Skocz do zawartości

Kelwiny, a lumeny


Rekomendowane odpowiedzi

W Kelwinach wyrażamy temperaturę barwową.

6500K to barwa biała, poniżej są barwy ciepłe, powyżej zimne.

 

W Lumenach o ile pamiętam strumień świetlny, czyli po polsku ilość światła wytwarzanego przez daną świetlówkę.

 

Jak szukasz żarówki energooszczędnej to szukaj 6500K.

Trudno będzie taką kupić w zwykłym sklepie. Przez neta można takie kupić, szukaj philips tornado 6500K.

 

Temperatura barwowa jest często określona napisem "warm light" itp, określa się nimi zwykle świetlówki 2700K-4500K, dające ciepłe światło, średnio nadające się do akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

viewtopic.php?p=21544#p21544

 

Przeróbka gwintu z E14 na E27 Cię raczej nie ominie.

I powodzenia w szukaniu żarówki, są z tym duże problemy. Polecam duże centra handlowe typu castorama itp.

 

Edit:

 

http://www.lightmarket.pl/produkt-21-!P ... 2058-.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde bo mam do kupienie taką jakby jarzeniówkę w oprawie, którą łatwo by było można do szyby przymocować lecz ona ma 8W i nie wiem czy to trochę nie za mało. Barwa to 6400K czyli dobra.

 

Kupić tą świetlówkę???

 

Mam akwa 25l czyli by wychodziło coś kolo 0,33W/l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Kelwinach wyrażamy temperaturę barwową.

6500K to barwa biała, poniżej są barwy ciepłe, powyżej zimne.

 

W Lumenach o ile pamiętam strumień świetlny, czyli po polsku ilość światła wytwarzanego przez daną świetlówkę.

 

Jak szukasz żarówki energooszczędnej to szukaj 6500K.

Trudno będzie taką kupić w zwykłym sklepie. Przez neta można takie kupić, szukaj philips tornado 6500K.

 

Temperatura barwowa jest często określona napisem "warm light" itp, określa się nimi zwykle świetlówki 2700K-4500K, dające ciepłe światło, średnio nadające się do akwa.

Małe sprostowanie,bo kolega się pomylił jeśli chodzi o pierwsze zdanie Atreyu.Z tą barwą to chyba na odwrót ;)

http://www.luxmarket.pl/strona/dobor_barwy_swiatla

A jeśli chodzi o świetlówkę ,to jak najbardziej możesz ją kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Trochę więcej własnej inicjatywy oraz przeglądania forum :roll:

 

viewtopic.php?f=5&t=9355

 

Zresztą w tym temacie nie napisałeś co chcesz mieć za rośliny. Czy 0.3W/l wystarczy? Do BW za dużo. Do "holendra" za mało.

I tym sposobem temat rozwinie się na kolejne kilka stron ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra.

 

Proszę nie zamykać tego postu bo nie wiem jakie będą roślinki, a jak już zapytam o nazwy w zoologu to wam napiszę i mi powiecie czy będą ok. Dobra?

 

PS. Barwa 6500K to opisowo jak jest, bo na :google: nie mogę znaleźć, a jak znalazłem to pewien nie jestem. To jest biały zimny?

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Barwa 6500K to opisowo jak jest, bo na :google: nie mogę znaleźć, a jak znalazłem to pewien nie jestem. To jest biały zimny?

:)

Opisowo na kompaktach cold white.

Bardzo często na opakowaniu jest też trzycyfrowy zapis np. 827,

Pierwsza cyfra jest od procentowego wskaźnika oddawania barw np. 7xx to 70%, 8xx to 80%, 9xx to 90%. Druga i trzecia cyfra to temperatura barwowa np. x27 to 2700K, bardzo ciepłe światło, x65 to 6500K barwa biała itd. Szukaj 865/965. ;)

 

Janusz co do temperatury to dobrze mówiłem, powyżej 6500K barwy zimne, poniżej ciepłe.

Tak samo pisze na tej stronie którą podałeś. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...