Skocz do zawartości

Muszlowiec wielopręgi? Może coś innego?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem na cioci wikipedii o muszlowcach, i tutaj, że można takowego trzymać w akwa o dł.40cm. Jakie dokładne on warunki potrzebuje? Wiem, że muszelki etc. Czy mógłby żyć z kreweciami? W akwa głównie roślinnym? Mam 2 gałęzatki, moczarkę i glossie. Jeśli bym wrzucił parę muszelek mógłbym hodować harem 1+2? Jeśli nie to co innego byście mi polecili z rybek do moich 25L? Tylko nie chce już bojka, chodzi o rybkę albo rybki, które nie będą agresywne w stosunku do kreweci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na cioci wikipedii o muszlowcach, i tutaj, że można takowego trzymać w akwa o dł.40cm. Jakie dokładne on warunki potrzebuje? Wiem, że muszelki etc.

 

Pierwsza lepsza strona z opisem gatunku. Tam będzie wszystko. ;)

Czy mógłby żyć z kreweciami? W akwa głównie roślinnym? Mam 2 gałęzatki, moczarkę i glossie.

 

Do akwa typowo roślinnego przy tylu roślinach jeszcze daleko, ale i tak nie bardzo. Nie to środowisko, nie te parametry co dla krewetek.

Jeśli nie to co innego byście mi polecili z rybek do moich 25L? Tylko nie chce już bojka, chodzi o rybkę albo rybki, które nie będą agresywne w stosunku do kreweci.

viewtopic.php?f=39&t=19607

Dużo ponad to się nie wymyśli, a nawet jeśli to będą to ryby praktycznie nie występujące w handlu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to mały gatunek, należy go trzymać w haremie, ale potrzebuje wolnej przestrzeni, jak każda ryba do pływania. Najodpowiedniejszy litraż dla tych rybek to ok. 40 - 50 litrów.

A razbory boreańskie? Są mniejsze niż szczupieńczyki, dorastaja do 1,5 cm i w tym litrażu mógłbys trzymać ich 9. Pocieszny maluszek. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to mały gatunek, należy go trzymać w haremie, ale potrzebuje wolnej przestrzeni, jak każda ryba do pływania. Najodpowiedniejszy litraż dla tych rybek to ok. 40 - 50 litrów.

A razbory boreańskie? Są mniejsze niż szczupieńczyki, dorastaja do 1,5 cm i w tym litrażu mógłbys trzymać ich 9. Pocieszny maluszek. ;)

 

Na SA pisze, że najlepiej żeby akwa miało długość 40cm. Moje ma tyle. :zamieszany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin nie kłóć się, dobrze mówię. :roll:

Jakby strona ogrodu zoologicznego napisała że zebry to mają mieć wybieg taki i taki. To co, do większego byś ich już nie wpuścił?

Daj im trochę swobody. ;)

 

Już trzeba polegać tylko na stronach internetowych a nie na własnych doświadczeniach? :zamieszany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczupieńczyk karłowaty – Aplocheilus annulatus a co powiesz o nim? On jest nawet ładny.

Marcin nie kłóć się, dobrze mówię. :roll:

 

Źle mówisz, zbiornik o długości ok. 40cm i litrażu ok 25L jest odpowiedni dla tych rybek ;)

 

A nie lepiej dać im swobody?

Według mnie jest za małe. Wszyscy tu już polegają na stronach internetowych.

A nie z doświadczenia. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...