Skocz do zawartości

Problem z rybkami.


yumi19945
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam akwarium 100l.

Filtr jest włączony cały czas.

 

Obsada rybek:

mietrzyki - 8 sztuk ( 3 samce , 4 samice )

gupiki - 7 sztuk ( 4 samce , 3 samice )

danio pręgowane - 2 sztuki

molinezje - 7 sztuk

4 glonajady, i 2 neonki.

 

Jakieś złe rybki wybrałam do akwarium, niektóre mają objedzone płetwy, 1 kirysek mi zdechł. W tym teraz małe w kotniku, dziwnie się zachowują, zaczynają zdychać. Raz na tydzień do akwarium , wsypuję łyżkę soli, a jedzenie raz na dzień.

 

Co źle robię? Czemu rybki mi tak zdychają?

Filtr czyszczę 2 razy, w tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium mam 4 miesiące. Zalane było wcześniej 2 dni, zanim wpuściłam ryby, wodę po 2 miesiącach wymieniałam. Wujek poradził mi, abym wsypywała sól, ponieważ odkaża rany u ryb, i szybciej się goją.

Filtr wyciągam , z akwarium i płukam go pod wodą.

Jak mam odmulać akwarium? Jak wymieniałam wodę w akwarium, wyciągałam żwirek płukałam i gotowałam w garnku.

 

P.S Jak zmienić obsadę ryb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze masz za sporą obsadę.Pamiętaj że wszystkie żyworódki mają słabą przemianę materii i wydalają sporo amoniaku i fosforanów, a co do neonków to masz ich za mało powinno być minimum 10szt. no i dodatek soli dla nich jest szkodliwy.Więc twoim problemem prawdopodobnie jest amoniak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydały by się informację na temat parametrów wody.

Dlaczego filtr tak często myjesz,jak najrzadziej to rób.

 

Jak jest duży osad, w gąbce na filtrze to wtedy go myję.

czemu trzeba tak rzadko czyścić filtr?

 

EDIT:

 

Po pierwsze masz za sporą obsadę.Pamiętaj że wszystkie żyworódki mają słabą przemianę materii i wydalają sporo amoniaku i fosforanów, a co do neonków to masz ich za mało powinno być minimum 10szt. no i dodatek soli dla nich jest szkodliwy.Więc twoim problemem prawdopodobnie są amoniak.

Jak powinnam zmienić obsadę akwarium na 100 l? Z góry dzięki, za pomoc.

 

EDIT:

 

Można trzymać muszelki w akwarium, czy bardzo zamulają wodę?

 

Atreyu: Edytuj posty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomału. Najpierw co robisz źle.

 

Wody NIGDY nie wymieniamy całej. Wymieniając wodę, czyszcząc filtr i podłoże, zabiłeś bakterie nitryfikacyjne, które przetwarzają amoniak w mniej niebezpieczne substancje. Czyli Twoje ryby się trują.

 

Filtr czyścimy tylko jeśli się zapycha i czyścimy go w wodzie zlanej z akwarium.

 

Póki co podmieniaj codziennie 10% wody na odstaną (24h) kranówę (nie dodawaj żadnych uzdatniaczy).

Ryby karm 3 razy dziennie w BARDZO małych ilościach i za każdym razem innym pokarmem (musi być dieta urozmaicona).

 

Nie ma gwarancji że ryby przestaną zdychać ponieważ popełniłeś straszny błąd wymieniając wodę. Jak sytuacja w akwarium się ustabilizuje, trzeba będzie pomyśleć nad zmianą obsady (ale to nie teraz bo nie oddajemy nikomu chorych ryb).

 

Jaki masz filtr ?

 

Muszle nie zamulają. Muszle zatwardzają co jest szkodliwe. Nie można chyba ze dla ryb które żyją naturalnie w twardej wodzie (nie Twoje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomału. Najpierw co robisz źle.

 

Wody NIGDY nie wymieniamy całej. Wymieniając wodę, czyszcząc filtr i podłoże, zabiłeś bakterie nitryfikacyjne, które przetwarzają amoniak w mniej niebezpieczne substancje. Czyli Twoje ryby się trują.

 

Filtr czyścimy tylko jeśli się zapycha i czyścimy go w wodzie zlanej z akwarium.

 

Póki co podmieniaj codziennie 10% wody na odstaną (24h) kranówę (nie dodawaj żadnych uzdatniaczy).

Ryby karm 3 razy dziennie w BARDZO małych ilościach i za każdym razem innym pokarmem (musi być dieta urozmaicona).

 

Nie ma gwarancji że ryby przestaną zdychać ponieważ popełniłeś straszny błąd wymieniając wodę. Jak sytuacja w akwarium się ustabilizuje, trzeba będzie pomyśleć nad zmianą obsady (ale to nie teraz bo nie oddajemy nikomu chorych ryb).

 

Jaki masz filtr ?

 

Muszle nie zamulają. Muszle zatwardzają co jest szkodliwe. Nie można chyba ze dla ryb które żyją naturalnie w twardej wodzie (nie Twoje).

Dzięki wielkie, za pomoc. Zrobię tak jak napisałaś.

Molinezje strasznie jedzą rośliny, można coś zrobić, żeby tego nie robiły? Daje im pokarm roślinny, a one robią to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim rybki żyworodne należy karmić kilkakrotnie i małymi dawkami,jednokrotne karmienie dużą ilością pokarmu spowoduje że ryby będą go wydalać nie strawiony,a to powoduje zatrucie wody związkami azotu i fosforu.Następna sprawa to czyszczenie filtra nie wiem jaki posiadasz ale do ryb żyworodnych ja np.nie zakładam plastikowej osłony tylko sama gąbka co skutkuje tym że dłużej może on pracować bez czyszczenia,gąbkę płuczę wtedy gdy wypływ wody znacznie jest utrudniony,taki odkryty wkład jest dodatkowo oczyszczany przez ryby,nie wciąga ich narybku,pokarmu ani planktonu pod osłonę w prawidłowo ustabilizowanym bakteriologicznie akwarium przy płukaniu powinien zawierać ciemny prawie czarny osad.Następna sprawa przy żyworódkach to cotygodniowa podmiana wody 25% bo stymuluje ich wzrost,a te NaCl co dodajesz wcale nie jest konieczne.Neony i danio to rybki stadne nie pasują u Ciebie moim zdaniem do tych żyworódek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...