Jump to content

Proponowana obsada 60L

Recommended Posts

Witam. Mam akwarium o pojemności 60L i w najbliższym czasie planuje zakupić:

1x bojownik syjamski samiec

5-6x kirysek panda

10-12x razbora galaxy

Proszę o komentarze i sugestie

Ja bym wpuściła ławicę Razbory - 10 szt., na dno Pandy 6 szt. i panów od brudnej roboty czyli Otoski 6 szt. . Z bojownikiem bym nie ryzykowała bo może się okazać agresywny i będzie ganiał rybki. Jeśli chcesz to możesz zrobić sobie w tym akwa harem Bojowników tj. 1+3 samiczki.

Na tym forum jest chyba moda na wyolbrzymianie wymagań danych stworzeń :zamieszany:

60L małe na amanki ? :zamieszany:

W 60L mogą być spokojnie amano -5-6szt.

Otoski nie są typowo dennymi rybami,aczkolwiek jak są kiryski ,to otosków bym już nie dokładał.

Planujesz :

1x bojownik syjamski samiec

5-6x kirysek panda

10-12x razbora galaxy

Ja bym dał z 20 galaxów

Bojownika harem (1+2)

No i myślę że 6 kirysków wystarczy

Na tym forum jest chyba moda na wyolbrzymianie wymagań danych stworzeń :zamieszany:

60L małe na amanki ? :zamieszany:

W 60L mogą być spokojnie amano -5-6szt.

Tak, moim zdaniem 60L o standardowych wymiarach 60x30x30 jest za małe na Amano a zwłaszcza podczas godów kiedy tego miejsca w przypadku mojego akwarium 144L wydaje się mało a co mówić dopiero w 60L. Po drugie Amano żyją w większych grupach, 5-6 szt. to nawet nie minimum. Zdecydowanie lepiej im się żyje w stadkach 10 szt. na co autor postu nie może sobie pozwolić. Niech autor postu robi jak uważa. Ja tylko mówię jak moim zdaniem to wygląda i Ja nikomu nie polecę Amanek do takiego akwa.

A mógłbym wpuścić krewetki Red Cherry zamiast Amano?

Wracając do ryb to chyba rzeczywiście za stanowie się nad układem 1+3 bojowniki i 15-20 galax.

w akwarium są już kiryski panda 7 szt.

Pewnie, że możesz, ale jako pokarm dla bojownika ;) Niby mówią, że zależy od charakteru bojownika, mówią, że można trafić na mało agresywnego osobnika, ale jak wielka jest na to szansa? Moim zdaniem to nie najlepszy pomysł ;)

Jeśli nie jesteś pewny Amano to przeczytaj info w linku, który podałam koleżance na pierwszej stronie.

Moje Bojowniki nie są agresywne ale mimo gęstych zarośli wybiły mi Red Cherry. Z populacji 30 krewetek zostało mi 5 :/.

w akwarium są już kiryski panda 7 szt.

PS. Akwarium dojrzało tak jak trzeba??

Co do galaxy to wydaje mi się że za dużo. Wszyscy myślą ze skoro takie małe to można jest wciskać do małych akwari w dużej liczbie. Są "nowinką" i uważam że tak 14-16 sztuk w zupełności starczy.

Z tymi ramirezami to nie wiem... Z tego co wyczytałem w opisie na stronie głównej nie jest to ryba prosta w "utrzymaniu". Nad neonkami tez myślałem i chyba właśnie zdecyduje się na nie zamiast galaxy. 10 wystarczy?

Share

• Create New...