Skocz do zawartości

[Gupik] ciąża, poród


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wczoraj zauważyłem, że moja samiczka gupika zaczyna rodzić od razu przeniosłem ją do drugiego akwarium. Dzisiaj rano sprawdziłem co się urodziło i znalazłem ok 6 sztuk młodego narybku,, czy jest możliwe że to będzie wszystko co się urodziło czy może matka zjadła co nieco czego nie wykluczam bo to bardzo prawdopodobne, no i jak długo może trwać taki poród?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie czy wy próbujecie coś szukać pierwsza strona forum jest coś takiego jak encyklopedia ryb z tej strony to skopiowałem :evil:

 

:arrow:http://www.superakwarium.pl/gupik-pawie ... id413.html

 

 

Gupiki bardzo łatwo i szybko się rozmnażają. Są rybami żyworodnymi. Brzuch samicy staje się coraz bardziej okrągły w miarę rozwijania się w jajowodach zarodków, a następnie młodych rybek. Na parę dni przed porodem brzuch dorosłej samicy staje się trochę kanciasty. Młode zazwyczaj rodzą się w nocy albo nad ranem. Zazwyczaj co 4-6 tygodni rodzą się mioty liczące około 30-40 sztuk młodych. Największy miot liczył 193 młode. Wykazują tendencje do zjadania nowo narodzonych młodych, dlatego warto przenieść samicę do specjalnie przygotowanego akwarium rozrodczego. Gdy narybek osiągnie około 1 cm długości może być z powodzeniem wpuszczony do akwarium ogólnego Nie należy rozmnażać między sobą blisko spokrewnionych osobników, ponieważ istnieje ryzyko zajścia różnego rodzaju mutacji. Młode rybki można karmić pokarmami pyłowymi lub ugotowanym i rozdrobnionym żółtkiem jaja kurzego. Należy uważać aby nasza populacja gupików nazbyt się nie rozrosła. Szybko rozmnażające się gupiki potrafią szybko przerybić nasz zbiornik.

 

 

:idea: Do modów współczuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie czy wy próbujecie coś szukać pierwsza strona forum jest coś takiego jak encyklopedia ryb z tej strony to skopiowałem :evil:

 

:arrow:http://www.superakwarium.pl/gupik-pawie ... id413.html

 

 

Gupiki bardzo łatwo i szybko się rozmnażają. Są rybami żyworodnymi. Brzuch samicy staje się coraz bardziej okrągły w miarę rozwijania się w jajowodach zarodków, a następnie młodych rybek. Na parę dni przed porodem brzuch dorosłej samicy staje się trochę kanciasty. Młode zazwyczaj rodzą się w nocy albo nad ranem. Zazwyczaj co 4-6 tygodni rodzą się mioty liczące około 30-40 sztuk młodych. Największy miot liczył 193 młode. Wykazują tendencje do zjadania nowo narodzonych młodych, dlatego warto przenieść samicę do specjalnie przygotowanego akwarium rozrodczego. Gdy narybek osiągnie około 1 cm długości może być z powodzeniem wpuszczony do akwarium ogólnego Nie należy rozmnażać między sobą blisko spokrewnionych osobników, ponieważ istnieje ryzyko zajścia różnego rodzaju mutacji. Młode rybki można karmić pokarmami pyłowymi lub ugotowanym i rozdrobnionym żółtkiem jaja kurzego. Należy uważać aby nasza populacja gupików nazbyt się nie rozrosła. Szybko rozmnażające się gupiki potrafią szybko przerybić nasz zbiornik.

 

:idea: Do modów współczuje

Dziękuje za prze klejenie fragmentu tekstu, który już wcześniej kilka razy czytałem ale nie jest on odpowiedzią na moje pytanie. Moje pytanie nie brzmiało jak często i jak łatwo gupiki się rozmnażają, tylko czy jest możliwe że urodziło się tylko 6 sztuk i jak długo trwa taki poród czy to jest godzina a może dzień. Zdjęcie, które jest dodane jest po porodzie tych 6 sztuk, a rybka nadal wyglądam mi na dość grubą i nadal chowa się po kontach i nie bardzo biega za pokarmem.

Proszę czytać co pisze się w postach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się urodziło kilka dni temu w kotniku najpierw 6 sztuk... Poczekałam kilka godzin jeszcze bo myslałam że jeszcze cos urodzi bo grubiutka jeszcze była ale nic nie urodziła wiec przełozyłam do ogólnego a narybek został w kotniku... Rano patrze a koło filtra 5 małych rybek w ogólnym... :zamieszany: A samica dopiero nad ranem chuda się zrobiła kiedy zobaczyłam te małe koło filtra, niestety tylko 2 uratowałam :| Lepiej jeszcze obserwuj tą samice czy nie rodzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...