Skocz do zawartości

Skuteczny sposób na obniżenie pH


Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiadomo wiele osób ma wielkie problemy z obniżeniem pH.

Ja także się wiele męczyłem ale w końcu się udało. Najpierw próbowałem obniżyć pH za pomocą:

korzenia w akwarium,

liści dębu,

bimbrowni,

wody destylowanej i torfu akwarystycznego w filtrze... efekt mierny obniżenie z 7,8 do 7,5.

 

Obniżyć pH udało mi się za pomocą:

TORU SPHAGNOWEGO kwaśnego

 

Jest naturalny torf o pH 3,5 - 4, jeden worek 80L w sklepie ogrodniczym kosztuje ... uwaga ... 11zł !!!!!!!!!!

Torf ten jest całkowicie bezpieczny dla ryb (ramirezki od razu zaczęły czyścić kamień).

Przy moim akwarium 54L do filtra zew FZN1 do koszyczków wrzuciłem po 1/4 torfu (w rajstopach), w ciągu 4rech dni pH zeszło z 7,4 do 6,6 i utrzymuje się tak od kilku dni, a 80L torfu starczy na baaardzo długo :)

 

Więc porzućcie drogie zakupy w akwarystyku i udajcie się to sklepów ogrodniczych :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie wypróbuję tę metodę, mam tylko jedno małe zastrzeżenie a właściwie wątpliwość, mianowicie przy podmianie wody pH będzie rosło, kranówka z destylką dadzą wynik ok. 7,4 (w moich warunkach), później rzecz jasna torf zakwasi to co zostało dolane, ale zastanawiam się czy te zmiany odczynu wody będą dla ryb odczuwalne? Czy może te 15-20% objętości akwarium nie wpłynie znacząco na pH całego zbiornika?

Jednym słowem czy jest potrzeba zakwaszania wody do podmian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym zastosował wodę RO ale dziwię się ze podawannie co2 nie zmieniło ph :zamieszany:

Nie zmieniło bo najpierw trzeba obniżyć KH.

przy podawaniu co2 woda powinna się zmiekczyć o 1

Chodzi Ci o KH czy GH. Jakoś nigdy nie słyszałem, że obniżą się o 1. Skąd masz takie informacje? :P Jeśli masz wysokie KH to możesz zagazować akwarium, a pH i tak nie spadnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...