Jump to content

Zestaw testów JBL

strikerbest
 Share

Recommended Posts

Jako początkujący akwarysta muszę w krótkim czasie przyswoić sobie sporo wiadomości zanim postawię swój pierwszy zbiorniczek. Będą rybki będą rośliny.

Po zakupie zbiornika 240l, wykonaniu szafki pod akwarium i wykonaniu pokrywy przyszła kolej na wodę.

Widzę że zdania na temat testów wody są podzielone. Jedni korzystają z kropelkowych inni z paskowych. Chciałem zapytać o kompletny zestaw testów JBL (walizka). Czy ktoś korzysta z takiego zestawu? Czy testy są miarodajne? Czy opłaca się kupować taki zestaw czy zaopatrzyć się w pojedyncze testy wody? Czy są na rynku lepsze testy?

Dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

Opinia którejkolwiek osoby, która korzystała z testów tylko jednej firmy na jakikolwiek parametr wody za wiele Ci nie da. Trzeba mieć jakąś skalę porównawczą. Takowej nie mam, ale swojego czasu siedziałem sporo na necie i szukałem opinii na temat produktów (testów konkretnie ) JBL i sam chciałem je kupić, lecz brak funduszy uniemożliwia mi to. Korzystałem też z pasków JBL'a wynik bardzo zbliżony do kropelkowych np. sery na azot... Może niech ktoś się jeszcze wypowie ;p