Skocz do zawartości

filtr hw 303


Bulcorz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

ja zakupiłem taki filtr tylko że z filtrem UV i jestem bardzo zadowolony, po 48h filtrowania woda jest klarowna, filtr jest cichy i nie robi "pralki". Mój baniak ma 240l, jedyne co to nie wiem co ile i na jak długo odpalać lampe UV ale robie to co drugi dzień przez ok 1-2h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam filtr tej marki tylko trochę większy 2000h/l i jestem zadowolono filtr jest cichutki ostatnio sprawdzałem czy chodzi bo po zgaszeniu światła w akwa nie widzę ruchu wody wiec polecam za jakiś czas filtr powędruje na wyższa półkę znam akwarystów którzy maja akwa Holendry ,Malawi i maja ten filtry wiec bez obawy ja polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Zakupiłem ten filtr (hw-303b) mam go już 3 miesiące.

Plus to sam kubełek - nie cieknie:)

minusów jest wiele:

1. Straszna jakość osprzętu wkładanego do akwarium, rurki, deszczownica wszystko pęka i lamie się.

2. Zatrzaski kubełka mocujące glowicę - zacinają się, trzeba się sporo namęczyć by otworzyć/zamknać filtr tak by się nic nie połamało

3. Węże gumowe doprowadzające wodę - co prawda nie załamują się ale są tak sztywne, że nie da się nimi manewrować.

4. Szybkozłączka zapinania wężów do kubełka, po zamknięciu dopływu i wyciągnięciu węży mamy małą powó na podłodze.

5. Na oryginalnych wężach z pustymi wkładami nie udało się osiagnąć przepływu podawanego w danych technicznych.

6. Ciężko wyciąga się koszyki na wkłady filtracyjne.

ale najważniejsze - naczytałem się na innych forach jaki to on jest cichy, że praktycznie go nie słychać - o mnie pracuje dość głośno, co prawda mi to nie przeszkadza bo sam filtr jest w garażu ,ale gdybym go miał w pokoju ,to najprawdopodobniej bym wywalił złom i kupił inny.

 

 

Mod.Janusz---Regulamin,pisownia-6.1. Zaleca się dbanie o poprawność gramatyczną i ortograficzną wypowiedzi. Jeśli nie jesteś w stanie używać polskich znaków diakrytycznych, poinformuj o tym w swoim podpisie.Tymczasem przyznaję -ostrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mojego HW-302 i powyższej wypowiedzi muszę się zgodzić z tymi uwagami:

3. węże bardzo sztywne i ciężko się załamują

4. też już się pomoczyłam przy otwieraniu

 

za to z tym się nie zgodzę:

1. deszczownia i rury są dość wytrzymałe (może po prostu jako kobieta jestem delikatniejsza w obchodzeniu się z filtrem ;) ) jedyne do jest naprawdę chałowe to końcówka pobieracza

2 i 6. mi się nic nie zacina

 

Chciałabym jeszcze dodać od siebie, że zawsze muszę się niemało namęczyć odpowietrzając to ustrojstwo. W dodatku ni jak nie mogłam zamontować skimmera.

 

Ale za te pieniądze według mnie warto kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z kolei z odpowietrzeniem nie mam problemu

 

generalnie zgodze sie, ze za ta cene jakos mozna uznac te filtry za zdatne do uzytku

 

moze jestem przewrazliwiony gdyz zakup tego filtra kosztowalby mnie +72zlote extra: przy uruchamianiu nie zaswiecil mi sie zarnik UV i nie wiedzialem czy firma przyslala mi spalony zarnik UV, czy moze zarnik byl dobry i spalil sie bo zasilacz do UV jest uszkodzony, wkladac nowy zarnik to ryzyko bo moglby sie spalic, ponad to zarnik nie podlegal gwarancji, firma zaproponowala rozwiazaniegwarancyjne, ktore kosztowac mialo mnie 72PLN (nowy zarnik i sprawdzenie czy zasilacz jest ok.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem miałem do czynienia, nie mam zastrzeżeń , nawet sądzę, że mogę go polecić, choć czasami bywa różnie z chińczykami i można na bubla trafić, ale od czego gwarancja, albo prawo zwrotu jest. Jedno jest pewne filtr 2x droższy nie filtruje 2x lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku po zakupie filtra okazalo sie, ze aby go w pelni uruchomic to musze doplacic extra. Mialem problemy z zarnikiem UV, wcale nie zaswiecil przy pierwszym uruchomieniu w dniu zakupu filtra, firma zaproponowala rozwiazanie "gwarancyjne" takie, ze trzeba bylo zaplacic im dodatkowo 72PLN. Po wszystkich ustaleniach zwrotu juz nie moglem dokonac bo minelo 10 dni - a trzeba bylo od razu odeslac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku po zakupie filtra okazalo sie, ze aby go w pelni uruchomic to musze doplacic extra. Mialem problemy z zarnikiem UV, wcale nie zaswiecil przy pierwszym uruchomieniu w dniu zakupu filtra, firma zaproponowala rozwiazanie "gwarancyjne" takie, ze trzeba bylo zaplacic im dodatkowo 72PLN. Po wszystkich ustaleniach zwrotu juz nie moglem dokonac bo minelo 10 dni - a trzeba bylo od razu odeslac.

Wiesz nie obraź się ale to typowe uroki kupowania na odległość, czasem warto dopłacić trochę i kupić w sprawdzonym stacjonarnym sklepie, żeby mieć w razie czego możliwość natychmiastowego kontaktu ze sprzedawcą i przedstawienia mu swoich uwag mano-a-mano. Tak, że IMO to nie wina filtra tylko sprzedawcy, że cię tak potraktował. Wyobraź sobie że nawet maybach ma serwis fabryczny - wniosek: maybachy też się psują:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...