Skocz do zawartości

żółwik


Rekomendowane odpowiedzi

Sam jestem posiadaczem zarówno rybek, jak i żółwia czerwonolicego. I powiem ci jedno:

NIE WAŻ SIĘ WKŁADAĆ ŻÓŁWIA DO AKWARIUM!

Dlaczego?

1. Nie istnieje na tyle mały żółw żyjący wyłącznie w środowisku wodnym, aby zmieścił się w domowym akwarium.

2. Jeśli włożysz do akwarium żółwia wodno-lądowego (np. czerwonolicego/żółtolicego), to będąc zmuszony do nieustannego pływania po pewnym czasie zdechnie z wycieńczenia (mój kolega tak załatwił swojego żółwia). To są żółwie wodno-lądowe, a więc do przeżycia potrzebują zarówno wody, jak i lądu. Jeśli pozostawisz go w jednolitym środowisku, zabijesz go.

3. Jeżeli wpuścisz do wody żółwia, to pożegnaj się z rybkami. Szybko się z nimi skutecznie rozprawi (bynajmniej wodno-lądowy).

Oszczędź zwierzaki. Nie rób im krzywdy i nie wpuszczaj żółwia do akwarium.

Ja swoje trzymam osobno: rybki w akwarium, żółwia w terarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najgorsze w tym wszystkim jest to, ze sprzedawca w jednym zoologicznym goraco polecal mi zolwia do akwarium i jedynym minusem jakiego sie dopatrzyl bylo to, ze "czasami wykopuje roslinki"... co z tego, ze rosnie na wielkosc zlaczonych dloni... musze sie jednak przyznac, ze kiedys mialem zolwie i zrobilem im akwarium, ktore mialo tyle wody ile dla rybek - jedynie nad woda byla przyklejnona szklana poleczka, ale dzieki niej udalo im sie przezyc, az nie dowiedzialem sie czegos wiecej na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytaneczko czy do swojego akwarium mogę w puścić jakiegos żółwika moja obsada to

od wczoraj juz 1 brzanka rekinia

1 bojownik

2 skalarki

2 pielęgniczki ramireza

2 kiryski

glonojad

2 wegorki

żółwik wybije ci rybki co do jednej!! wiem kiedyś musiałem wpuścić małego żółwia do baniaka i w ciągu jednego dnia zabił 2 molinezje i najładniejszego mieczyka :( zabijał w sumie dla zabawy bo nawet nie bardzo zjadal zabite rybki ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja za swojego zapłaciłem w 97r 12 zł teraz u mnie w zoologach waha się cena od 20 do 30 zł za małego ok.3-4 cm. Czasem karmie go rybami krajowymi i bardzo je lubi akwariowymi tez nie gardzi, dorosłą samice gupika połyka w całości wiec do aqua się nie naddaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja miałam 2 żółwie wodno lądowe w akwarium z rybami. Nigdy nie ruszyły mi żadnej ryby. Chyba , że sama im do pyszczka dawałam jakiegoś gupika czy mieczyka jako przysmak. A tak same nigdy nie chciało się im polować. Jeden to był żółw hieroglifowy a drugi ostrogrzbiety. Niestety po 5 latach zdechł mi hieroglif a potem ostrogrzbiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...