Skocz do zawartości

[112L] Ogólne


dareczek1234
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oto trochę iwagumi, trochę roślinnych zadrzewień i początek przygody...

 

SPRZĘT

Filtr (Pompka) Atman AT201 + gąbka

Oświetlenie 2x18W

 

 

OBSADA

1 x bojownik

6 x neon innesa

3 + 2 x molinezja

1 + 1 mieczyk hellera

2 x kirysek panda

2 x kirysek spiżowy

1 x Amano

 

Aktualnie z obsadą

 

Dołączona grafika

 

Pierwsze dni...

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Dobra, ale gdzie ten las?

-"No tutaj"

-"Gdzie? Pokaz mi palcem bo go nie widzę!"

-"No tutaj"

-"Możesz mi powiedzieć na ... mi ... las? Odwróć stronę!"

-"O ..."

-"Czytaj!"

-"Gdy wyszli za wzgórza, oczom ich ukazał się las krzyży"

C.Pazura i M.Konrad "Nic śmiesznego"

 

Sorka, nie mogłem się powstrzymać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do: Atreyu

 

Został dopiero co zasadzony, więc rośnie... ;)

 

Do: Rafi200

 

Układ kamieni - oczywiście nie jest poprawny - bo 1) jest ich 4 2) są źle rozmieszczone

 

Tło było czarne, lecz przez wzgląd na "ładnie" wyglądające roślinki na niebieskim tle - zmieniłem na niebieskie.

 

Obsada z obecnych dwóch mniejszych akwa:

1xbojownik

6xneonki

2x molinezja

2x gupik

1x krewetka amano

 

Dodatkowo w planie

5xotoski

 

edit:

 

Zapomniałem o

2xkirysek Panda

 

2xkirysek spiżowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do: Atreyu

 

Został dopiero co zasadzony, więc rośnie... ;)

 

Do: Rafi200

 

Układ kamieni - oczywiście nie jest poprawny - bo 1) jest ich 4 2) są źle rozmieszczone

 

Tło było czarne, lecz przez wzgląd na "ładnie" wyglądające roślinki na niebieskim tle - zmieniłem na niebieskie.

 

Obsada z obecnych dwóch mniejszych akwa:

1xbojownik

6xneonki

2x molinezja

2x gupik

1x krewetka amano

 

Dodatkowo w planie

5xotoski

strasznie mało neonków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tło jest ok ale musi być bardziej zarośnięte akwa poza tym zdjęcie źle zrobione i chyba akwa jeszcze dojrzewa. Dodaj z tyłu kilka diodek led w ten sposób troche rozświetlisz tło co powinno dać efekt głębi.

btw co masz pod piaskiem bo na samym piasku raczej nic nie porośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to obsada będzie miała przeprowadzkę z 2 mniejszych zbiorników 25L, choć mało neonków, to i tak miały ścisk...

Piasek jest docelowo plażą, i nie chciałem aby został "zadrzewiony" - więc nic pod piaskiem nie ma - prócz piasku ma się rozumieć... ;)

Akwa dojrzewa, choć kusi mnie Sera BioNitrivec (czy jakoś tak) i nie wiem czy dzisiaj to nie nastąpi...

 

Aktualnie walka z "galaretą" na korzeniu, 2xszorowanie i gotowanie - nic nie dało wczoraj ponownie pojawiła się zmora. O ile dobrze pamiętam (z poprzednich małych zbiorników) kokos i korzeń też porastały tymi bakteriami, ale po czasie następowała stabilizacja i samoczynnie "gluty" znikały.

 

Generalnie czekam na pierwsze oznaki rozwoju roślin (mech pokazał nowe gałązki) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to obsada będzie miała przeprowadzkę z 2 mniejszych zbiorników 25L, choć mało neonków, to i tak miały ścisk...

Piasek jest docelowo plażą, i nie chciałem aby został "zadrzewiony" - więc nic pod piaskiem nie ma - prócz piasku ma się rozumieć... ;)

Akwa dojrzewa, choć kusi mnie Sera BioNitrivec (czy jakoś tak) i nie wiem czy dzisiaj to nie nastąpi...

 

Aktualnie walka z "galaretą" na korzeniu, 2xszorowanie i gotowanie - nic nie dało wczoraj ponownie pojawiła się zmora. O ile dobrze pamiętam (z poprzednich małych zbiorników) kokos i korzeń też porastały tymi bakteriami, ale po czasie następowała stabilizacja i samoczynnie "gluty" znikały.

 

Generalnie czekam na pierwsze oznaki rozwoju roślin (mech pokazał nowe gałązki) :)

U mnie otoski zajadały się tą galaretką, zjadły wszystko w ciągu dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...