Skocz do zawartości

Anubias


Rekomendowane odpowiedzi

Jak "rozszczepić" anubiasa? Mam na myśli to, że nie wiem np. urwę korzeń i kawałek rośliny jak wsadzę to żeby to żyło. Np. moczarkę się "rozszczepia" przez ucięcie jej odgałęzień. Sry za złe wyrażenie :/. (Jeśli to spam i niepotrzebny temat, to po prostu go usuńcie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anubias nie rośnie w podłożu. Jego korzenie muszą być na wierzchu.

Jak nie rośnie w podłożu? ;)

Oczywiście że rośnie w podłożu [z korzeniami pod ziemią] - tak jak każda inna roślina.

Niektórzy mówią tylko że to "kłącze" musi wystawać ponad podłoże, jednak moje doświadczenia z tą rośliną pokazują że wcale nie jest to takie konieczne. ;)

 

U mnie wyglądało to tak że duża roślina sama wyprodukowała "sadzonkę", tzn. było widać że kłącze jest wyraźnie podzielone na dwie części [jakby dwie roślinki z czego jedna malutka]. Rozdzielenie ich nie sprawiało problemu. Obie rośliny zdrowe i rosną do dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaleca się żeby kłącze nie było zagrzebane w żwirze, ale jak będzie lekko wystawać nic się nie stanie. Roślina wypuszczając nowe liście będzie lekko jakby wychodzić z niego. W żwirze z czasem zostaną same korzenie . Jeżeli jest kłącze dość długie bez bocznych odrostów to bierzesz nóż i dzielisz tak , aby jedna nowa sadzonka miała kilka tzw. "węzłów'. Tyle.

 

powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...