Skocz do zawartości

akwarium przy oknie


Rekomendowane odpowiedzi

witam jestem poczatkujacym akwarysta w zwiazku tym mam pytanie. Czy jezeli akwarium jest w bezposredniej bliskosci okna (do poludnia swieci intensywnie slonce) lepiej na tylna scianke zalozyc jakies tlo .Moje akwarium to 35 litrow. obsada to 2 zbrojniki 2+3 gupiki 3 ampularie i 2 molinezje.dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak najlepiej jest założyć tło bo będziesz mieć niesamowity wysyp glonów. Co do obsady to mogą zostać gupiki a reszta do oddania. Zbrojniki i molinezje rosną za dużo a ampularia jedna mogłaby w ostateczności zostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze masz złą obsadę, która może spowodować padanie ryb i ich karłowacenie co prowadzi do chorób itp

przedmówca napisał, które rybki oddać

 

 

co do pytania o okno słońce może powodować rozrost glonów

tło dajemy dla uzyskania głębi w akwarium najlepiej jednokolorowe

jeśli nie masz innego miejsca na akwarium załóż akwarium w typie low-tech ono może stać obok okna

 

czy masz żywe roślinki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze masz złą obsadę, która może spowodować padanie ryb i ich karłowacenie co prowadzi do chorób itp

przedmówca napisał, które rybki oddać

 

 

co do pytania o okno słońce może powodować rozrost glonów

tło dajemy dla uzyskania głębi w akwarium najlepiej jednokolorowe

jeśli nie masz innego miejsca na akwarium załóż akwarium w typie low-tech ono może stać obok okna

 

czy masz żywe roślinki?[/qu

dzieki za porade rybki oddam a co to takiego te akwarium low-tech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak najlepiej jest założyć tło bo będziesz mieć niesamowity wysyp glonów. Co do obsady to mogą zostać gupiki a reszta do oddania. Zbrojniki i molinezje rosną za dużo a ampularia jedna mogłaby w ostateczności zostać.

dzieki za porade rybki bede musial oddac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium low tech

 

# wykorzystanie żyznego podłoża dla roślin zakorzenionych składającego się naturalnej gleby pokrytej warstwą drobnego żwiru może być zwykła ziemia doniczkowa bez nawozów

# stosowanie wody o twardości ośmiu °n i większej

# wykorzystanie światła naturalnego w tym także dopuszczalna jest bezpośrednia ekspozycja akwarium na promienie słoneczne

# umiarkowanie silne oświetlenie światłem ze świetlówek (0,25 do 0,5 W na litr wody) mniej w wypadku zbiorników płytkich lub doświetlania światłem naturalnym

# niewielka lub umiarkowana obsada ryb

# obfite karmienie ryb - nadmiar pokarmu stanowi uzupełnienie mikro i makroelementów dla roślin

# duża odsada różnorodnych roślin ok 60% powierzchni akwarium najlepiej roślinami mało wymagającymi

# bogaty zestaw mikroorganizmów

# delikatna cyrkulacja wody wymuszana przy pomocy głowic wodnych lub wewnętrznych filtrów mechanicznych

# pozwalanie roślinom na wyrastanie ponad powierzchnię wody i wykorzystywanie CO2 z zasobów powietrza

# stosowanie roślin pływających

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jestem poczatkujacym akwarysta

jeśli nie masz innego miejsca na akwarium załóż akwarium w typie low-tech ono może stać obok okna?

To się raczej wyklucza, LT to dużo więcej niż ziemia pod żwirem i doświetlanie światłem słonecznym - to przede wszystkim masa doświadczenia konieczna przy zakładaniu i utrzymaniu takiego akwarium ;)

 

Co do akwa, nie powinny na nie padać bezpośrednio promienie słoneczne ;)

PS: Obsada, ale to już wiesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...