Skocz do zawartości

zakup 2 letniego TETRA TEC EX 700 do 220L


kamil554
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

cześć

Niedługo stawiam 220L z umiarkowaną obsadą rybną i w założeniu mnóstwem roślin.

Czy TETRA TEC EX 700 będzie dobrym wyborem do tego litrażu?Producent podaje 100- 250L, ale wiadomo jak to jest z bełkotem producenta... po opiniach w internecie widzę że parę osób ma podobny problem. Co na ten temat myślicie?

 

znalazłem aukcję na allegro TETRA TEC EX 700+ grzałka Tetra 150W za170zł. Filtr i grzałka sprawne, ale facet pisał, że chodziły u niego 2 lata w akwarium. Czy warto za te pieniądze kupować 2 letni filtr?

proszę o pomoc bo nie chcę się sparzyć... jakby nie było akwarystyka to nie tanie hobby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup cokolwiek tylko nie tetrę! Ja mam 216l i właśnie nieszczęsną tetrę ex700. Kiedyś mi polecono... Nie chcę, żebyś popełnił ten sam błąd. EX1200 nawet słabo będzie sobie radził. Przy czyszczeniu trzeba smarować uszczelki wazeliną. Totalna kiszka. Lepiej zainwestuj i kup eheima. Raz a dożywotnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm dzieki za wypowiedź. to teraz mam dopiero młyn ;)

a jaki konkretnie model mógłby być dobry ? ja swoją wiedzę opieram jedynie na opiniach z internetu, więc jest ona nie za duża, tzn. w necie jest wiele opinii, ale dwa razy tyle bzdur, dlatego piszę o wiedzy opartej na rzetelnych wypowiedziach ;)

do tej pory wypatrzyłem Eheim Professionel 2224 - nowy kosztuje 515,90zł, ale będę polować na okazję na allegro to może uda się kupić coś mądrego, tylko czytałem, że większość eheimów na allegro to powystawowe, niekompletne egzemplarze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

Niedługo stawiam 220L z umiarkowaną obsadą rybną i w założeniu mnóstwem roślin.

Czy TETRA TEC EX 700 będzie dobrym wyborem do tego litrażu?Producent podaje 100- 250L, ale wiadomo jak to jest z bełkotem producenta... po opiniach w internecie widzę że parę osób ma podobny problem. Co na ten temat myślicie?

 

znalazłem aukcję na allegro TETRA TEC EX 700+ grzałka Tetra 150W za170zł. Filtr i grzałka sprawne, ale facet pisał, że chodziły u niego 2 lata w akwarium. Czy warto za te pieniądze kupować 2 letni filtr?

proszę o pomoc bo nie chcę się sparzyć... jakby nie było akwarystyka to nie tanie hobby ;)

Mam tetre i na razie nie narzekam. Choc w moim 112l i tak brakuje trochę mocy, więc w 220L nie ma szans na skuteczną filtrację. ;/

Za 170zł 2 letni + grzałka?? haha Ja za swój nowy dałem 205 w promocji, a grzałka to nieduży koszt... Poza tym 2 lata robią swoje. Stanowczo odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym polecił jbl cristal profi e 900 ( według producenta litraż od 90 do 300l)

w mych 112l litrach ciągnie aż za nadto,mam go przykręconego na połowę

cena około 260zł ale warto,bo nówka i 4lata gwarancji,dokładasz stówkę ale wiesz co masz

wymieniłem tylko ich ceramikę na eheim substrat pro :aniol_diabel:

a jeśli masz kupić coś za 170 zł polecił bym kaskadę fzn3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym polecił jbl cristal profi e 900 ( według producenta litraż od 90 do 300l)

w mych 112l litrach ciągnie aż za nadto,mam go przykręconego na połowę

cena około 260zł ale warto,bo nówka i 4lata gwarancji,dokładasz stówkę ale wiesz co masz

wymieniłem tylko ich ceramikę na eheim substrat pro :aniol_diabel:

a jeśli masz kupić coś za 170 zł polecił bym kaskadę fzn3

Kaskada do 220 i akwarium gęsto obsadzonego roślinami? :shock: e900 nie jest zły, choć z czasem kiedy zbiornik zarośnie może okazać się za słaby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 220L nie ma szans na skuteczną filtrację. ;/

Za 170zł 2 letni + grzałka?? haha Ja za swój nowy dałem 205 w promocji,.

teraz sie cieszę, że założyłem ten temat bo już byłem zdecydowany na kupno tetry

 

ja bym polecił jbl cristal profi e 900

no w sumie ten filterek całkiem ciekawy.

A z EHEIM'ow , który moglibyście mi polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno jbl e900 jest w 100% lepszy od tetry

a co można polecić za te pieniądze

wszystko ładnie pięknie,ale ten filter nie ma regulacji ciśnienia wody :(:(:( jestem posiadaczem dwóch tetra ex 1200 i od ok 2 lat bez kłopotu,polecam,ps w każdym filtrze należy smarować uszczelki :o:o:o
A ja mam unimaxa już będzie trzy lata i nic nie smarowałem i działa idealnie cicho i nic nie cieknie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2228, 2217, 2028 a jak jbl to CP 500 albo e1500

2228 ok. 549zł 25W

2217 ok.459zł 20W

2028 ok.896zł cena zabija 23W

e1500 ok. 360zł 35W- 35W to bardzo dużo jak na filtr, który ma pracować na okrągło

crystal profi 500 ok 410zł ale pobór mocy 23W, to sporo

 

ceny brałem pierwsze lepsze z allegro i sklepów więc pewnie można wyrwać taniej, dlatego pisze "około"

 

co prawda nikt nie mówił ze będzie tanio ;) e1500 jest w granicach moich możliwości finansowych, ale prąd jaki będzie pobierał do najmniejszych nie należy

 

ok, dziękuje Wam. Mam podane konkretne modele filtrów- teraz tylko trzeba się zastanowić,czytać opisy i opinie i znaleźć jakiś złoty środek

myśle, że faktycznie warto zaczekać, dozbierać i kupić eheima, jak to już ktoś na forum napisał "oszczędzanie na filtracji bywa kosztowne" :mrgreen:

 

jak ktoś ma jescze jakieś propozycje tańszych a dobrych filtrów to proszę. Cana tak do 300 złotych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez paniki, u mnie e900 JBL'a daje radę jako biologia w 300L, w środku mam pompę z gąbką do śmieci. Tetra za 170 i to jeszcze 2 letnia to lekka przesada. Jak będziesz wybierał kubełek to chyba najważniejszą rzeczą jest pojemność na wkłady filtracyjne, tak więc rozważ wszystkie za i przeciw (JBL'a kupiłem nowego w sklepie internetowym za 215zl z przesyłką już) i do sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup cokolwiek tylko nie tetrę! Ja mam 216l i właśnie nieszczęsną tetrę ex700. Kiedyś mi polecono... Nie chcę, żebyś popełnił ten sam błąd. EX1200 nawet słabo będzie sobie radził. Przy czyszczeniu trzeba smarować uszczelki wazeliną. Totalna kiszka. Lepiej zainwestuj i kup eheima. Raz a dożywotnio.

:evil::evil: wrr hipcio ja mam tetre ex 1200 w 200l i sprawuje się dobrze , a żeby filtr był wieczny trzeba w każdym smarować uszczelki , to jest typowe dbanie o sprzęt, jak dbasz tak masz !!! :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup cokolwiek tylko nie tetrę! Ja mam 216l i właśnie nieszczęsną tetrę ex700. Kiedyś mi polecono... Nie chcę, żebyś popełnił ten sam błąd. EX1200 nawet słabo będzie sobie radził. Przy czyszczeniu trzeba smarować uszczelki wazeliną. Totalna kiszka. Lepiej zainwestuj i kup eheima. Raz a dożywotnio.

:evil::evil: wrr hipcio ja mam tetre ex 1200 w 200l i sprawuje się dobrze , a żeby filtr był wieczny trzeba w każdym smarować uszczelki , to jest typowe dbanie o sprzęt, jak dbasz tak masz !!! :twisted:

Owszem zgadzam się. Jeżeli będzie się dbać o sprzęt to będzie on sprawny. Mi nie chodzi o sprawność, a o wydajność. Mój Ex700 dwa tygodnie chodzi [nowy] a pyrka jak by to był napowietrzacz, a nie filtr. Cały czas mam jakieś pyłki w wodzie. Czasami mnie to denerwuje. Prędzej opadnie na dno i ustoi niż będzie wciągnięty przez filtr.

 

EDIT:

 

Patrzyłeś/rozpatrywałeś może eheima 2226? http://www.eheim.com.pl/product_info.ph ... cts_id=755

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby filtr był wieczny trzeba w każdym smarować uszczelki , to jest typowe dbanie o sprzęt, jak dbasz tak masz !!! :twisted:

tu się zgadzam. Ja należę do osób które szanują sprzęt, więc jakbym kupił nowy filtr to o ile nie będzie miał wady fabrycznej to długo mi posłuży ;)

 

Patrzyłeś/rozpatrywałeś może eheima 2226? http://www.eheim.com.pl/product_info.ph ... cts_id=755

patrzyłem, jednak cena jest dosyć wysoka. Filtr jest (chyba) w pełni profesjonalny i byłby super do mojego akwa

 

Eheim Professionel 2226 + Media

[2226020] 469,00zł

Filtr przeznaczony do akwariów max 350l,

- posiada odłączalne końcówki węży,

- zintegrowany zawór odcinający,

- pojemniki na masy filtracyjne,

- wydajność pompy 950l/h,

- pojemność filtra 9,0l,

- objętość wypełnień 4,9l,

- moc 25W,

- wymiary: 33,3x21x21cm,

 

W zestawie znajduje się komplet wkładów Substrat PRO i Ehfimech

cena w stosunku do jakości chyba dobra

Turbo filter jest do filtracji biologicznej i mechanicznej.Do biologicznej podwójnie.Kamyki i gąbka.

wiem, wiem ale jakby nie było to filtr wewnętrzny a wewnętrzny już mam. Jest mały więc spokojnie obsadzę go roślinami zaby go nie było widać, a szukam kubełka. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemyślałem sprawę i doszedłem do wniosku, że trudno... filtracja filtracją, ale nie mogę wydać tyle kasy na eheim'a ile bym musiał gdybym sie zdecydował nawet na NIE jakiś wypasiony model :|

kwota jaką mój portfel pozwoli na to przeznaczyć to 250-max300zł.

co moglibyście mi powiedzieć o tym konkretnie filtrach ?

 

 

FLUVAL 305 HAGEN cena około 290zł

Przepływ wody - 1000l/h

Właściwy rozmiar zbiornika - do 300l

Pojemność filtra - 6,6l

Ilość wkładów filtracyjnych - 3 szt.

Moc - 15W

Filtr UNIMAX 250 cena około 240zł

# Moc - 11W

# Max. przepustowość - 650 l/h

# Pojemność akwarium - do 250 l

# Pojemność filtracyjna - 8 l

ten fluval wydaje mi się, że jest bardziej odpowiedni...

aha, i jeszcze pytanie. Czy Filtr "kubełkowy" i "kanistrowy" to to samo, czy czymś się różnią między sobą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Fluval, ale Unimaxa 250 mam już rok wiec trochę go opiszę.

zalety:

- bardzo cichy [śpię 30cm od niego]

- pojemny, 4 kosze po 1,3 litra każdy [plus 2 litry gratis ale o tym poniżej]

- bardzo łatwe zalewanie

- sam się odpowietrza

- miejsce na dodatkowe wyposażenie [grzałka lub uv]

- odłączana głowica z wężami

 

wady:

- bardzo sztywne węże w komplecie [łatwiej wygniesz rurę z pcv :P ]

- pękają plastikowe rurki przedłużające i od deszczowni, nawet delikatnie wciskając

- drogie dodatki [grzałka i uv]

- smok ssący wygląda jak kratka ściekowa [osobiście wymieniłem na bagnet]

 

 

 

A teraz o gratisowych litrach na media filtracyjne. Filtr ma pojemność około 8L a do koszy wchodzi około 5,2L to gdzie jest reszta. Reszta to przestrzeń na dodatkowy sprzęt wkładany do wnętrza kubła, jednak jeśli nie będziemy wkładać grzałki bądź UV, można tan wsadzić rurę wypełnioną np. ceramiką i tak zyskujemy około 2L. Prawdę mówiąc producent sam powinien wpaść na taki pomysł i produkować taką rurę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...