Jump to content

Szare/czarne plamki na welonku


Recommended Posts

mam wielką prośbę niech ktoś mi powie co może być welonkowi jeśli pojawiły się na nim czarne plamki. wiem już że muszę zmienić akwarium bo mnie uświadomili koledzy z forum ale proszę o pomoc. welonek ma czarną plamkę na boku a poza tym dobrze się czuje jje normalnie i pływa energicznie jak całkiem zdrowy. narazie go odizolowałam od innych. ale proszę o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

moje akwarium wygląda następująco:

 

Kula :x (25l)

młode welonki 4

grzałka

filtr

świetlówka

wszystko w komplecie.

 

Dostałam od koleżanki. Teraz już wiem że to nie są warunki dla wekonków i trochę mi przykro bo gdybym wiedziała od początku to bym od razy zrezygnowała z tego akwarium a kupiła bym większe, ale stało się.

Link to comment
Share on other sites

No dobra... Powiem tak, leczenie ryb w prawidłowo prowadzonych zbiornikach do łatwych nie należy... Więc podejmowanie leczenia ryb, które właściwie cud, że w ogóle żyją jak dla mnie ograniczyłoby się tylko do bezcelowego trucia ich "chemią"... Mam nadzieję, że rozumiesz... ;)

Powiedz, masz chociaż w planach większe akwarium...? Chociaż dla tych welonek (gdybyś chciała wszystkie zachować) to dość spore by musiało być...

Link to comment
Share on other sites

Pamiętaj, że zbiornik musi jeszcze przejść okres dojrzewania (2-3 tygodnie z włączonym filtrem, grzałką i światłem) Przez ten czas welonki muszą niestety pozostać w kuli, chyba, ze poszukasz kogoś z odpowiednio dużym dojrzałym zbiornikiem, kto ci przygarnie rybcie na ten czas... Leczenie w tej kuli, moim zdaniem mija się z celem...

Link to comment
Share on other sites

dzięki za pomoc przynajmniej nikt mnie tu nie krytykuje bo naprawdę nie miałam pojęcia o tym co robię welonkom. to moje pierwsze akwarium. A jak założę większe akwarium to jaka będzie najlepsza obsada roślin dla moich welonków. Mam madzeję że przetrwają. :cry:

Link to comment
Share on other sites

Na cztery welony to min. 150L koniec i kropka. Kupisz mniejsze akwarium i tylko zatrzymasz na krótką chwilę postępy choroby twoich rybek. Tak na prawdę jeśli masz Welony to raczej żadnych innych ryb nie możesz trzymać bo Welony to ryby zimnolubne, które w lecie potrzebują max. 23 stopnie a w zimie 15-18. Z roślin to tylko twarde i nie smaczne np. Anubias. Do tego porządna filtracja najlepiej kubełkowa bo te rybki strasznie brudzą co już zapewne wiesz.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mam pytanie, moja znajoma strasznie panikuje bo jej welonka bardzo zgrubla i wyszly jej czarne plamki z tylu niedaleko odbytu i troszke mniejsze na boku chyba, jak mozecie to zdefiniujcie co moze byc tej rybce? Dodam ze trzyma ja w kuli ;/

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...