Skocz do zawartości

Roślinki nie chca rosnąć ;/ dlaczego?


Rekomendowane odpowiedzi

witam mam akwa 65l, dwa filtry jeden malutki wewnętrzny do 50-tki, natomiast drugi to kaskada jakaś niemiecka ale firmy to nie znam( 600l/h), oświetlenie to świetlówki T8 2/18 wat, świecę około 12h dziennie a roślinki nic :P

No oczywiście próbowałem nawozić Tetraplant ale nic z tego.

Moje rośliny to żabienice które miałem w małym zbiorniku, tam rosły bardzo pieknie a tutaj lipa.

Jest ich niedużo bo 5szt.

Wyglądają paskudnie tak jakby gniły, może macie jakis pomysły czemu??

 

tem. wody to 23-25 C

pH około 6.5

C02 oczywiście brak bo po co na 5szt. żabienic przy takim swietle.

 

Proszę o pomoc :)

 

Ps. Wydaje mi się, że przyczyną może być korzeń, który zakupiłem w sklepie i po umieszczeniu w akwa rośliny przestały "życ".

Czy to możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viewtopic.php?f=5&t=17189

viewtopic.php?f=5&t=11056

 

Tetra Plant plantamin , jest pozbawiony azotanów i fosforanów. Jeżeli masz braki azotu i fosforu w wodzie czeka Cię dodatkowe nawożenie w te pierwiastki. Braki ich powodują słaby wzrost. Azot reguluje prawidłowe wykorzystanie wszystkich innych pobieranych przez roślinę pierwiastków i jest odpowiedzialny za prawidłowy przebieg fotosyntezy. Fosfor jest głównym składnikiem wielu w roślinie składników i jest nośnikiem energii. Odpowiedzialny za procesy biochemiczne w tym fotooddychanie.

 

Także zdecyduj sam czy chcesz sobie pomóc czy nie

C02 oczywiście brak bo po co na 5szt. żabienic przy takim swietle.

 

:zamieszany: :zamieszany:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że chcę, ale wydaje mi się że nawożenie CO2 przy tak małej obsadzie roślin jest zbędne. Oczywiście mogę się mylić.

A proponujecie jakiś nawóz po którym widać efekty??

 

A co do parametrów o które pytacie wyżej niestety nie mam na dzień dzisiejszy testów ;/ (sklep ma zerowe zaplecze, po świętach allegro mnie czeka)

 

TDC: Stosuj polskie znaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żabiennice sładniki odżywcze głównie pobierają poprzez system korzeniowy. Przyczyna może być złe złe, bądź jałowe podłoże. Jeśli nie podajesz CO2 to kup sobie chociaż Easy Carbo. Dla początkujących nie polecałbym soli, lepiej zakup sobie gotowy nawóz mikro i makro w płynie, a jeśli nie to chociaż sproszkowane w odpowiednich proporcjach nawozy, które wystarczy zalać wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żabiennice sładniki odżywcze głównie pobierają poprzez system korzeniowy. Przyczyna może być złe złe, bądź jałowe podłoże. Jeśli nie podajesz CO2 to kup sobie chociaż Easy Carbo. Dla początkujących nie polecałbym soli, lepiej zakup sobie gotowy nawóz mikro i makro w płynie, a jeśli nie to chociaż sproszkowane w odpowiednich proporcjach nawozy, które wystarczy zalać wodą.

No jasne, tylko weź znajdź NPK w tabletkach...

Jak nie umie się obchodzić z solami, to trzeba się nauczyć :mrgreen: . Najskuteczniejsza i najtańsza metoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żabiennice sładniki odżywcze głównie pobierają poprzez system korzeniowy. Przyczyna może być złe złe, bądź jałowe podłoże. Jeśli nie podajesz CO2 to kup sobie chociaż Easy Carbo. Dla początkujących nie polecałbym soli, lepiej zakup sobie gotowy nawóz mikro i makro w płynie, a jeśli nie to chociaż sproszkowane w odpowiednich proporcjach nawozy, które wystarczy zalać wodą.

No jasne, tylko weź znajdź NPK w tabletkach...

Jak nie umie się obchodzić z solami, to trzeba się nauczyć :mrgreen: . Najskuteczniejsza i najtańsza metoda.

Ehh :P "sproszkowane" nie miałem na myśli skruszonych tabletek tylko coś w stylu proszku AKWAN macro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...