Skocz do zawartości

160l Malawi.


Imaginations
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ładne akwarium ;)

 

 

ahaed:

Regulamin:

g) tzw. Spam czyli:

- pisane tylko po to by nabić sobie licznik.

- pisane bez większego sensu.

- nie wnoszące niczego do omawianego tematu.

- zawierające jedynie osobiste komentarze w stylu „podoba/nie podoba mi się”.

 

 

Ładny komentarz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przepadam za malawi, ale napiszę swoje spostrzeżenia. Trochę mi się nie podoba, bo kamienie użyte do dekoracji są jakieś nie w dechę. Może to wina słabego oświetlenia. Są ciemne i ponure. Ładniej by wyglądały jaśniejsze kamyczki. Niebawem dołożysz jakiś filtr, lub wymienisz ten wewnętrzny, bo przy malawi filtracja musi być mocno na wyrost. Co do obsady nie jestem specem - niebawem się znajdą. Z tego co kojarzę należy trzymać haremy i to w stosunkach 1 samiec na 5-6 samic. Wydaje mi się, że na ten litraż masz za dużo gatunków -> odsyłam do speców. Szafeczka również wygląda na średniej jakości i chyba sam baniak nie stoi na niej równomiernie. Jako miłośnik roślin mówię dorzuć gorzkich roślinek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dała zamiast tego białego żwirku piach ale to moje "zboczenie" ;). Kamienie też jakoś z tym żwirkiem się nie potrafią zgrać, może daj jakieś jaśniejszego koloru?? Co do rybek tzn. obsady to:

1.Crabro - Pyszczak Szerszeń - ryba bardzo agresywna dla ryb tego samego gatunku ale także i dla innych gatunków - moim zdaniem nie powinna pływać z resztą.

2. Red-Red - za duży gatunek, dorasta do 30 cm.

3. Zebra - najlepiej hodować w akwa jednogatunkowym bo jest agresywna w stosunku do innych ryb i o silnym instynkcie terytorialnym.

4. Złocisty - ? nie znam nie wypowiadam się ale w necie na pewno znajdziesz jakieś informacje na jej temat.

Także obsada jak dla mnie do wymiany chociaż pewnie się wykosztowałeś :/. Ja bym proponowała trzymać tam tylko Zebry jeśli już i to max. 2 pary. Daj roślinki - na przód np. Anubias a na tył może być Nurzaniec.

Aha i tak szafka mnie trochę niepokoi a zwłaszcza lewa strona akwarium :/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć nie miałem malawi i nie wiem jaka jest prawda to z 10 dam 6

:arrow: grzałka jakoś schowaj

:arrow: kamole fajne ale mało widoczne albo je porozkładać albo podświetlić

:arrow: te biurko jest stabilne oby żeby nie było tragedii

 

:idea: mogę zdjęcie boczne ale całego baniaka najlepiej z odsłonięta pokrywą znaczy podniesiona całą bo coś mi się zdaje ze baniak jest przechylony do przodu ,chodzi mi o takie foto żeby było widać zarys tafli wody po boku baniaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...