Jump to content

dziwna rybka w moim akwarium


Recommended Posts

Kupiłam ostatnio używane akwarium które, jak się póżniej okazało, miało już 3 mieszkańców! Pielegnica papuzia, dość spory lecz wyblakły pleco i jedna ryba która jest tak dziwna, nikt nie wie co to jest, więc może Wy pomożecie :)

 

post-6702-13685160686529_thumb.jpg

 

post-6702-13685160686351_thumb.jpg

 

 

post-6702-13685160686107_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

heh rzeczywiście, jak otwiera gębe to jakby całuska szukał :) dziwak ma koło 13-15cm (ucieka jeszcze jak się zbliżam) akwarium nie wiem ile ma litrów, jest narożne, 70x70x56, dodam, iż było w fatalnym stanie (dno od 3 lat nie odmulane!!) teraz staram się doprowadzić je do porzadku... syzyfowa praca....

Link to comment
Share on other sites

Będe musiała.. w akwarium mieszka jeszcze jeden pleco ( pisze pleco, bo nie znam polskiej nazwy tej ryby :) ) okolo 30centymetrowy...szkoda mi tych rybek było jak mi właściciel powiedział, że jak ich nie wezme, wywali do ogródka ;/

Link to comment
Share on other sites

Miałam malutką nadzieję, że nie wyjdzie na jaw :oops: akwarium ogolnie było kupione dla 3 okolo 7centymetrowych (bez ogona) welonków, które zostały wcisniete mojemu naiwnemu mężowi przez sprzedawce,chwilowo mieszkają razem. Dla 3 wiekszych mieszkanców szukam domu już od tygodnia...dodam, że mieszkam w Anglii i raczej cieżko bedzie ;/

 

post-6702-13685160686747_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

To welonki zatrzymam :) Maż tylko nie odda tego Plecostomusa, będzie się ta rybka mocno męczyc przy tych welonkach?

 

 

post-6702-13685160686968_thumb.jpg

 

 

 

oczywiscie, nie chcę zeby te rybki się męczyły! Dlatego mam zamiar wziąć sobie wszystkie rady do serca :)

 

Z tymi welonkami można trzymać jakies inne rybki?

Link to comment
Share on other sites

Właśnie nie za bardzo.Welonki to rybki zimnolubne,a większość rybek akwariowych to rybki tropikalne.Zupełnie inne wymagania temperaturowe.

Wracając do twojego Plecostomusa to w tym baniaku ma wszelkie szanse skarłowacieć,o ile już to się nie stało.Wytłumacz mężowi,że jeśli zależy mu na zdrowiu i życiu rybki to lepiej ją oddać,bo w waszym baniaku raczej prędzej jak później zejdzie w męczarniach.Musicie się zastanowić co lepsze,w końcu chyba nie macie po 8 lat.

Link to comment
Share on other sites

Z matematyki nigdy nie byłam mocna... :) o akwaium powiem tyle ile się da:

akwarium jest narożne, jak ktoś ładnie to ujął :" graniastosłup niebyt foremny ( :P ) o podstawie pieciokąta o wymiarach :

 

67x67x12x12x74= podstawa

 

wysokość= 54cm ( nie wiem czemu wczesniej podałam inaczej :) )

 

szkło ma grubość 1cm

 

życze miłej zabawy z matematyką :)

 

Filtr firmy Fluval, model 205, mam dziwne wrażenie, że nigdy nie czyszczony... nie udało mi się jeszcze go rozebrać, może zrobie to dzisiaj z odrobiną pomocy. Myślicie, że można coś tam jeszcze pływać z tymi złotymi rybkami jak pozbęde się papuziej, gurami i pleco?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...