Skocz do zawartości

Biały 'nalot' na gupikach...


Zubr_86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Opis akwarium:

http://forum.superakwarium.pl/topic/47634-72-moje-pierwsze-od-lat-akwarium/

 

Dziś zauważyłem dwie niepokojące zmiany na dwóch samicach gupików:

Jedna jest nieco wychudzona w porównaniu do pozostałych samic, dziś rano (okolice 11-12 godziny) nie miała ochoty na posiłek, przysiadała na dnie, obecnie pływa nad dnem kołysząc się. Wydaje mi się że ma jakiś biały nalot na jednym oku.

Druga zachowuje się normalnie, je, pływa ale w tylnej części ma kilka białych kropek...

 

Zdjęcia wrzucić mogę ale na prawdę nic na nich nie wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.superakwarium.pl/topic/47619-molinezja-złota-kupować-kotnik/?p=477763

 

Tak dziękuję za te wskazówki, dzięki waszym wskazówką teoretyczne wymieranie akwarium zamieniło się w zagładę całego miotu. To też wina chemii i zbyt wczesnego wpuszczenia ryb? **** się mocno.

 

I weź się koleś ogarnij, bo masz problemy z czasoprzestrzenią najpierw zrobiłem akwarium, potem dostałem wasze "cenne" rady, nie da się zmienić przeszłości.

 

Ja proponuję się Tobie ogarnąć.. Za kolejny taki post z użyciem wulgaryzmów zostaniesz usunięty z forum. /splend

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli babcia miała akwarium , potem mama miała akwarium i wszystko było w porządku, to dlaczego ich nie zapytasz o wskazówki, tylko tu nie potrzebnie zaśmiecasz forum i nie słuchasz rad innych. Jesteś gimnazjalistą, który pozjadał wszystkie rozumy i nie da sobie przetłumaczyć , jeszcze się sadzi :-x.

 

Za kolejne wycieczki osobiste, będą supernagrody.

andy102

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez żartów, sam doszedłem do tego że to może być rybia ospa, wy gadaliście o cyklu azotowym. <_<

 

Chronologicznie:

Kotna molinezja: 24 maja

Biały nalot: 27 maja

 

Miałem jej cofnąć ciążę?

 

Czy na tym forum występują jakieś zaburzenia czasoprzestrzenne, czas płynie inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokie stężenie no2 (cykl azotowy) osłabiły ryby i to znacznie. Osłabiona ryba bardzo łatwo łapie wszelakie choroby. Każdy chce Ci tu pomoc a Ty jeszcze się zapierasz i winę na nas zwalasz. Ludzie na akwarystyce zęby zjedli. Dobrze Ci radzę. Posłuchaj rad mądrzejszych w tym temacie.

Edytowane przez Aisulim
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróciłem Ci w tym temacie http://forum.superakwarium.pl/topic/47634-72-moje-pierwsze-od-lat-akwarium/ uwagę na to że możesz mieć w akwarium ospę rybią. Ty piszesz tu że też podejrzewasz że może to być ospa. Więc ja się pytam: zrobiłeś coś aby te ryby wyleczyć? Czy może ważniejszy dla Ciebie jest narybek który i tak jeśli w akwarium jest ospa to wcześniej czy później najprawdopodobniej padnie tak jak i reszta obsady.

 

Jeśli jest to ospa to pojawienie się tych białych plamek na ciele ryb to jest ostatnia faza rozwoju kulorzęska. I możesz być pewien że przy ospie zanim pojawią się na rybach plamki to akwarium i tak już od kilkunastu, a nawet może i od kilkudziesięciu dni jest skażone, a to że na niektórych rybach nie widać jeszcze objawów to jest tylko kwestia czasu. Równie dobrze ta molinezja która się okociła też już od jakiegoś czasu może być zarażona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem przypuszczać że to może być rybia ospa jak wynika z postów 27 maja o godzinie 22.

Ty napisałeś mi to samo wczoraj (28 maja o godzinie 24), z tym że za ospę wziąłeś bąbelki powietrza z filtra, mieczyki nie mają żadnych widocznych zmian na ciele. Dzięki :]

 

Od 27 maja podwyższam temperaturę, obecnie wynosi ona 27*C. Wczoraj, tj 28 maja wlałem odpowiednią ilość preparatu kupionego w pobliskim mi zoologu (to właściwie akwarystyczny, same ryby + 2 chomiki) o nazwie Green ichtio.

Zastanawiam się nad solą akwarystyczną gdyż mam dwa zbrojniki...

 

Wczoraj wieczorem padła najbardziej zarażona samica gupika widoczna wyżej na zdjęciach.

Edytowane przez Zubr_86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zubr_86 żeby bała jasność: w żadnym poście nie postawiłem 100% diagnozy tylko przypuszczenie. Nawet w moim poście powyżej napisałem: jeśli jest to ospa, a nie że jest to ospa. Co do mieczyków to spytałem dlatego ponieważ to co było widać na tych rybach wyglądało ze zdjęcia jak by miały ospę. Poza tym one wcale nie wyglądają na jakiś okazy zdrowia, a wręcz przeciwnie.

 

Na koniec kończąc ta naszą dyskusje podpowiem Ci tylko tak na przyszłość że bardzo dobre wyniki w leczeniu ospy daje stosowanie preparatu ichtio z tropicala.

Natomiast na temat Green ichtio się nie wypowiem ponieważ nigdy go nie stosowałem. W każdym bądź razie skoro zacząłeś leczyć tym to i tym powinieneś skończyć. A jeśli się zdecydujesz na leczenie preparatem ichtio z tropicala to najpierw się dowiedz czy te preparaty można ze sobą mieszać w akwarium, bo nie wszystkie można.

 

najpierw zrobiłem akwarium, potem dostałem wasze "cenne" rady,

Skoro nikt Ci tu nie dał cennych rad to uważam ze dalsza dyskusja nie ma sensu.

Życzę powodzenia w leczeniu ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po zastosowaniu preparatu (zakładając że jest skuteczny) mogą się jeszcze pojawiać białe 'naloty' na kolejnych rybach, czy już nie powinny? Preparat Green Ichtio zastosowałem w czwartek po południu, temperatura wynosi od 24h 27*C i raczej przy tej grzałce cieplej nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że może się pojawiać ospa (jeśli to ona). Takie objawy jakie mają Twoje ryby to już jeden z ostatnich etapów choroby. Ryby osłabione (niezamknięty cykl azotowy) będą chorowały. Lek jednym może pomoc (jeśli jest odpowiedni) a dla innych ryb już może być za późno.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy sytuacja wygląda tak:

- nowych zachorowań nie widzę

- objawy występowały tylko na samicach gupików, z tym że nalot na oczach jakby znikł/zmalał

- wczoraj wymieniłem 20l wody

- dziś zastosowałem drugi raz Green Ichtio a temperatura osiągnęła w końcu 28*C

- padła nam mała molinezja czarna ale ona nie miała ospy, od początku była taka mało aktywna

- narybek trzyma się dobrze, je, wydala i patrzy tymi wielkimi oczami

- molinezje ganiają mieczyki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam tak:

- podane leki mogły podziałać

- podmiana wody obniżyła poziom no2 ale to nie znaczy, że cykl azotowy się zakończył, a raczej sądziłbym, że cykl przebiega dalej (polecam o tym poczytać)

- przy przerybieniu niestety ale cykl azotowy raczej będzie przebiegał intensywniej (ponieważ odchody ryb też swoje zrobią)

- jak było poruszane w innym temacie na temat Twojego baniaka, obsada jest nieodpowiednia na ten litraż.

 

Szkoda, że pośpieszyłeś się z wpuszczeniem ryb bo uniknąłbyś wielu problemów, a i ryby by się nie męczyły niepotrzebnie.

Użytkownicy forum denerwują się na Ciebie z dwóch powodów. Po pierwsze nie słuchasz ich rad (które uwierz mi są przekazywane z czystej przyjemności dzielenia się wiedzą), a po drugie widzą jak przez to męczysz ryby (a każdy z Nas forumowiczów, uwielbia to co robi i krzywda żywych stworzeń boli Nas bardzo). Jak to niektórzy mówią, "W akwarystyce pośpiech wskazany tylko podczas zbierania wody z podłogi" :) Mam nadzieję, że to doświadczenie nauczy Cię trochę pokory i wyciągniesz wnoski na przyszłość. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leki nie działają na cysty kulorzęska, lecznie trzeba powtórzyć, najlepiej po tygodniu czasu (w zależności od temp. wody w akwarium, im temp. wyższa tym jego rzowój jest szybszy).

Nawet jeżeli na rybach nic nie widać, z "krost" wypływają małe osiadają na dnie tam dojrzewają i szukają żywicieli i znów cykl się powtarza są nowe krosty na rybach i z każdym cyklem coraz więcej.

Nie podnoś temp. więcej jak 28 'C spowoduje to zmniejszenie ilości tlenu w wodzie i zatrzyma rozwój kulorzęska (a musi się rozwinąć z cyst żeby lek na niego zadziałał).

 

@Zubr_86 jak nie poprawisz warunków rybom w akwarium, to licz się z tym, że zawsze je coś przyatakuje jak będą osłabione.

Wiem, że już coś w tym kierunku robisz ale licz się z tym, że te podmiany i lekarstwo ponownie zatrzęsie biologicznie Twoim akwarium.

Pilnuj parametrów rób małe podmiany aby ryby się nie potruły.

Po każdym etapie leczenia podmiana i czyszczenie gąbek z filtra, przed podaniem leku gąbki też możesz przepłukać.

Dzięki temu będzie to mniejsza bomba biologiczno-grzybowa jak bakterie tlenowe znów zaczną działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko:

U mnie ospa bez nowych zachorowań, jutro jeszcze raz zastosuję lek (po raz trzeci z podmiana 20l wody) i koniec.

 

Problem u babci, w niedzielę zastosowałem preparat na mętną wodę aquaclear z zooloka ale też prawdopodobnie występuje ospa, czy można oba preparaty stosować jednocześnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...