Skocz do zawartości

[25l] Betta Crowntail


Evelyn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiaj przestawię moje drugie akwarium z bojownikiem. Na razie jest mało roślinek, bo ... innych nie ma w zoologicznych a nie mam narazie funduszy aby coś zamówić. Nie mam jako takiego pomysłu na aranżacje, może przyjdzie z czasem ;).

 

Fauna:

- betta crowntail

- ślimaki (jakieś szare)

 

Flora:

- cabomby

- mała żabienica

 

Sprzęt:

- filtr AQUAEL mini FAN

- grzałka

- pokrywa

 

Ogólnie

Dołączona grafika

 

Damon - najlepsza ozdoba akwarium :kwiaty:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te czerwone rośliny nie zleją się w jedno razem z tym bojownikiem?

Na razie musi tak zostać, bo jedyne rośliny jakie są dostępne w zoologicznym to cabomby, żabienice i moczarki. Większego wyboru nie mam a tak jak już pisałam nie mam na razie funduszy aby coś przez internet zamówić, ani nawet nie mam się jak wybrać do większego miasta.

Dziękuje za opinię. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłoża wcale nie jest tak mało ;). Z przodu wydaje się, że tak, ale z tyłu jest go więcej, po prostu tak jest nasypany, a po za tym dno było wtedy trochę przeczesane, bo starałam się odmulać tak, żeby mi piasku za dużo nie wciągło. Zresztą nie ma problemu, zawsze torebeczkę można dokupić. Dzięki za rady. Postaram się coś zmienić jak tylko właśnie będzie przypływ gotówki, bo w tym największy problem jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje :). Tak myślałam co z tym zrobić i chyba zostawię taki pustawy i dołożę, tylko jeszcze jakiś jeden gatunek roślinek, ale też nie za dużo. Bojek musi mieć dużo miejsca do pływania :mrgreen: . Zastanawiałam się czy też nie obsadzić korzonka mchem, ale stwierdziłam, że taki goły mi się bardziej podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

aż mi się łezka kreci jak pomyślę o moim którego już nie ma :cry:

Ja też kiedyś miałam bojownika i podobnie jak i Twój już nie żyje. :cry:

 

 

Mod.Janusz----Pleco--Patrz na datę ostatniego postu,bo przyznam następnym razem ostrzeżenie.Autor tematu sam odświeża go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że do tego akwa warto dodać rośliny z rodzaju Hemigraphis np.Hemigraphis Minima. I jeszcze jedno. Aby w akwarium nie było tak pusto, proponuję dodać też 2-4 samice bojownika. ;)

Do zbiornika 25 litrów nie można więcej bojowników.. Tylko i wyłącznie jeden!

 

Nawet ładne akwa, dołóż mchów i innych roślinek, może jakieś krewetki i będzie ładniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wow, ale dyskusja rozgorzała. :mrgreen: Teraz akwarium wygląda trochę inaczej ale zdjęcia dam dopiero wtedy gdy dokupię parę roślinek. Krewetki bardzo chciałabym mieć ale boję się, że bojek je zje. Jest bardzo ruchliwy i nie boi się prawie niczego więc na pewno zjadłby je sobie na śniadanie.

 

a strumień filtra nie psuje kabomby bo u mnie jak kabomba była blisko akwarium to wszystkie jej liście pływały :(

Nie psuje bo strumień mam najlżejszy jak się da, ale to prawda, że są bardzo delikatne.

 

 

Na razie nie pokazuję całego akwarium, bo jak już pisała wcześniej muszę dokupić roślinek, ale za to bojka jak najbardziej. Damon ma się dobrze, stroszy się i pływa po całym akwarium. :)

post-800-13685162463344_thumb.jpg

post-800-13685162464203_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Niestety Damon zdechł w lipcu, akwarium przez miesiąc stało puste aż dojrzałam jego.... Wiem, że woda mętna i szyby brudne ale grzebałam w akwarium. Na razie jest pusto więc nie ma co pokazywać, jedynie czym mogę się pochwalić to bojek Desperado :D. Myślę, że będzie mieszkać z nim jedna ampularia, ale zobaczymy co wyjdzie.

post-800-13685165354841_thumb.jpg

post-800-13685165355142_thumb.jpg

post-800-13685165355465_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Poprzedni bojownik zdechł, akwarium stało przez miesiąc puste aż znalazłam kolejnego bojownika. Na razie a akwarium jest gąszcz roślin, które ślimak regularnie demoluje i jest nieporządek ;). Szukam jakiegoś fajnego korzenia, ale na razie słabo mi idzie. Więc na razie przedstawiam wam Koksika :D

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Tak wiem, że na tym zdjęciu jest zapasiony ale gdy powiedziałam: "tak możesz go nakarmić ale wrzuć tylko parę płatków", mój chłopak rzucił mu od serca aby biedna rybka głodna nie była :D. To dzisiaj rybka ma post.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...