Skocz do zawartości

molinezje pytanie


pablooswiecim
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam molinezje i gupiki w akwarium i mielem kotna samice molinezji czarnej . i mam pytanie czy mlodizutkie molinezje po urodzeniu wyladaja identycznie jak gupiki

No na pewno nie są do siebie podobne.Jedno co ich łączy to to ,że są małe.

Jednak molinezja jak się okoci to jej potomstwo rodzi się większe od gupika,no i wiadomo może się różnić kolorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem swego czasu jednocześnie narybek molek i gupików.

Różnice zauważysz na pierwszy rzut oka. ;)

 

PS: Tylko jest jedno "ale". Odradzam odchowywanie narybku tych molek...

Teraz pływają w 30l, w innym temacie pisałeś że kupujesz 54l. Wciąż nie będziesz miał warunków do hodowli molinezji. Wiem że się powtarzam, ale lepiej oddać te ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyłam temat o molinezjach, więc wskoczyłam. Tak mi się spodobały te rybki, że kupiłam 2 black molly 1 samiec, 1 samica do 50l akwa. Oczywiście zostałam (słusznie) jakiś czas temu poinstruowana, że akwarium to jest za małe, jak dla tych rybek. Dwa tygodnie temu zakupiłam więc akwarium 120l, specjalnie dla tych rybek. Wczoraj wpuściłam molly, dokupiłam jeszcze 2 samice. Tak więc mam 1 samca i 3 samice. Tutaj czas na pytanie główne. Po wpuszczeniu samiec zachowuje się nader dziwnie. Podpływa do samic i robi coś, co wygląda jak "skubanie" pyskiem samicy w okolicy jej płetwy odbytowej. Robi tak wszystkim samiczkom, bez wyjątku. Nie sądzę, by były to "zaloty", więc co u licha on może wyczyniać? Za odp. z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...