Skocz do zawartości

Jakie rośliny ?


Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

WITAM co zrobić by moje akwarium nie zarastało tak intensywnie,CO2 wywaliłem nawozu nie daję, postawiłem w ciemnym kącie pokoju.

Rozważam czy by nie lepiej kupić jedną drogą i dużą roślinę,jak na foto widać za dwa tygodnie ryby staną w miejscu.

 

TDC: Temat poruszający wątek inny niż przewodni w pierwszym poście tematu piszemy osobno. Temat podzieliłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Restart nie pomógł robiłem ,nie mogę nacieszyć się rybami miesiąc i zielska full,sztuczne odpadają .Młode pędy wycinam np :paprotnica rutewkowa to nawet zakwitła pd pokrywą .Może ktoś podpowie jaką roślinę powinienem posadzić ,która by bardzo wolno rosła. :zamieszany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naucz się ciąć rośliny. Przy każdej podmiance, to będzie sama przyjemność. http://www.youtube.com/watch?v=Qh5r_5m6-bQ

 

Albo kup sobie wolno rosnące anubiasy, lub inne paprocie niż rożdżyca (paprotnica, czyli bolbitis, mikrozoria, niektóre odmiany widliczki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że kolega jest zbyt leniwy aby zrobić przycinkę w akwarium. Ja bym zastąpił te rośliny co masz roślinami z "plantacji" Tetra albo Hagen. One nie będą wymagały takich skomplikowanych zabiegów jak te co masz, wystarczy raz na jakiś czas umyć je z glonów :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie rośliny powinienem teraz posadzić uprzedzam u mnie rosną jak szalone ,wyrwałem wszystkie duże podaję foto wcześniejsze

i zaraz po wyrwaniu roślin woda zamulona

Dołączona grafika

nr 2 zamulenie

Dołączona grafika

jakie rośliny? jęśli mogę to proszę o pełną nazwę,naturalnie po 1 miesiącu pochwalę jak one urosły.

Myślę wyrwać jeszcze tę trawę po lewej i mech,przepraszam za foty marnej jakości, ale aparat jakis taki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Minęło niewiele czasu anubias rośnie dośc szybko, wypuścił trzy nowe liście ,trawę tnę nożyczkami itd.

Ludwigia rosła przy tylnej szybie była rachityczna i patrząc na czas dnia dzisiejszego za miesiąc będzie roślin o wiele więcej pochwalę się naturalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oczywiste - wywal watę.

Do filtra możesz dać węgiel aktywny, nie gwarantuje że pomoże, ale wiąże on bardzo wiele różnych związków chemicznych. W sytuacji kryzysowej na pewno nie zaszkodzi.

Podmień jak najszybciej połowę wody, jutro znowu podmianka, ale mniejsza.

Jeśli ryby dalej będą tak się zachowywać to pojutrze znowu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...