Jump to content

[25l] jakie rybki mam hodować w akwarium


Recommended Posts

  • 2 months later...

Mam 25 L akwarium (małe ale takie znalazłem ) i mam problem z " obsadą " mój kolega ma 15L i ma w nim 1 miecznika , 1 molinezje, 2 bojowniki (samca i samice) (EDIT teraz mu zostały bojowniki) zastanawiam się czy podobny zestaw byłby dobry ?

 

Odrazu mówię , że nie chce mieć krewetek.

Link to comment
Share on other sites

harem tj ile? i same gupiki ?

 

Gdzieś u kogoś przeczytałem , że na 25L ma taką obsadę :

 

4 Kiryski

7 Danio Pręgowane

1 Kosiarka

2 Ramirezy

 

Nie wiem czy u mnie w mieście dostane Ramirezy badz Kosiarke ale co moge w zamian za to ?

 

 

A i czy 25V na 25L akwarium to dobre? czy lepiej dokupić 50?

Link to comment
Share on other sites

nie rozumiesz... to jest naprawdę małe akwarium. większe rybki potrzebują większego. wiele osób kupuje rybki nie zwracając uwagi na to czy bedzie im dobrze i czy nie skarłowacieją, stąd mieczyki w 15 litrach. sam widzisz że koledze pozdychały rybki (mieczyk i molinezja), czyli coś było nie tak. jeśłi chcesz mieć duzo większych rybek powinieneś kupić większe akwarium.

w tym co masz możesz mieć gupiki lub bojownika (jednego!). tylko gupiki lub tylko bojownika. sama mam takie akwarium i zapewniam Cię że przy odpowiedniej aranżacji 25 litrów z bojownikiem wygląda świetnie i wcale nie jest pusto.

zacznij od jednej rybki a gdy nauczysz się pielęgnować akwarium i rybkę, kup większy zbiornik :)

 

edit:

ten ktoś o kim przeczytałeś. krzywdzi rybki.

Link to comment
Share on other sites

1 bojownik plus ślimak ampularia (zje glony).

grzałka dla bojownika jest potrzebna ponieważ potrzebuje temperatury min 25 stopni, inaczej jest duża szansa ze się przeziębi. (potrzebujesz też filtra, bo każda rybka go potrzebuje oraz pokrywy bo bojownik oddycha powietrzem pobierając je z powierzchni wody i gdy różnica temperatur miedzy wodą a powietrzem jest duża, to również zachoruje)

jeśłi nie masz grzałki i pokrywy to zdecyduj się na gupiki (filtr i tak jest konieczny). gupiki lubią temperaturę od 21 do 23 najbardziej i jeśłi masz tyle w mieszkaniu/domu to spokojni mogą być bez grzałki.

Link to comment
Share on other sites

Mam 25 z termostatem - ale wiem ze mój kolega miał problemy z podobnym akwarium by wode podgrzac , mowil, ze nie grzeje . , wiec nie wiem czy dokupic nowa grzałkę 50 czy zostać przy 25 a filter mam

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...