Skocz do zawartości

[126L] pod bufetem


izabelka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie z roślinkami nie mam problemu mam 11cm. szczeliny pod bufetem gdzie mogę wkładać rękę (wkładam nowe roślinki bez problemu).

zmniejszyłam moją obsadę.

Oddałam młodemu akwaryście gupiki,kardynałki.

 

Czy jesteście w stanie określić czy ta ryba jest stara???

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0b3 ... 743f2.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/577 ... 8e6f2.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 1 miesiąc temu...

hej po przerwie ostatnio zdechły mi 2 otosy nie mam pojęcia dlaczego ...

ogólnie akwarium powoli jakoś nabiera kształtów, rośliny rosną zwłaszcza trawa:) i pomyślieć ze dostałam ja za darmo od pana w zoologicznym :D:D dana od serca najwyraźniej :)

mam tylko jeden problem w dwóch roślinach nie wiem jak sie nazywają wyrastają piękne nowe liście lecz stare wtedy obumierają więdną żółkną itp co to może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wydaje mi się że zaszkodziło to że wlałam do filtra wodę z kranu bez żadnych uzdatniaczy? czy to może być powód czyściłam wszystkie wkłady pod kranówą

parametrów nie znam rośliny mi rosną ryby maja ładny kolor i szeroko rozstawione płetwy więc nie jest aż tak źle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest przyczyna. Wypłukałaś bakterie nitryfikacyjne do ścieków. To tak jakbyś zrobiła całkowity restart. Jeśli masz co z rybami zrobić to je zabierz z tego akwa na jakieś 2 tygodnie. Jeśli nie to padnie Ci trochę ryb a w najgorszym przypadku wszystkie. Jaki masz filtr? Wkłady z filtrów czyt. gąbki płuczemy w wodzie odlanej z akwa przy podmiankach - nigdy pod kranem. Wężyki, rurki możesz płukać - gąbki nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr kubełkowy Aquael UNIMAX Professional 150 FV to jest mój filtr

to znaczy filtr czyściłam 1,5 tygodnia temu reszta rybek jest ok więc chyba nie będę ich wyciągać

ale jak nastepnym razem mam czyścić filtr tam jest wkład gądka takie kamyki i wkład biologiczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłazi ci z podłoża? Może nie dostatecznie głęboko go wkładasz.

 

Może w tych miejscach gdzie pod żwirem znajduje sie wężyk połóż małe (choć wystarczające żeby przytrzymały wężyk_ kamienie. Nie mówię tu o jakiś kamolach, a o zwykłych otoczakach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie proponuję propozycje Gosta. Też tak robiłem. Choć ja pierw dawałem wężyk a dopiero potem żwir ponieważ ter będzie ciężko dać ten wężyk ponieważ jest w nim teraz powietrze i będzie go wypychać. Z tymi kamieniami to też jest dodatkowa ochrona ponieważ możesz coś szperać z roślinami przesadzać i możesz znów wysadzić węza dlatego pierw wężyk potem delikatnie go średnim kamykiem przyciśnij a potem żwirkiem i będzie cacy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę ze nikomu się nie podoba moje akwa :( mam akwarium od niedawna i chciała bym trochę rad.

wiem roślinki będą wolno mi rosły bo mam nie odpowiednie oświetlenie.

chciała bym postarać się o jakiś trawnik w moim akwarium bardzo mi się podobają i jak się je mocuje ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie całkiem fajne.Ja bym tylko po bokach dała wyższe rośliny.To by z grubsza wyglądało tak: duża...średnia...mała...kamyki...mała...średnia...duża.

Jejku,mam nadzieję,że wiesz o co mi chodzi.A generalnie mnie się sam w sobie pomysł z akwa w ścianie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie mam nowych towarzyszów w akwarium

RAK___ CAMBARELLUS x2

RED CHERRY x2

TYLOMELANIA ślimak x1

krewetki ja narazie zniknęły nie mam pojęcia gdzie ca boję się że Ramizery mi zjadły ???

 

Raki trochę spłoszone ale wychodzą czasami z za kamienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...