Skocz do zawartości

Proponowana obsada 60L


Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym wpuściła ławicę Razbory - 10 szt., na dno Pandy 6 szt. i panów od brudnej roboty czyli Otoski 6 szt. . Z bojownikiem bym nie ryzykowała bo może się okazać agresywny i będzie ganiał rybki. Jeśli chcesz to możesz zrobić sobie w tym akwa harem Bojowników tj. 1+3 samiczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum jest chyba moda na wyolbrzymianie wymagań danych stworzeń :zamieszany:

60L małe na amanki ? :zamieszany:

W 60L mogą być spokojnie amano -5-6szt.

Otoski nie są typowo dennymi rybami,aczkolwiek jak są kiryski ,to otosków bym już nie dokładał.

 

Planujesz :

 

1x bojownik syjamski samiec

5-6x kirysek panda

10-12x razbora galaxy

 

Ja bym dał z 20 galaxów

Bojownika harem (1+2)

No i myślę że 6 kirysków wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum jest chyba moda na wyolbrzymianie wymagań danych stworzeń :zamieszany:

60L małe na amanki ? :zamieszany:

W 60L mogą być spokojnie amano -5-6szt.

Tak, moim zdaniem 60L o standardowych wymiarach 60x30x30 jest za małe na Amano a zwłaszcza podczas godów kiedy tego miejsca w przypadku mojego akwarium 144L wydaje się mało a co mówić dopiero w 60L. Po drugie Amano żyją w większych grupach, 5-6 szt. to nawet nie minimum. Zdecydowanie lepiej im się żyje w stadkach 10 szt. na co autor postu nie może sobie pozwolić. Niech autor postu robi jak uważa. Ja tylko mówię jak moim zdaniem to wygląda i Ja nikomu nie polecę Amanek do takiego akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że możesz, ale jako pokarm dla bojownika ;) Niby mówią, że zależy od charakteru bojownika, mówią, że można trafić na mało agresywnego osobnika, ale jak wielka jest na to szansa? Moim zdaniem to nie najlepszy pomysł ;)

 

Jeśli nie jesteś pewny Amano to przeczytaj info w linku, który podałam koleżance na pierwszej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi ramirezami to nie wiem... Z tego co wyczytałem w opisie na stronie głównej nie jest to ryba prosta w "utrzymaniu". Nad neonkami tez myślałem i chyba właśnie zdecyduje się na nie zamiast galaxy. 10 wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...