Skocz do zawartości

Pomocy z obsadą. P.severum czy P.meeka (140)


sambi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem: zastanawiam się nad obsadą i wym,yśliłem taką:

Harem p.kakadu

15 neonków innesa

6 kirysków/kosiarek które wybrać?

1 zbrojnik

Myślę że to dobra obsada ale chce spróbować z meeką i severum.

1. Więc czy może być w takim akwa p. severum??? I w jakiej ilości???? A jak może to jakie rybki do niej???

2. Czy może być p.meeka w moim akwa??? I w jakiej ilości??? I ew. jakie rybki do niej??

3. A może razem by sie nadawały??? I po ile ich??

 

Proszę pomóżcie czy zakupić te severum czy meeke czy najlepiej te obsade co na początku napisałem?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 140L nie możesz mieć ani P. Severum (dorasta do 20 cm) ani P. Meeke (dorasta do 15 cm.). Zostań przy tej obsadzie którą masz i:

Harem p.kakadu - ok

15 neonków innesa - ok

6 kirysków/kosiarek które wybrać? - daj 6 Kirysków na dno (np. Panda, Albinos) i Otoski 8 szt. (nie rosną tak duże jak Kosiarki)

1 zbrojnik - ok

plus ewentualnie Krewetki Amano - 8 szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pielęgnice duże odpadają ,ale po co te neonki toć wszędzie są takie same i nie ma nawet na co popatrzeć, żadne zachowania atrakcyjne ,zbrojnik jeden?ludzie? mitologia czy co?ryby pojedynczo męczyć,akwa masz małe 140 ale na kilka ancistrusów starczy a kiryski to są stadne typowo i jakieś małe pielęgniczki i masz akwa co w oólnym sie wszystko rozmnoża pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po co te neonki toć wszędzie są takie same i nie ma nawet na co popatrzeć, żadne zachowania atrakcyjne

a może komuś się zwyczajnie podobają i chce je mieć :roll:

 

zbrojnik jeden?ludzie? mitologia czy co?ryby pojedynczo męczyć,akwa masz małe 140 ale na kilka ancistrusów starczy

o matko :shock: , świetne rady, autorze postu tylko się nie posłuchaj :roll: jacha coś tam, Zbrojniki rosną duże :roll:

 

a kiryski to są stadne typowo

a Ty ile byś tam dał?? 20 od razu tak?? :roll:

 

i jakieś małe pielęgniczki i masz akwa co w oólnym sie wszystko rozmnoża pozdro

"jakieś małe pielęgniczki" :roll: . A może się doprecyzujesz jakie jak już takimi fachowymi radami walisz...

 

PS. pisz poprawnie, składaj zdania w logiczną całość bo nie da się czytać twoich postów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam chce dokupić taką obsade jak w poście pierwszym, bo tą obecną już trochę oddałem znajomym.

Więc tak z tej co miałęm obsady zostało mi

2 p.boliwijskie

1 gurami dwuplamiste

1 zbrojnik

1 kirysek

... Które rybki z tej obsady oddać a jakie dokupić do tej planowaniej obsady...

proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po co te neonki toć wszędzie są takie same i nie ma nawet na co popatrzeć, żadne zachowania atrakcyjne

a może komuś się zwyczajnie podobają i chce je mieć :roll:

 

zbrojnik jeden?ludzie? mitologia czy co?ryby pojedynczo męczyć,akwa masz małe 140 ale na kilka ancistrusów starczy

o matko :shock: , świetne rady, autorze postu tylko się nie posłuchaj :roll: jacha coś tam, Zbrojniki rosną duże :roll:

 

a kiryski to są stadne typowo

a Ty ile byś tam dał?? 20 od razu tak?? :roll:

 

i jakieś małe pielęgniczki i masz akwa co w oólnym sie wszystko rozmnoża pozdro

"jakieś małe pielęgniczki" :roll: . A może się doprecyzujesz jakie jak już takimi fachowymi radami walisz...

Szanowna pani" red eye" tak zbrojniki rosną duże ale nie ancistrusy bo tu samiec ma góra 12 cm i nie powinno się ich trzymać pojedynczo i 140 l w zupełności wystarczy,odnośnie kirysków to stado u mnie od 6 szt ale bywało już z młodymi 2 na litr do wielkośći handlowej .Z małych pielęgnic miałem na myśli ramirezki czy barwniaki.Te ryby co wymieniłem będą się rozmnażać w ogólnym 140l akwarium na pewno a już inną kwestią jest wyhodowanie narybku,a nie sądzę by pani to potrafiła zrobić bo wymaga to doświadczenia a nie foralnych rgułek typu (za małe ,oddaj,dokup)

Sambi ja nie bawię się od dawna w aranżacje zbiorników dekoracyjnych,zajmuję sie rozmnażaniem ryb bo to mnie ekscytuje,jednakże dwa moje zbiorniki możesz obejrzeć w galeri na stronie głównej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...