Jump to content

Recommended Posts

Witam. Mam pytanie. Dlaczego nie ze wszystkich roślin leci tlen po podawaniu CO2, a i jak wyłączę filtr, to wtedy najbardziej lecą bąbelki. O_co tu chodzi?

 

TDC: Ostrzeżenie za pisownię.

A oświetlenie dobre do podawania CO2 ?
Link to comment
Share on other sites

Masz prawdopodobnie źle ustawione napowietrzanie (co powoduje wytrącanie co2 z wody) opisz jak jest skierowane i czy jest to deszczownie czy tylko samo napowietrzanie z kostki ..

:arrow:No i tak jak napisał poprzednik podaj litraż oraz moc wat oświetlenia :idea:

Link to comment
Share on other sites

witam mam akwarium 112l firmy Juwel więc ono jest kompletne i tylko to mam czyli sam filtr wewnętrzny a ruch tafli napowietrza wodę ,skierowany tak aby nie robił wirówki , żadnej kostki nie mam ,oświetlenie 2 razy 28w t-5 CO2 z bimbrowni .sorki za wczorajszą pisownie zupka chmielowa zadziałała :D

Link to comment
Share on other sites

Z roślin najbardziej lecą bąbelki po wyłączeniu filtra dlatego, że wyrównują one wtedy ciśnienie osmotyczne.

Ciśnienie osmotyczne występuje na granicy ośrodków o różnych stężeniach. W jaki sposób wyłączenie filtra zmienia stężenie jednego z tych ośrodków?

Link to comment
Share on other sites

Też się wyrównuje :) Przy włączonym urządzeniu które napowietrza wodę dochodzi do napowietrzania wody. Woda napowietrzana ma całkowicie inne ciśnienie i trochę inną gęstość od tej, która krąży sobie w akwarium i jest wzbogacona w CO2. Wystarczy wyłączyć filtr albo coś co napowietrza poczekać około 3 minut i widocznie zwiększa się "bąbelkowanie" roślin :P Co prawda większość to fotosynteza ale po wyłączeniu duża część to także wyrównywanie ciśnienia ;)

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...