Skocz do zawartości

Nadęty zbrojnik


AsFeron
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To co teraz napiszę to tylko zasłyszane informacje do których dotarłem gdy sam miałem identyczny problem.

Duże powiększenie brzucha u zbrojnikowatych może być wywołane pasożytem układu pokarmowego. Występuje szczególnie u osobników osłabionych/trzymanych w nie najlepszych warunkach. Może być też wywołane nieprawidłowym karmieniem.

Sam miałem dwa podobne przypadki [przy prawidłowym karmieniu]. Jednemu zbrojnikowi samo minęło po dwóch dniach... drugi padł. Oba przypadki w dużym odstępie czasowym, w różnych akwariach, u nie spokrewnionych ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy nie można dawać samej suchej karmy rybom?

Pokarm trzeba urozmaicać.

Co do ochotki to ja mam inne zdanie. Ja swoim rybkom daję mrożoną, nie dużo, do tego jeszcze mieszam z mrożonymi larwami komara, solowcami i szpinakiem. To prawda, że z ochotką lepiej nie przesadzić. Moje Zbrojniki ją jedzą i nic im nie jest. Pilnuję tylko aby za dużo nie dawać i tylko raz w tygodniu dostają mięsko.

Napisz jeszcze jaką masz pełną obsadę bo może się okazać, że głodówka to nie najlepszy pomysł ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co teraz napiszę to tylko zasłyszane informacje do których dotarłem gdy sam miałem identyczny problem.

Duże powiększenie brzucha u zbrojnikowatych może być wywołane pasożytem układu pokarmowego. Występuje szczególnie u osobników osłabionych/trzymanych w nie najlepszych warunkach. Może być też wywołane nieprawidłowym karmieniem.

Sam miałem dwa podobne przypadki [przy prawidłowym karmieniu]. Jednemu zbrojnikowi samo minęło po dwóch dniach... drugi padł. Oba przypadki w dużym odstępie czasowym, w różnych akwariach, u nie spokrewnionych ryb.

Tak nie wykluczam, pasożytów , dlatego głodówka , jak samo nie zejdzie po paru dniach , to będzie wiadomo , że pasożyty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dziś właśnie zauważyłem, że brzuch się zmniejszył oczywiście nie do minimum ale już do mniejszych rozmiarów i nie jest już nadęty tak bardzo....

Co do obsady:

10 gupików

10 brzanek różowych

4 brzanki zielone

10 neonek

5 zbrojników 3+2

około 30 kirysków

około 4 cierniooczki

5 molinezji

3 mieczyki

 

Wiem wiem przerybienie i zła obsada, ale czekam na nowe akwa i prawie wszystkie pójdą do nowego albo będą oddane jeśli będzie taka potrzeba,a w obecnym 200l nic z tych rybek prawie nie zostanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...