Skocz do zawartości

Ile wat potrzeba.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam zamiar umieścić następujące rośliny w moim akwarium 450l : Heniek mały i duży, rotala green, elocharis accicularis, glosia, didiplis diandra, lisymachia, pelia, mini pelia, limnophilia aromatica, hydrocotyle vericalata i maritima, hetheranthera, bacopa australis, blyxa japonica,

Ile potrzebuje wat na litr wody i jak długo muszę świecić. Proszę podawać jak najmniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy taka HQI wydziela ciepło, chodzi mi o to czy jest konieczność kupna grzałki. A jest jakaś różnica jak bym dał 4x70w oprócz tego, że jest 20 wat mniej. Czy takie 4 HQI wydzielą więcej ciepła. To będę musiał zrobić pokrywę na HQI widziałem takie na allego. A wujek mi coś opowiadał, że na takich HQI można ładnie zrobić wschód i zachód słońca dla rybek i to imituje słońce. Ile ma się świecić w ciągu dnia i od, której godziny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebuję grzałki jak ma się nie włączań. Jak HQI nagrzeje wodę to te 450l trochę to ciepło będzie trzymać przez noc do następnego włączenia HQI. Jak najmniej czyli tyle ile jest minimalnie dla tych roślin. Nie chce na zapas płacić za światło. 300w to i tak dużo wyjdzie ok 100 zł więcej na rachunku to jest sporo.;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dać 4x70. Ładnie wygląda taka lampa podwieszona z samego sufitu. Lub tak jak to zrobił shadow2525 viewtopic.php?p=145399#p145399 Klosze to miski pomalowane czarną matowa farbą. Reszta przełożona.

 

Jeżeli chodzi o samo świecenie to zależy ile czego będziesz miał w środku. Chodzi mi o roślinność. Jak i typ zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wiedzieć, że takie wielkie akwa wiąże się z kosztami. Mnie uczyli i tutaj na forum fachowcy i nie tylko tutaj, że na 1L przyada 1W. Niewiem jak inni ale moim zdaniem tak powinno być i tego powinniśmy się trzymać. skoro to są zbyt duże koszta dla Ciebie to sprzedaj to akwa i kup mniejsze np. 100L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wiedzieć, że takie wielkie akwa wiąże się z kosztami. Mnie uczyli i tutaj na forum fachowcy i nie tylko tutaj, że na 1L przyada 1W. Niewiem jak inni ale moim zdaniem tak powinno być i tego powinniśmy się trzymać. skoro to są zbyt duże koszta dla Ciebie to sprzedaj to akwa i kup mniejsze np. 100L

B Z D U R A!

 

W przypadku HQI przeliczniki możesz sobie między bajki włożyć. I wytęp tą fachową wiedzę na temat 1W/1L. No chyba, że jesteś mistrzem EI. Granica oświetlenia to jakieś 1.3W/L więcej rośliny i tak nie wykorzystają. Ale do takiego oświetlenia to trzeba mieć głowę na karku i w dodatku pełną wiedzy o nawożeniu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem to akwarium w sobotę nie po to żeby sprzedać. Ja czytałem, że minimum to 0,5w/l wody. Tak to ma wyglądać http://forum.roslinyakwariowe.pl/download.php?id=4440&sid=ebfd67c9b8c4bb9b076fd79095739aa1

Raczej nie będę podwieszał i robił odkrytego akwarium bo mam złe doświadczenie z tym (wyskakujące rybki). Planuję zrobić coś takiego Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie wyluzuj i się tak nie rzucaj. Ja tylko powtarzam to czego dowiedziałem się tutaj. I teksty typu gdzie co sobie mogę włożyć to sobie zachowaj dla siebie bo nie jestem twoim kolegą żebyś w ten sposób do mnie mówił.

 

To w takim razie ja już nic nie kapuje. Raz mi radzą tak raz mi mówią inaczej, i bądź tu mądry. Możliwe, skoro tak czytałeś, że to ma być 0,5w. mi tutaj mówili o 1W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie wyluzuj i się tak nie rzucaj. Ja tylko powtarzam to czego dowiedziałem się tutaj. I teksty typu gdzie co sobie mogę włożyć to sobie zachowaj dla siebie bo nie jestem twoim kolegą żebyś w ten sposób do mnie mówił.

 

Kto radził i w którym miejscu?

 

PS. Drażni mnie jak ktoś sieje nieprawdę, która potem jest powielana. A określenie "możesz sobie włożyć między bajki" nie jest obraźliwe, więc sam wyluzuj - chłopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze wiem wiem o wentylatorach konieczne przy tych upałach z przed tygodnia. Boje się o to, że mi neony i razbory będą wyskakiwać. Straciłem przez to 2 molinezje 1 odżyła, 2 gupiki. W akwarium 75l. Czy HQI będzie trzymać w akwa ok 26 stopni? Czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tutaj mówili o 1W.

Ciekawe gdzie? Jakoś w to nie wierze

Przy 1w/1l musisz podawać co2 i całą gamę nawozów bo będzie tylko jeden wielki glon

Popatrz po moich postach tam gdzie pisałem cokolwiek bo mi się niechce Wam tego udowadniać, bo się dobraliście we dwóch i myślicie że wszystkie rozumy pozjadaliście ty i ten hipopotam. zachowujecie się jak nie powiem kto bo dostane ostrzezenie ;] dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tutaj mówili o 1W.

Ciekawe gdzie? Jakoś w to nie wierze

Przy 1w/1l musisz podawać co2 i całą gamę nawozów bo będzie tylko jeden wielki glon

Popatrz po moich postach tam gdzie pisałem cokolwiek bo mi się niechce Wam tego udowadniać, bo się dobraliście we dwóch i myślicie że wszystkie rozumy pozjadaliście ty i ten hipopotam. zachowujecie się jak nie powiem kto bo dostane ostrzezenie ;] dobranoc

Nie! To ty się rzucasz jak g.. w betoniarce, jak nie masz o czymś pojęcia to się nie wypowiadaj.

I nie wymyślaj że ktoś Tobie tutaj takich bzdur nagadał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. To jak z tym HQI potrzebuje te 300w jak mówisz kolego, że liczy się 0,3w/l wody. Mógłbym tak zrobić z tym wschodem i zachodem. Żeby rano o 8,00 włączała się jedna HQI ok. 8,30 następna. Później ok9,30 następna, kolejna o 10,30 i ostatnia ok 12. Poświecą razem do 16 czyli 4x70w=280w świeci przez 4h. Później wszystkie gasną co jakiś czas zaczynając od pierwszej, która zaświeciła się o 8,00. Czy takie światło wystarczy? Czy będzie to jakoś emitowało słońce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie ok. Chociaż ja bym podzielił na dwie grupy, bo tak będzie dziwacznie. Przynajmniej do oglądania. Daj dwa na środkowe i dwa zewnętrzne razem. I dopalaj po 2h. Zaczniesz na środku i dopalisz później dwa po bokach i analogicznie wieczorem wyłączysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...