Jump to content

migi444

Użytkownik
 • Content count

  47
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About migi444

 • Rank
  Małomówny

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  bydzia
 1. migi444

  PIELĘGNICE SEVERUM ?

  Jakim pokarmem karmisz sewusie ? Ja polecam Tropical Cichlid Red&Green M i dodatkowo filety mintaja lub pangi. Efekty zobaczysz jak gdzieś wyjedziesz na 2 tygodnie , codziennie obserwując rybki ciężko dostrzec różnice.
 2. migi444

  który filtr lepszy?

  nie chinczyka on pobiera ponad 40 wat mocy a tetra 13 wat jak masz watomierz to sobie zmierz chinczyka !!!!!!! i przelicz ile to na miesiąc złotówek !!!!!
 3. migi444

  Re: problem z napowietrzaniem

  Przeczyść dobrze ten plastki (wylot z filtra)na który nałożony jest wężyk od zasysania powietrza, on ma małą średnicę i często osadza sie tam kamień i różne glony dlatego może sie zapychać tak często. Zaworka antyzwrotnego nie polecam!!!
 4. "rurka wylotowa będzie normalnie wciągała brud bliżej powierzchni" nie rozumie ??? jak chcesz uzyskać aby z rurki wylotowej była wciągana woda???
 5. migi444

  Czy można coś z tego wykombinować?

  pompka bedzie działała na 230v, możesz ja wykożystać do wylewania wody z akwa. Cały układ bedzie musiał być bardzo szczelny aby sie nie dostawało się powietrze i bedziesz musiał opracować jakiś system zalewowy bo pompka sama nie zassa wody
 6. migi444

  Nie przepłukany zeolit

  Na przyszłość pamietaj o płukaniu, zeolit powinien sobie z tym brudem poradzić w ciągu kilku dni.
 7. akwa 400 l ok 800 zł dobry kubełek ok 800 zł aparat do chłodzenia wody ok 800 zł czy nadal chcesz okonie ? w ciepłym i małym akwa po miesiącu ci padną!!!!!!!
 8. węgiel aktywny jest tylko w orginalnej torebce reszta wkładów jest luzem (ceramika i biobale) pamietaj, żeby co jakiś czas podczas czyszczenia przepłukać głowice filtra i wirnik (dużym ciśnieniem wody w miejsce przykrecania zaworów) bo tam też osadzają się glony jeśli filtr chodzi 24 h to węże nie zarosną ci glonami , deszczownia 3 cm pod lustrem wody strumieniem skierowana do powierzchni po czyszczeniu filtra jak podłączysz pod zawory najpierw lekko otwórz ten zawór który zasysa wode i poczekaj aż caly filtr sie zaleje potem otwórz go do końca, potem zawór od deszczowni wtedy ci sie woda z deszczowni nie cofnie do pustego filtra bo bedziesz miał już zalany!!! jeśli będziesz miał powietrze w kolanku przy deszczowni możesz sie go pozbyć poprzez kilkukrotne szybkie (energiczne) zakrecenie zaworu od zasysania wody na 3 sekundy
 9. migi444

  severum skalary neony

  Jeśli wpuścisz neonki a sewerium są jeszcze małe(lub małe sewusie do neonków) to nie bedzie żadnych problemów, oba gatunki sie do siebie przyzwyczają i nawet 30 cm sewusie nie będą wyrocznią dla mniejszych neonów!!!!! Anija: Brak wielkiej litery i ort.
 10. migi444

  Pielęgnica Severum

  15 cm glonojad nie zaatakuje 20 cm severium !!!!!!!! jeżeli brak pojedyńczych łusek to mogą to być zwykłe otarcia o korzenie czy kamienie (jak samiec adoruje samice to goni ją po całym akwarium skoro napisałeś, że to para ) czekamy na zdjęcie !!!
 11. Podaj przepływ i moc filtra?
 12. migi444

  czyszczenie rurek

  Jeżeli odpowiednio często czyścisz filtr (nie zapycha się całkowicie i nie zwalnia przepływu wody) to nadmiar glonów wciągniety jest do filtra natomiast na rurze wylotowej do deszczownicy nie zbierają mi się w_ogóle. ps: kiedyś jak mi się kubełek zapchał to strasznie się rurki zagloniły wtedy odkręciłem słuchawkę od prysznica i tym wężem przeczyściłem pod ciśnieniem. Przy każdym czyszczeniu filtra, czyszczę głowicę aby dobrze się odpowietrzyła. Biore węża od słuchawki prysznicowej i przepłukuje wysokim ciśnieniem zawory po kolei. BARDZO SKUTECZNA METODA a ile glonów wypływa. ahaed: pisownia!!
 13. migi444

  Czy wędkujecie?

  ładne ryby nemo130 !!! tylko widzę , że ze stawu hodowlanego !!!!
 14. migi444

  Ogólne 600L

  Kirys żółtopasy !! mój ma kolo 15 cm i kawałek pangi (taki 2cm na 2 cm) wciąga w 2 sekundy wiec nie wiem czy krewetki będą bezpieczne
×