Jump to content

rafaelo94

Użytkownik
 • Content count

  195
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About rafaelo94

 • Rank
  Dyskutant

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Oświęcim
 • Zainteresowania
  Akwarystyka, Motoryzacja
 1. rafaelo94

  Jaka większa rybka do obecnego 450l?

  Tak, chce jakąś widoczną rybkę. Nie musi być taka duża jak skalar może być pokroju dorosłych kosiarek lub troszkę większa jeszcze...
 2. rafaelo94

  Jaka większa rybka do obecnego 450l?

  Nic nie chcę zmieniać, chcę tylko większą rybkę, która nie zje neonów i nie zniszczy roślin.
 3. rafaelo94

  Jaka większa rybka do obecnego 450l?

  A taki skalar wysoki się nadaje nie za niskie akwa dla niego niby 60cm ale podłoża będzie trochę. Ile taki kosztuje i ile sztuk 2, 3?
 4. rafaelo94

  Jaka większa rybka do obecnego 450l?

  Mam chyba 5 innesa wmieszanych w czerwone 3 mniejsze i 2 podobnej wielkości co czerwone. Chodzi mi o taką rybkę, która w 100% nie ruszy neonek. Skalary nie poniszczą roślin?
 5. rafaelo94

  Jaka większa rybka do obecnego 450l?

  Paletki odpadają ze względu na wysoką temperaturę, która zniszczy mi rośliny. Skalar jak dorośnie nie zje neona?
 6. Witam. Chciałbym dokupić do swojego akwarium jakąś większą rybkę (kilka). W obecnym stanie jest ok 40 neonów czerwonych, 9 kosiarek, ramirez, tetra czarna, hokejka i 8 samców molinezji. Te pojedyncze sztuki dostałem, na razie są w tym akwa ale w przyszłości może ich tam nie być. Chodziło by mi o to żeby ta większa rybka nie zjadała ani nie zaczepiała neonów jak i również nie zniszczyła mi tego http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/205 ... dd545.html proszę podawać propozycję jak by to miała być rybka. Z góry dzięki.
 7. Witam. Podepnę się pod temat ponieważ dostałem p. ramireza i mam wątpliwość co do płci. Czytałem, że samice mają czerwone plamki ale ta moja raczej nie ma. Jak i również, że samice mają wydłużoną płetwę grzbietową na początku, którą moja rybka posiada. Z góry za odpowiedz. Poniżej kilka zdjęć rybki: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/66d ... 87901.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/94a ... ea66c.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4eb ... ef18f.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/049 ... 7a2cd.html
 8. rafaelo94

  Krzyżowanie mieczyka hellera

  Chodzi mi o to czy dojdzie to tarła. Bo mieczyk koi jest mniejszy od hellera.
 9. Witam. Posiadam samicę mieczyka hellera i planuję kupić jej jakiegoś samca. Zastanawiam się tylko czy kupić tego samego ubarwienia, czy jakiegoś innego i co by z tego wyszło jak doszło by do tarła. Powiedzcie mi czy jest jakaś szansa kupując mieczyka koi, że młode też będą mieczykami koi? Z góry dzięki. Pozdrawiam.
 10. rafaelo94

  Problem z HQI 150w

  Witam. Odświeżam temat ponieważ wydałem 90zł nie potrzebnie na żarnik, gdyż to nie jego wina. Jest to samo co na tym starym, czyli świeci na niebiesko i nic więcej się nie dzieje. Co może być nie tak z tą lampą jak się tak dzieje? Czy to jakiś układ odpowiadający za zapłon żarnika. Z góry dzięki za odpowiedz. Pilne
 11. rafaelo94

  Problem z HQI 150w

  http://imageshack.us/photo/my-images/36/hqil.jpg/ Tak to wygląda i nic więcej się nie dzieję.
 12. rafaelo94

  Problem z HQI 150w

  Aha to ja nie wiedziałem co to ten balast i napisałem o tym samym sory. Co tu opisywać nic się nie dzieje. Żadnych błysków lampa ani nie próbuje się włączyć wpinam do prądu i żarnik świeci leciutko na niebiesko. Nic poza tym nie strzela nie błyska, nic. Tylko świeci jak jakaś dioda ledowa.
 13. rafaelo94

  Problem z HQI 150w

  Ale żarnik nie pękł jest cały i świeci na niebiesko bardzo słabo. Edit: Może takie coś siadło? http://www.libra-zoolamp.com.pl/index.p ... t&Itemid=1 jeśli nie można dodawać takich linków to usunę.
 14. rafaelo94

  Jaki zbiornik?

  Ja posiadam proste 450l. I według mnie jest lepsze od profilowanego z tego względu, że lepiej jest je czyścić ponieważ nie ma tych łuków przy, których czyścik na magnes w poziomie może mieć problem z odczepianiem. Tak mi się wydaje, nie wiem czy mam rację bo nie miałem nigdy profilowanego, jeśli to brednia to przepraszam. Pozdrawiam.
 15. Witam. Gdy wczoraj wróciłem do domu widziałem, że jedna z lamp nie świeci ale nie zwróciłem na to uwagi, ponieważ same gasną co jakiś czas. Dziś znowu lampa nie świeciła więc się tym za interesowałem i co się okazało lampa w ogóle nie odpala. Nie wiem co jest w nie zepsute czy żarnik padł czy coś innego odpowiadającego za zapłon lampy. Lampa podczas włączenie nie brzęczy to co miało miejsce na co dzień podczas startu. Nie słychać tych prób odpalenia żarnika (miganie). Po prostu po włączeniu lampy do prądu słychać tylko taki szum (zawsze występował, gdy lampa pracowała) lampa nie brzęczy, żarnik nie próbuje się odpalić, świeci na niebieski kolor bardzo słabo nie daje światła, które przebiło by się przez wodę do roślin. Co się zepsuło w lampie potrzebuje jak najszybszej odpowiedzi, ponieważ świeci tylko jedna na lewą stronę akwarium, a prawa jest zacieniowana. Wydaje mi się, że to nie żarnik jest zepsuty tylko coś co umożliwia mu zapłon. Nie znam się na budowie tej lampy i nie wiem jak się nazywa ta część, którą muszę wymienić. Jak by było potrzebne do czegoś to lampa ma 150w. Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam.
×