Skocz do zawartości

ospa rybia


Rekomendowane odpowiedzi

Ile powinnno trwać leczenie?U mnie trwa trzeci dzień(podniesiona temperatura+ichtiosan) i objawy ustapiły.Mam tylko wątpliwości co do jednego Danio,ale jeszcze poczekam.

 

Jutro zamierzam podmienić ok 20 % wody. Jakie czynności powinny być wykonane po zwalczeniu pasożyta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ponad miesiąc temu miałem ospe uzywałem ichtiosanu i choroba ustąpiła terapia trwała 10 dni i dziś widze ze powróciła na bocjach pojawiły sie białe kropki jak długo i co mam zrobić aby pasożyta wyeliminować bo szkoda mi rybek moje akwa to 112 l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś moze mi powiedziec czy po ospie i po podmianie wody w baniaku sypie sie sól aby działało odkażająca w akwa tak mi poradził gość ze sklepu zoologicznego czy miał racje? i ile tego trzeba ja mam 112l .Ospe mam już drugi raz w ciągu 1,5 miesiąca z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam niedawno tez miałem ospe rybia i uzywałem ichtiosanu i choroba mineła ale moje bocje od czasu do czasu ocieraja sie o kamienie czy to znak ze ospa wraca? obecna temp to 27 28st wode tez podmieniłem1/4 baniaka nie wiem czy wszczynac ponownie procedure leczenia ostatnia trwała 2 tyg moje akwa 112l

 

 

Moje bocje tez zachorowaly. Podnioslem Temp. do 29 stopni wlalem preparat anty bakteryjny (Pisze ze zwalcza ospe) i jutro podmienie im 1/4 wody i umyje wyszstkie roslinki i ozdoby...mam nadzieje ze im przejdzie ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyleczylem ospe temperatura :D 32 st. bez zadnej chemii. Ryzykowne jesli masz rybki i roslinki ktore nie lubia wysokiej temp. W moim akwa to sie sprawdzilo. Ospa

 

wyleczona po 4 dniach. Pozdrawiam

jak dawno miales ospe i jaka teraz masz temp i czy cos sie dzieje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...