Skocz do zawartości

Kożuch bakteryjny - skimmer w 10min.


HAL9001
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawił się nagle, był śliczny, gruby, koloru blue. Prawdopodobna przyczyna to martwe larwy krewetek Amano. Wcześniej wyjadały je platki, ale opuściły już moje akwarium i została banda krewetek, mnożąca się na potęgę.

 

Materiały:

-pojemnik po nawozie firmy XYZ

-kawałek gąbki

-trochę wełny filtracyjnej

-jakiś absorbent np: aktywny węgiel

-kawałek węża (ma pasować do szyjki butelki)

-stara pompa

-dwie przyssawki

 

Od butelki odcinamy dno i wycinamy grzebień, ważne aby długość grzebienia była min. 10mm, ja zrobiłem 5mm i były problemy z ustawieniem aby nie zasysał powierza. Do butelki, licząc od dna, włożyłem gąbkę 20mm, wełna 10mm, węgiel 30mm i znowu gąbka 20mm. Starą pompę przykręciłem na maxa i zestaw wypoziomowałem dwoma przyssawkami. Oto efekt, a kożuch znikł tak nagle jak się pojawił.

Dołączona grafikaDołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo,

 

Te literki od tej butelki po nawozie odpadają chyba:PP Mam i wiem:P Chyba że... To nie ten nawoź.

 

Po co te gąbki i węgiel??:P Pomaga w zasysaniu powietrza?? To największy problem skimmerów...

Gąbki są po ta aby pompa nie przemieliła węgla i aby nie wypływał. Literki nie odpadły, może przy dłuższym moczeniu, ale u mnie pracowało dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 5 tygodni później...
  • 5 miesięcy temu...

Ja również miałem problem z kożuchem. Ustawianie wylotu ku powierzhchni, napowietrzanie, zbieranie ręcznikiem nie pomogło. Mam akwa ogólne, więc kupiłem molinezje. Kożuch jak ręką odjął (zjadają go). Po jakimś czasie widać jego delikatny powrót, ale wtedy znowu biorą się do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa, nie brzęczyk (nada się głowica od filtra wewnętrznego - wystarczy trochę pokombinować). Ma zasysać wodę wraz z kożuchem z powierzchni i odfiltrowywać. Możesz też podłączyć skimmer do filtra zewnętrznego, do rury zasysającej wodę z akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...