Skocz do zawartości

AQUAEL VERSAMAX FZN-1 vs. HBL-301


Rafi200
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :D

Mam ostatnią wątpliwość utrudniającą mi założenie akwarium. Jak w temacie. Każdy poleca szczerze fzn ale podobno hbl też jest bardzo dobry oraz posiada dodatkowo skimmer oraz jest o wiele tańszy. Za zaoszczędzone pieniądze byłyby dodatkowe roślinki ;) I właśnie jestem teraz za hbl a może mi doradzicie albo odbijecie od tropu ;) Znów kieruję się głównie do posiadaczy tych filtrów.

Za cenne uwagi serdecznie dziękuję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mogą być jakieś nieczystości na powierzchni ;) Wiem to co teraz powiem z doświadczenia: otóż mam tetratec eaysy crystal 300 i to jest jak gdyby wewnętrzna kaskada ;) Śmieci na powierzchni były strącane z powierzchni przez spadającą wodę ale potem nie były przechwytywane przez ten mimo że potężny filtr ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam HBL 701 + skimer w akwa 70l.

Nie miałem do czynienia z FZN ale ze swojego filtra jestem zadowolony cichy w 100% bez skimera oczywiście bo ze skimerem łapie bąbelki i "skrzeczy"

Woda kryształ podmieniam co tydzień a filtr w zależności od chęci ale tak co 3 tygodnie trzeba wyczyścić, przynajmniej u mnie.

Mam go już dobre pół roku i nie narzekam :)

A co w tym wszystkim najlepsze koszt tego "dziadostwa chińskiego" 25 zl :)

Wybór należy do Ciebie :D;)

 

Masz zamiar kupić HBL-301 kup 701 chyba nie ma dużej różnicy w cenie :)

Większy lepszy a przykręcić zawsze można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzę z założenia że kupując tanie rzeczy płacisz dwa razy. Dlaczego? Bardzo proste.

- Zużycie prądu. - w sumie nie wiem jak to jest obecnie przy kaskadach, ale przekonałem się szukając dla siebie kubła że miał mniejsze zużycie.

- Części. - niech Ci nie daj borze coś klęknie. Chinszczyzna - nie wiem jakie jest dostępność części zamiennych. Tetra słyszałem o przypadku że gość (właściciel sklepu zoologicznego) czekał 2 miechy na głupie uszczelki. Eheim, AquaEl - myślę że bez problemu. [Klęka Ci sprzęt - nie masz dostępnych części - czekasz aż dostarczą? - wątpię - kupujesz nowy filtr]

 

Jak to powiedział Atreyu (mam nadzieję że nie zrobiłem błędu w nicku bo bana dostanę) filtr to "serce" całego akwa.

 

A więc, lepiej dozbierać kasy, kupić filtr lepszy, markowy, i dostępnymi częściami zamiennymi.

 

A jak będziesz chciał kupić większe akwa. " Mamo akwa mi przecieka, muszę je zmienić. mam przygotowaną już kasę. A mama, tylko takie co by ci sprzęt wydolił. a ty wstawiasz 112 :P ) - no akurat żart ale deszcz właśnie pada :P

 

Do swojej 54l włożyłem minikani 120.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Za eskulapem. Czasami naprawdę warto wyłożyć więcej kasy i miec spokój na lata.

Przykłady tanich kubełków:

1: http://aukcja.interia.pl/item1116815913 ... h_18w.html Osobiście nie jestem jego pewien, ale coraz więcej osób ma filtry z tej firmy i sobie chwalą. Z tego co wiem, jest to podróbka Tetry 600-700.

 

2: http://aukcja.interia.pl/item1110169109 ... ratis.html . Wspomniany w poście wyżej model 120 także. Łatwa dostępność części itp.

 

3: http://aukcja.interia.pl/item1128057869 ... ratis.html jw.

 

4: http://aukcja.interia.pl/item1146359599 ... o150l.html nie wiem, nie znam, nie wypowiem się.

 

5: http://aukcja.interia.pl/item1110609298 ... f_600.html troszkę drożej. Seria Atmana, podróbka serii JBL . Podobno całkiem dobrze sobie radzą. W dodatku dostęp do części zamiennych zaraz za nasza południowa granicą.

 

Przemyśl jeszcze zakup kaskady ;). No chyba, że naprawdę będzie cieżko dozbierać te parę pln. Czasami jednak warto poczekać troszkę dłużej ;). Wielkość złoża filtracyjnego w najprostszym kuble , jest nieporównywalna do największej kaskady ;).

 

 

Edit: jak idziesz w wyższą półkę cenową, to polecam 2213 z Eheima. Sam go mam w 54l. Działa bez zastrzeżeń, a cena? Już szukamy czegoś normalnego :

http://aukcja.interia.pl/item1084493931 ... _2213.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak zostanę przy kubełku Tetry ponieważ ma więcej mediów filtracyjnych niż niektóre polecone przez Ciebie. A właśnie dzięki za wysiłek z tymi linkami ;) Tetra jest trochu droga ale znana i ponoć dobra ale nie wiem czy ma jakieś wady dlatego proszę o rzetelne opinię ;)

I czy ktoś próbował połączenie kubełka ze skimmerem :?::D

Co do kaski to teraz do czerwca następnego roku chyba jeszcze będę zbierał na kompa (własnego 8-) ) a dopiero potem przez jakieś 2 lata na akwarium. Więc muszę to jakoś przeżyć :roll::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bój żaby widziałem kilka minut temu filmik jak się go składa i obsługuję. Filmik był chyba rosyjski więc siedziałem cicho i nie słuchałem tylko oglądałem co tam koleś wyrabia :mrgreen: Trochę podobny język ale i tak jak z kosmosu :roll:;) Nigdy wcześniej nie miałem kubełka dlatego musiałem se obejrzeć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

:D Luzik, obsługa jest banalna i sprowadza się do podstawowych czynności.

Pamiętaj tylko, że Tery (zresztą inne firma także) lubią mieć smarowane uszczelki po rozbieraniu i składaniu filtra. Wydłuża to ich żywotność. A resztę z składania i rozkładania będziesz sobie i tak przypominał dopiero podczas czyszczenia, czyli co kilka miesięcy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...