Skocz do zawartości

czerwone roślinki


Rekomendowane odpowiedzi

jakie jest minimum światła do hodow* czrwonych roślinek tzn. o czerwonej barwie jak np.

-Rotala Rotundifolia

-ROTALA INDICA

To jedno i to samo. Pełna nazwa tej rośliny to Rotala rotundufolia indica. Czerwone rośliny zaczynają się się wybarwiać przy 0,5w/l, i dobrym nawożeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawda i nieprawda ja mam 3 czerwone rosliny .. trzymaja sie dobrze.. może nie mają rażącej czerwieni ale na razie ich nie nawoze i nie mam co2 bo swiatło mam za słabe, nie wiem moze tez zalezy jaka wode masz w kranie.. nie wiem ...

 

Jeśli mowa o cryptocorynach, bo tylko takie zauważam w twoim zbiorniku, to wcale się nie dziwię. One potrafią się wybarwić przy 0,3w/l. Autor tego tematu, miał na myśli rośliny łodygowe, których wymagania są znacznie wyższe.

 

PS. Jak dal mnie to cryptocoryny są brązowe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko ilość światła jest ważna co jego jakość. Przypomnę, że rośliny są wrażliwe najbardziej na pasmo czerwone i niebieskie. Kolor roślin uwidacznia się też przy odpowiednim utrzymaniu NO3 (maks. 15mg/l) i PO4(1mg/l). Im więcej NO3 tym rośliny będą bardziej zielone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ludwigia repens to nie jest wymagająca roslinka nie podaje CO2 oswietlenie to 0,5W/l jedyne co daje to kobaltosan i roslinka jest pięknie czerwona drugą czerwoną roslinkę jaką mam to rotala okrągłolistna czerwień już nie jest tak intensywna ale też ładnie.

 

Niestety nie mogę sie zgodzić że rotala indica i rotundifolia to ta sama roślinka

http://akwa-mania.mud.pl/rosliny/polskiwykaz.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...