Skocz do zawartości

co sądzicie o mini kani 120?


prezeszibi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Stanowczo za słaby. Jeśli chcesz mieć mieć poprawną filtracje i mniejsze szanse na problemy w przyszłości celuj w filtr o przepływie około 900-1000l/h. Absolutnym minimum jest 700l/h. Pamiętaj, że filtr to najważniejszy "organ" w akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja za swoich czasów miałem podłączony w 600 l kubeł 2000 l/h oraz wewnętrzny 1400l/ha dla czego zaraz postaram się wyjaśnić .

 

Filtr o przepływności 2000 l/h faktycznie ma wydajności tylko 60% producent podaje jego możliwość przepływu bez wkładów które wiadomo zmniejszają przepływność obciążając filtr (zaznaczam są wyjątki producentów znanych firm) ,a prawidłowa filtracja powinna być trzykrotność litrażu baniaka na godzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje pytanie, duża wydajność i tylko jeden litr na wkłady [fzn3], czy 3x mniejsza wdajność ale 4x więcej miejsca na wkłady [kani120].

Niestety, jestem po małej awarii unimax'a 250 [podczas czyszczenia kot pogryzł wirnik :P] i wszystkie wkłady poza gąbkami przerzuciłem z unimaxa do minikani. Miną tydzień, a woda nadal kryształ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAL9001 sugeruje się tym co napisał wcześniej byq44 o tym że ten minikani nie daje rady i swoimi doświadczeniami z tymi kaskadami ;)

FZN3 [przykładowo-wypełniony ceramiką, z gąbkowym pre filtrem na wlocie], powinien sobie dać bez problemu radę w tym akwa. ;)

 

Oczywiście kubełek [odpowiedniej mocy] z większą ilością miejsca na wkłady sprawdzi się lepiej, ale w tej cenie [<100zł] nie kupi się nic lepszego i cichszego od FZN3. Odpowiedni kubełek kosztowałby przynajmniej dwa, trzy razy tyle - ale jeśli autor tematu ma na tyle środków finansowych to proponuje się zastanowić właśnie nad kubełkiem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak w temacie co sądzicie o filtrze kubełkowym mini kani 120 do akwarium 126l mam obecnie zwykły gąbkowy i męczy mnie już buczenie brzęczyka choć woda jest ok ale mam zamiar zlikwidować hałas i to nie jakimś dużym kosztem ,ma ktoś ? jak się sprawuje

Fitlerek będzie ok pod warunkiem że zmienisz mu pompę na dużo wydajniejsza.Mam taki filtr choć narazie leży w szafie na wypadek awarii.W moim przypadku wstawiłem pompę o wydajności 700 litrów na godz i smigał aż miło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wstawiłeś tą pompe?

Po prostu.Przecież MiniKani ma pompę poza kubłem montowaną w prosty sposób w zależności od potrzeby w lub na zewnątrz akwarium.Na wężu dolotowym lub wylotowym.Kupujesz pompę na Allegro o większej wydajności ,wstawiasz i gotowe.Sam kubełek ma sporo miejsca na media filtracyjne,dodatkowo może stać ponad poziomem wody w baniaku.Pamiętaj tylko przy zakupie pompy sprawdzić czy pompa jest przystosowana do pracy w wodzie czy poza nią.Oczywiście i pompa mokra jak i pompa sucha bedą odpowiednie do tego filtra,pozostanie tylko wybór jak zamaskować pompę mokrą w akwarium.

ps. Mini Kani 120 ma pojemność 5l a dla przykładu TetraTec 700 6,6l.Dajesz lepsza pompę i śmiga aż miło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w wyszukiwarce na Allegro w dziale akwarystyka /pompa i coś ci tam wyskoczy.

dla przykładu. http://aukcjewp.wp.pl/item1002704793_po ... 100cm.html

Nawet tę pompę da się zastosować,dodatkowo będziesz miał prefiltr bo założeniu gąbeczki.

albo to http://aukcjewp.wp.pl/item1002286483_po ... w_721.html

ta na zewnątrz http://aukcjewp.wp.pl/item1003619955_po ... iczna.html

Całe mnóstwo jak widzisz

ps. jeśli pomogłem to się cieszę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zainformacje. A tak w temacie minikani to czy można pojemnik zminikani 120 połączyć i pokrywą zminikani 80 bo bym razem z pompą wymienił pojemnik i miałbym większy filtr za grosze.

Oj tu ci nie pomogę ,nie wiem czy 80-tka nie jest mniejsza.Popytaj sprzedawców czy się różnią wielkością
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zainformacje. A tak w temacie minikani to czy można pojemnik zminikani 120 połączyć i pokrywą zminikani 80 bo bym razem z pompą wymienił pojemnik i miałbym większy filtr za grosze.

wiesz co, wydaje mi się że różnica pomiędzy 80 a 120 to tylko wielkość kubła i ilość koszy a reszta jest taka sama, ale najlepiej jak przegrzebiesz katalog części zamiennych Aquaela i porównasz http://www.aquael.pl/_files/KATALOG_CZE_ZAMM_7.pdf

 

edit: po co wymieniać pompę, można dokupić drugą taką samą to tego jeszcze trójnik i niech dwie równocześnie pracują na dolocie lub wylocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hey

Moim zdanie to mini kani powinno dac rade w 120stce.

Ja uzywam takiego w 84ce z orginalna pompa o przepustowosci

650L/h + deszczownia I pracuje na jakies 1/2 mocy.

Przy wiekszej mocy robi wirowke w akwa. Filtra uzywam

Okolo roku I smialo polecam. Duza mozliwosc komponowania

Mediow filtracyjnych I cicha praca.

 

Ps. Sorki za ewentualne bledy, ale posta pisalem na telefonie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hey

Moim zdanie to mini kani powinno dac rade w 120stce.

Ja uzywam takiego w 84ce z orginalna pompa o przepustowosci

650L/h + deszczownia I pracuje na jakies 1/2 mocy.

Przy wiekszej mocy robi wirowke w akwa. Filtra uzywam

Okolo roku I smialo polecam. Duza mozliwosc komponowania

Mediow filtracyjnych I cicha praca.

 

Ps. Sorki za ewentualne bledy, ale posta pisalem na telefonie.

 

Pozdrawiam

Cześć.

A możesz dać jakieś foty jak to połączyłeś albo ewentualnie nazwe tej pompy.

 

Myślałem też o tym, żeby kupić drugi silniczek taki sam (50zł) i jeden zamontować na wlocie a drugi na wylocie filtra to w sumie da teoretycznie 600l/h. Tylko nie wiem czy tak można, wydaje mi się że tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem też o tym, żeby kupić drugi silniczek taki sam (50zł) i jeden zamontować na wlocie a drugi na wylocie filtra to w sumie da teoretycznie 600l/h. Tylko nie wiem czy tak można, wydaje mi się że tak.

W sumie to jesteś w błędzie, jeśli dasz dwie pompy jedna za drugą na jednym wężu lub jedną na wylocie a drugą na ssaniu o wydajności 350l/h to będziesz miał 350l/h. Podłączając pompy szeregowo zwiększysz siłę tłoczenia, a nie przepływ więc jak się filtr zasyfi to dalej będziesz miał 350l/h. Dlatego kilka postów wyżej napisałem żeby podłączyć dwie pompy ale przez trójnik, czyli równolegle, wtedy teoretycznie uzyskasz 700l/h, praktycznie mniej może z 600l/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...