Skocz do zawartości

proszę o szybką diagnozę


Rekomendowane odpowiedzi

A więc tak, moja rybka gupik jest w bardzo zaawansowanej ciąży, tyle że od dwóch dni choruje :( trzymałam ją w kotniku w akwarium ogólnym i przedwczoraj zauważylam że rybka pływa pionowo glowa w dól więc ja przełożylam do akwarium i pływała bardzo chaotycznie, obijała się o wszystko, porywała ja prąd, ogólnie byla bardzo słaba, wczoraj zauważylam, że rybka pływa też pionowo tyle że głową w górę, przełożylam ją do osobnego akwarium i tam siedzi od wczoraj, podplywa czasem do góry ale odpycha się tylko przednimi pletwami. Jesli mi się uda to dodam jej zdjęcia, prosze o szybką odpowiedź, bo chcę pomoc rybce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za chwilkę wszystko napiszę, tylko muszę się rozeznać ze wszytkim, a co do rybki to ona cały czas tak szybko oddycha i ma takie czerwone skrzela :( a zdjecie to i tak slaba jakość... coś mi się wydaje, że ona nawet sily urodzić nie da rady

 

 

maziama: Dbaj o pisownię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak akwarium 60 litrow, napowietrzenie dosc dobre bo z deszczowiny z filtra, oswietlenie 15W ze swietlowki ( po 5 h dziennie maja swiecone albo i wiecej) filtr HL-BT 400, 220-240V, moc 7W, przeplyw 380l/h, 5x danio pregowane, 5x gupik, 4xmolinezja, 5xbrzanka rozowa, roslinki mam tj, duzo moczarek, zabienice, jakies trawki co nazwy nie pamietam, anubiasa niskiego i kabomby, a co do parametrow wody nie znam bo testy dopiero musze zakupic :( tyle wystarczy czy cos podac jeszcze??

 

Edit:

 

no tak sztuczne roslinki i muszelka to tylko w tym akwarium dalam a w tamtym mam zywe roslinki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim parametry, tak jak napisałam. Podejrzewam, że to zatrucie szkodliwymi substancjami, a co za tym idzie może mieć problemy z "ciążą".

Jeszcze dziś kup testy i zrób pomiary. Kiedy ostatnio były robione porządki w akwarium, odmulanie i czyszczenie filtra...?

Zanim zaopatrzysz się w testy zrób jeszcze dziś małą podmianę wody (20-30%). Nie możesz czekać na odstanie się wody, bo sytuacja jest awaryjna, więc użyj kranówy z uzdatniaczem. Do normalnych podmian oczywiście odstana woda (24 h) bez "chemii".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr zawsze czysci mama ale w wodzie cieplej, chwile odstanej, roslinki plukam normalnie w wodzie a zwirek i kamyki w goracej.

Co do reszty rybek to nic im sie nie dzieje plywaja jak szalone tak jak zwykle i ciesza sie zyciem

 

Filtr czyści się w wodzie z podmiany. Robimy to treż delikatnie aby nie zabić bakterii na nim żyjących.

Dno akwarium jedynie można odmulać a nie czyścić całkowicie ukropem. Wedę podmieniaj max 20% na tydzień i koniecznie zrób test wody.

Zwłaszcza ph,gh, no2,i no3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic, no dziękuję za pomoc, zobaczę najpierw czy rybcia da radę sobie z tym porodem a później podskoczę po testy. Jeszcze raz dziekuję i pozdrawiam :)

 

 

maziama: Prosiłam żebyś dbała o pisownię (polskie znaki i zaczynanie zdań od wielkiej litery). Jeszcze jeden taki post i będzie ostrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszym porodzie rybka jest wyczerpana ale żyje. Leży na kamieniach tylko dalej ma brzuszek ogromny. Co do testów to ich jeszcze nie zrobiłam bo wczoraj nie miałam jak kupić. Nie mieszkam w mieście a nie miałam jak dostać się do zoologii ale dziś kupię i zrobię. A co do porodu to cały dzień rodziła. Biedna jest :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...