Skocz do zawartości

100l


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Labeo potrzebuje zbiornika o długości mniej więcej 100cm-120cm :).

Ryby typowo azjatyckie ?

Żółtaczki - w ogóle niedoceniane ryby,można powiedzieć że to azjatyckie "pielęgniczki"

albo Danio - Ta ryba to już naprawdę jest niedoceniana , a cudowna :)

albo Tęczanki neonowe są śliczne i ciekawe

albo Brzanki np. Pięcioplame :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... - żółtaczki, jak PlayboyKrk napisał, miałam do czynienia z tymi cudownymi rybkami, są pielęgnicowate. ;)

albo Brzanki np. Pięcioplame

nie jestem pewna brzanki+prętniki ? Brzanki wygryzą im pręciki. Czytałam, że brzanki mogą być tylko ze swoją rodziną Tak sądzę oczyiście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze do goryle2 jeżeli ty masz takiego samego "labeo" to jest albinos grubowarga zielonego (Epalzeorhynchus frenatus) a nie Epalzeorhynchus ("Labeo") bicolor.

Po drugie to takiego litrażu propnuję :D :

- 12 szt. :arrow:razbora klinowa (Trigonostigma heteromorpha)

- 6 szt. :arrow:cierniooczek Kuhla (Pangio kuhlii)

- 1 + 3 szt. :arrow:bojownik syjamski (Betta splendens)

Biotop ala Tajlandia :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzce miałem 2 sztuki naraz i wogóle razem nie pływały i jak ryba nocna może być stadna :roll: One są jak koty pływają jak chcą i gdzie chcą minimalna liczba to 1 sztuka ale faktycznie lepiej bedzie jak będzie np. 2 sztuki ale bez przesady cierniooczki to nie ryby stadne :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzce miałem 2 sztuki naraz i w ogóle razem nie pływały i jak ryba nocna może być stadna :roll: One są jak koty pływają jak chcą i gdzie chcą minimalna liczba to 1 sztuka ale faktycznie lepiej bedzie jak będzie np. 2 sztuki ale bez przesady cierniooczki to nie ryby stadne :|

Kolego poczytaj troszkę o tym stworzeniu zanim będziesz się kłócił "stadna/nie stadna" :zamieszany:

 

Nie tylko lepiej czują się w grupie ale też mając tą grupę, będziemy je widzieć. Mając 2 szt zobaczymy jakiegoś raz na kilka dni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty koleżanko hodowałaś je kiedyś ze się tak wypowiadasz :?:

Tak się składa, że hodowałam w moim pierwszym akwa ;) Miałam ich 8 i widziałam 2-3 maksymalnie.

Przeczytałaś gdzieś to w internecie a możliwe że jest to źle :roll:

A z tego co wiem, to po mamy internet, żeby wyszukiwać w nim informacje, hm :zamieszany: ?

 

:!: Zakończmy to nabijanie postów :!:

 

Autorze, jeżeli zdecydujesz się na piskorki, tak jak mówiłam zrób z niego stadko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty koleżanko hodowałaś je kiedyś ze się tak wypowiadasz :?: Przeczytałaś gdzieś to w internecie a możliwe że jest to źle :roll:

Gdzieś w internecie? Wszędzie jest napisane że to ryba stadna

To że ją miałeś nie czyni cię specjalistą zwłaszcza że nawet nie pokusiłeś się nawet żeby o tej rybce cokolwiek przeczytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze do goryle2 jeżeli ty masz takiego samego "labeo" to jest albinos grubowarga zielonego (Epalzeorhynchus frenatus) a nie Epalzeorhynchus ("Labeo") bicolor.

Po drugie to takiego litrażu propnuję :D :

 

W zoologicznym dostałem go jako bicolor :zamieszany:

Ale dla mnie to bez różnicy ważne, że jest zadziorny i się

ładnie prezentuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...