody z akwarium żeby ją podmienić. Normalnie wsadzasz wąż ściągasz syf, wylewasz wodę z syfem i dolewasz wodę. Dodałeś sobie pracy i niepotrzebnego wydatku na to urządzenie. Ale oczywiście plus za pomysł i realizację. Pozdrawiam
 3. Owszem. 400V to wartość napięcia międzyfazowego. Niemożliwe wydało mi się powstanie takiej sytuacji. Wyobrażasz sobie jak "roztargnionym" musiał być elektryk który to podpinał? Chyba że to jakieś przeróbki. Dziwi mnie ten fakt tym bardziej że każde urządzenie podłączone do takiego gniazda powinno działać co najmniej "nienormalnie"
 4. Że co proszę? I jak to wyjaśnił? Pytam z ciekawości bo to jest niemożliwe.
 5. Szanowny Kolego. Kolory mają znaczenie i są przestrzegane. Każdy produkt wyprodukowany w UE ma te kolory zgodne i nie ma tu żadnych odstępstw. Każdy elektryk, wykonujący instalację w domu, mieszkaniu też tego przestrzega. Odstępstwa od tej NORMY są sporadyczne i dotyczą w zasadzie tylko przeróbek amatorów bez wiedzy o prawidłach sztuki. Oczywiście że fizycznie wszystkie trzy przewody są takie same i można je użyć jak się chce. Jednak od strony reguł jest to niepoprawne, a "czym skorupka za młodu...". Po prostu lepiej mieć nawyk robienia dobrze, niż nawyk robienia "byle działało".
 6. Powiem tak. Jeżeli kolega pyta o schemat podłączenia kabla do gniazdka elektrycznego to dla jego dobra sugeruje mu rozwiązanie "fabryczne". Pozdr
 7. Pompka napowietrzająca może być śmiało spięta z czasówką do oświetlenia dziennego lub chodzić całą dobę. Oświetlenie nocne może załączać się samoczynnie, z chwilą wyłączenia oświetlenia dziennego. Wystarczy niedrogi przekaźnik. W tej sytuacji nadal nie widzę potrzeby stosowania proponowanego przez Ciebie panelu z wyłącznikami. Jedyny sens jego instalowania to ukryta chęć manualnego sterowania "całą aparaturą";) Praktycznego zastosowania takiego rozwiązania nie widzę. Pozdrawiam
 8. Ale po co chcesz mieć wyłączniki na gniazdka? Potrzebujesz gniazdo do filtra, oświetlenia i ogrzewania. Wszystkie trzy chodzą całą dobę (światło z zegara). Przełączniki są tu zbędne a nawet szkodliwe. Po co ma ktoś wyłączyć to przypadkiem. Do wykonywania czynności pielęgnacyjnych i tak musisz odłączyć wtyczkę z gniazda.
 9. Najprecyzyjniejszy byłby podajnik ślimakowy, osadzony w plastikowej rurze. Podajnik mógłby być bardzo krótki, ponieważ z jednej strony wystarczyłoby zastosować lejek na dużą ilość karmy, a z drugiej otwór wylotowy. Wykonanie spirali też nie powinno nastręczyć dużych trudności. Sztywny drut, czy nawet słomka do picia zalana wewnątrz klejem z pistoletu. Spiralę można wykonać z odpowiednio dociętych i przyklejonych do rurki fragmentów sztywnego plastiku (z pojemników na żywność). Sterowanie można zrobić na tajmerze, który co zadany czas załączy się na zadany czas. Rozwiązanie podobne jak w piecach na różne ekogroszki:)
 10. PanBocja

  Automatyczne dozowanie nawozów

  Jeśli schemat płytki nie jest bardzo skomplikowany to można wykorzystać płytki uniwersalne. Tutaj nie trzeba kombinować z chemią, ale trzeba starannie zaplanować rozmieszczenie elementów na podstawie schematu elektrycznego. Warto rozważyć obie metody.
 11. PanBocja

  Fishroom

  Te dziwne murki to miejsce na węgiel. Widocznie wcześniej była tutaj kotłownia węglowa. Pytałeś co dać na ściany (i sufit także) powyżej płytek. Ja bym dał tynk akrylowy. Nie masz tam dużo powierzchni, a jest to materiał do stosowania na zewnątrz i wewnątrz. Pełna odporność na wilgoć (izolacja ścian), grzyb itp. Nie ma problemu ze szkodliwością dla zdrowia. Wystarczy przewietrzyć po nałożeniu przez kilka dni i pomieszczenie w 100% nadaje się do zamieszkania. Zazdroszczę miejsca na taki pokój. Ja w bloku niestety nie mam jak
 12. PanBocja

  chlodzenie akwarium. domowe i fachowe sposoby

  Wejdź na opisy gatunków które hodujesz i sprawdź w jakiej temperaturze zaleca się je trzymać. Nie ma jednej słusznej temperatury dla wszystkich gatunków.
 13. PanBocja

  chlodzenie akwarium. domowe i fachowe sposoby

  Duże zużycie prądu i kłopot z chłodzeniem wg. mnie dyskwalifikuje ogniwa Peltiera z tego zastosowania. Te baniaki na wodę po 5galonów mają normalny agregat jak w lodówce, tylko o mniejszej wydajności.
 14. Na Allegro masz ponad 100 litrów z osprzętem za 300zł. Te gratisy co piszesz to jest koszt 30-40zł. Najlepiej poczytaj forum i dobierz konfigurację samodzielnie. Gotowe zestawy prawie zawsze nie są dopasowane do konkretnych potrzeb. Powodzenia 8-)
 15. Ja tylko się wtrącę w jednej kwestii- CENA. Kupujesz ten zestaw tam gdzie zalinkowałeś i za tą cenę 614zł? Jeśli tak to radziłbym obejrzeć Allegro. Są tam zestawy z wiekszymi akwariami za połowę tej ceny!
×