Jump to content

[Gupik] ciąża, poród

Recommended Posts

Witam,

wczoraj zauważyłem, że moja samiczka gupika zaczyna rodzić od razu przeniosłem ją do drugiego akwarium. Dzisiaj rano sprawdziłem co się urodziło i znalazłem ok 6 sztuk młodego narybku,, czy jest możliwe że to będzie wszystko co się urodziło czy może matka zjadła co nieco czego nie wykluczam bo to bardzo prawdopodobne, no i jak długo może trwać taki poród?

Bardzo możliwe że samiczka zjadła młode w nocy. U mnie taki poród trwał z godzinę bo jak już zacznie to rodzi do końca. Powinno być więcej rybek. Na drugi raz wrzuć jakieś roślinki by narybek mógł się schronić.

Ludzie czy wy próbujecie coś szukać pierwsza strona forum jest coś takiego jak encyklopedia ryb z tej strony to skopiowałem :evil:

:arrow:http://www.superakwarium.pl/gupik-pawie ... id413.html

Gupiki bardzo łatwo i szybko się rozmnażają. Są rybami żyworodnymi. Brzuch samicy staje się coraz bardziej okrągły w miarę rozwijania się w jajowodach zarodków, a następnie młodych rybek. Na parę dni przed porodem brzuch dorosłej samicy staje się trochę kanciasty. Młode zazwyczaj rodzą się w nocy albo nad ranem. Zazwyczaj co 4-6 tygodni rodzą się mioty liczące około 30-40 sztuk młodych. Największy miot liczył 193 młode. Wykazują tendencje do zjadania nowo narodzonych młodych, dlatego warto przenieść samicę do specjalnie przygotowanego akwarium rozrodczego. Gdy narybek osiągnie około 1 cm długości może być z powodzeniem wpuszczony do akwarium ogólnego Nie należy rozmnażać między sobą blisko spokrewnionych osobników, ponieważ istnieje ryzyko zajścia różnego rodzaju mutacji. Młode rybki można karmić pokarmami pyłowymi lub ugotowanym i rozdrobnionym żółtkiem jaja kurzego. Należy uważać aby nasza populacja gupików nazbyt się nie rozrosła. Szybko rozmnażające się gupiki potrafią szybko przerybić nasz zbiornik.

:idea: Do modów współczuje

Ludzie czy wy próbujecie coś szukać pierwsza strona forum jest coś takiego jak encyklopedia ryb z tej strony to skopiowałem :evil:

:arrow:http://www.superakwarium.pl/gupik-pawie ... id413.html

Gupiki bardzo łatwo i szybko się rozmnażają. Są rybami żyworodnymi. Brzuch samicy staje się coraz bardziej okrągły w miarę rozwijania się w jajowodach zarodków, a następnie młodych rybek. Na parę dni przed porodem brzuch dorosłej samicy staje się trochę kanciasty. Młode zazwyczaj rodzą się w nocy albo nad ranem. Zazwyczaj co 4-6 tygodni rodzą się mioty liczące około 30-40 sztuk młodych. Największy miot liczył 193 młode. Wykazują tendencje do zjadania nowo narodzonych młodych, dlatego warto przenieść samicę do specjalnie przygotowanego akwarium rozrodczego. Gdy narybek osiągnie około 1 cm długości może być z powodzeniem wpuszczony do akwarium ogólnego Nie należy rozmnażać między sobą blisko spokrewnionych osobników, ponieważ istnieje ryzyko zajścia różnego rodzaju mutacji. Młode rybki można karmić pokarmami pyłowymi lub ugotowanym i rozdrobnionym żółtkiem jaja kurzego. Należy uważać aby nasza populacja gupików nazbyt się nie rozrosła. Szybko rozmnażające się gupiki potrafią szybko przerybić nasz zbiornik.

:idea: Do modów współczuje

Dziękuje za prze klejenie fragmentu tekstu, który już wcześniej kilka razy czytałem ale nie jest on odpowiedzią na moje pytanie. Moje pytanie nie brzmiało jak często i jak łatwo gupiki się rozmnażają, tylko czy jest możliwe że urodziło się tylko 6 sztuk i jak długo trwa taki poród czy to jest godzina a może dzień. Zdjęcie, które jest dodane jest po porodzie tych 6 sztuk, a rybka nadal wyglądam mi na dość grubą i nadal chowa się po kontach i nie bardzo biega za pokarmem.

Proszę czytać co pisze się w postach.

Pozdrawiam

Mi się urodziło kilka dni temu w kotniku najpierw 6 sztuk... Poczekałam kilka godzin jeszcze bo myslałam że jeszcze cos urodzi bo grubiutka jeszcze była ale nic nie urodziła wiec przełozyłam do ogólnego a narybek został w kotniku... Rano patrze a koło filtra 5 małych rybek w ogólnym... :zamieszany: A samica dopiero nad ranem chuda się zrobiła kiedy zobaczyłam te małe koło filtra, niestety tylko 2 uratowałam :| Lepiej jeszcze obserwuj tą samice czy nie rodzi!

• 3 weeks later...
 Share

• Create New...