Skocz do zawartości

Kupujecie rośliny przez internet?


Rekomendowane odpowiedzi

Powiem szczerze,że tylko raz kupiłem roślinki przez internet i to w sklepie wysyłkowym ,lepiej nazwy nie będę podawał.Gdy przyszły do mnie i je zobaczyłem to się normalnie nogą przeżegnałem takie były zniszczone.Nadawały się tylko do kibla i tak skończyły.

Osobiście wolę widzieć co kupuję lub kupuję od kolegów i koleżanek z naszego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co że jest drożej ale wybór jest duży,jak zamawiałem rośliny zawsze dostawałem parę sadzonek gratis,wszystko jest zapakowane bardzo dobrze.Jak dla mnie jest duży wybór.Kiedyś zamawiałem rybki z takiego sklepu internetowego rybki były na drugi dzień(bajcik.pl) wszystkie rybki w bardzo dobrym stanie.Polecam ten sklep.

 

 

Gost: zwracaj uwagę na gramatykę i ortografię! Zdanie kończymy znakiem interpunkcyjnym!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze kupowałam roślinki przez Allegro i nie zdarzyło się,żebym była niezadowolona. W mojej "wsi" sklepu zoologicznego porządnego nie ma,a w Poznaniu w tych wszystkich centrach handlowych ceny mnie przerażają.

Belio też znam :)

Do obecnego akwa też zamówiłam roślinki i mchy na Allegro (mchy jeszcze nie dotarły,ale roślinki super). Jedynie gałęzatka mi jakoś podpada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można w:

- worku foliowym wypełnionym tlenem i wodą z kawałkiem gąbki, zeby krewetki miały się czego złapać

- butelce po Ice Tea wypełnionym do 2/3 wodą + kawałek gąbki

- w pojemniku na mocz jaki można kupić w aptece + kawałek gąbki

 

To dodatkowo pakuje się w kartonowe pudełko i wysyła paczką priorytetową. Nie powinno się stosować jako kotwicę dla krewetek roślinek, mchu itp ponieważ w ciemnym pudełku zabierają krewetkom tlen. Na takie "systemy" się natknęłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczta Polska:

 

Zdecydowanie najgorszy wybór jeśli chodzi o wysyłkę ryb. Poczta Polska ma na swoim koncie wiele zniknięć i opóźnień przesyłek. Paczki często przychodzą pogniecione i widać po nich że ktoś nimi rzucał. Wysyłka priorytetem która teoretycznie powinna dojść w 48h, też nie zawsze jest na czas.

Kiedyś można było wysyłać pocztą ryby jako „przesyłka na szczególnych warunkach” teraz jednak w ten sposób wysyłać można tylko rośliny i ptaki ozdobne.

 

KURIER:

 

Kurier jest o tyle lepszym wyjściem, że paczka zawsze dochodzi w przeciągu jednej doby. Niestety moje doświadczenia z kurierami każdej firmy przypominają mi ciągle że oni też nie dbają o paczki. Pamiętam kiedy mój mąż wysyłał znajomemu części komputerowe, znając zachowanie kuriera przykleił na paczce wielką kartkę: „Nie rzucać, nie kopać, nie zniszczyć!” … Paczka doszła… ale bez kartki i z naderwaną folią którą była opakowana.

 

PKP (Przesyłka konduktorska)

 

Jeśli chodzi o wysyłkę ryb, jest to chyba najlepszy sposób. Cena nie jest od wagi ani wymiarów, tylko za sztukę. Dlatego nie jest nam żal wlać tym rybkom więcej wody i dać więcej miejsca do pływania. Paczki dochodzą szybko, bo tego samego dnia i nie są przerzucane, przewalane, sortowane…. Wada? Trzeba się pofatygować na dworzec i osobiście paczkę odebrać.

 

Pakowanie ryb do wysyłki:

 

Przede wszystkim ryby muszą być zapakowane szczelnie. Duży słoik albo woreczek zapakowany w karton… Jeśli temperatura jest niska, można owinąć woreczek folią aluminiową, a karton wyłożyć z każdej strony styropianem. W wolne miejsca upychamy jak najwięcej gazety.. dodatkowo ociepli i zniweluje wstrząsy. Można do takich rybek dorzucić tabletki tlenowe. Ryby lepiej zniosą podróż, jeśli będą miały więcej wody.

To samo tyczy się krewetek. Źródła nie podaje, bo pisałam to sama kiedyś na innym forum ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...