Skocz do zawartości

Szare/czarne plamki na welonku


Rekomendowane odpowiedzi

mam wielką prośbę niech ktoś mi powie co może być welonkowi jeśli pojawiły się na nim czarne plamki. wiem już że muszę zmienić akwarium bo mnie uświadomili koledzy z forum ale proszę o pomoc. welonek ma czarną plamkę na boku a poza tym dobrze się czuje jje normalnie i pływa energicznie jak całkiem zdrowy. narazie go odizolowałam od innych. ale proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje akwarium wygląda następująco:

 

Kula :x (25l)

młode welonki 4

grzałka

filtr

świetlówka

wszystko w komplecie.

 

Dostałam od koleżanki. Teraz już wiem że to nie są warunki dla wekonków i trochę mi przykro bo gdybym wiedziała od początku to bym od razy zrezygnowała z tego akwarium a kupiła bym większe, ale stało się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra... Powiem tak, leczenie ryb w prawidłowo prowadzonych zbiornikach do łatwych nie należy... Więc podejmowanie leczenia ryb, które właściwie cud, że w ogóle żyją jak dla mnie ograniczyłoby się tylko do bezcelowego trucia ich "chemią"... Mam nadzieję, że rozumiesz... ;)

Powiedz, masz chociaż w planach większe akwarium...? Chociaż dla tych welonek (gdybyś chciała wszystkie zachować) to dość spore by musiało być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że zbiornik musi jeszcze przejść okres dojrzewania (2-3 tygodnie z włączonym filtrem, grzałką i światłem) Przez ten czas welonki muszą niestety pozostać w kuli, chyba, ze poszukasz kogoś z odpowiednio dużym dojrzałym zbiornikiem, kto ci przygarnie rybcie na ten czas... Leczenie w tej kuli, moim zdaniem mija się z celem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na cztery welony to min. 150L koniec i kropka. Kupisz mniejsze akwarium i tylko zatrzymasz na krótką chwilę postępy choroby twoich rybek. Tak na prawdę jeśli masz Welony to raczej żadnych innych ryb nie możesz trzymać bo Welony to ryby zimnolubne, które w lecie potrzebują max. 23 stopnie a w zimie 15-18. Z roślin to tylko twarde i nie smaczne np. Anubias. Do tego porządna filtracja najlepiej kubełkowa bo te rybki strasznie brudzą co już zapewne wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...