Jump to content

Pytanie o filtr JBL Cristal Profi e900


Recommended Posts

Ja mam JBLa i jestem bardzo zadowolona.Ale...mam go (dokładnie ten model) w 126l.Jeśli mogę ci coś podpowiedzieć to bym się skusiła na JBL e1500 do twojego baniaka.Jest trochę droższy,ale będzie bardziej wydajny.A decyzja należy do ciebie.

Link to comment
Share on other sites

Posiadam od ponad miesiąca JBL e1500 w baniaku 240L i nie mogę się do niczego przyczepić, woda kryształ, cichutka praca, 4 koszyki na media filtracyjne o pojemności o ile dobrze pamiętam (w pracy jestem :) ) 1,9L x 3 i kosz "Combi" o trochę mniejszej. W standardzie gąbki i ceramika w ostatnim koszu. Serwis rewelacja, miły kontakt i szybka odpowiedź ( piszę o tym bo myślałem że trafił mi się wadliwy wirnik, po 3 dniach dostałem nowy pocztą bez żadnych kosztów, dzięki temu mam jeden na zapas ;) )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam, zakupiłem jednak filtr JBL Cristal Profi e900, zamontowany i działa od piątku, niby działa fajnie, ale co jakiś czas, powiedzmy co pół godz tak jakby zasysa powietrze wtedy mocno buczy a z wylotu az sie gotuje od bąbelków powietrza. Nie wiem co z tym zrobić, juz podnosiłem delikatnie, szturchałem, ale dalej to samo, czy to na początku tak ma być czy coś jest nie tak z filtrem?? Pozdro i dzieki za pomoc!!

Link to comment
Share on other sites

Ale wydaje mi się że gdyby powietrze się dostawało to byłyby jakieś nieszczelności,wycieki wody, a tu całkowicie szczelne, zero wycieków, tylko to powietrze

Woda z filtra by wylatywała tylko wtedy, gdy filtr by był wyłączony i był by poniżej poziomu wody.

 

One działają na takiej zasadzie, że tam w środku jest wypompowywane powietrze przez silnik z wirnikiem i tym sposobem 2 rurką zasysa. I dla tego tobie może woda nie lecieć tylko może być wciągane przez tą dziurkę powietrze zamiast wody przez wąż. Nie wiem czy zrozumiesz ale jak co to pisz spróbuje jaśniej tobie to wytłumaczyć.

Link to comment
Share on other sites

No ale może tutaj jest mikroskopijna dziurka??? i prze nią wciąga sobie powoli powietrze i na końcu jak mu się uzbiera wypuszcza je na zewnątrz???

 

Weź go rozbierz i przeczyść uszczelkę i wszystko co jej dotyka. Sprawdź czy nie jest może pęknięta a jak to nie poskutkuje to do servisu zadzwoń i się zapytaj a jak nie to odeślij im na gwarancje.

Link to comment
Share on other sites

Ej a dodam tobie tam, że my w szkole mamy przy żółwiach unimaxa 250 (ja się żółwiami zajmuje)

to on też trochę powietrza ciągnie ale tam gdzie jest ta rurka co w akwa się ją wkłada. Tylko on od razy wypuszcza bąbelki wężem co z filtra wychodzi. Wg. go nie słychać.

 

 

Sprawdź jeszcze węże doprowadzające czy wszystko z nimi oki.

Link to comment
Share on other sites

już jest oki, wielkie dzieki za pomoc, rozebrałem cały, posprawdzałem, poskładałem dokładnie z dużą uwagą na uszczelkę, póżniej długo pompowałem wodę do filtra, nawet jak już był pełny pompowałem dalej, i teraz super, nic nie zaciąga powietrza, :-) zobaczymy jak będzie dalej, za powiedzmy pare godzin... jeszcze raz wielkie dzieki za pomoc! Pozdro!

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...