Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam akwarium 112l firmy Juwel więc ono jest kompletne i tylko to mam czyli sam filtr wewnętrzny a ruch tafli napowietrza wodę ,skierowany tak aby nie robił wirówki , żadnej kostki nie mam ,oświetlenie 2 razy 28w t-5 CO2 z bimbrowni .sorki za wczorajszą pisownie zupka chmielowa zadziałała :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z roślin najbardziej lecą bąbelki po wyłączeniu filtra dlatego, że wyrównują one wtedy ciśnienie osmotyczne.

Ciśnienie osmotyczne występuje na granicy ośrodków o różnych stężeniach. W jaki sposób wyłączenie filtra zmienia stężenie jednego z tych ośrodków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się wyrównuje :) Przy włączonym urządzeniu które napowietrza wodę dochodzi do napowietrzania wody. Woda napowietrzana ma całkowicie inne ciśnienie i trochę inną gęstość od tej, która krąży sobie w akwarium i jest wzbogacona w CO2. Wystarczy wyłączyć filtr albo coś co napowietrza poczekać około 3 minut i widocznie zwiększa się "bąbelkowanie" roślin :P Co prawda większość to fotosynteza ale po wyłączeniu duża część to także wyrównywanie ciśnienia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...