Skocz do zawartości

[63l] ogólne


Rekomendowane odpowiedzi

W akwarium jest:

10 neonów czarnych

2 neony innesa

2 gupiki

 

filtr kaskadowy, oświetlenie LED w drodze, aktualnie akwarium w zaciemnieniu, wygląda na to że przesadziłem ze światłem słonecznym i woda zakwitła :(

Czy można jeszcze coś dołożyć? Jakieś trochę większe ryby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddaj neony Innesa, skoro masz już czarne. Akwarium jest za małe na tworzenie 2 ławic.

Gupiki-Jaka płeć? Jeśli 2 samce. Możesz dokupić 3 dla efektu i już nic nie kupować. Jeśli para-albo oddaj samiczkę albo dokup 2, lub oddaj gupiki. Stado z róźnych płci szybko zaribi akwarium.;)

Gdybyś zmienił czarne neonki na Innesa lub jeszcze mniejsze rybki i oddał gupiki mógłbyś kupić prętniki karłowate-1+2.

 

Mozesz dokupic parke glonojada zbrojnika

Jeśli masz tak radzić to lepiej nie radź. Zbrojniki są od 100l w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W akwarium jest:

10 neonów czarnych

2 neony innesa

2 gupiki

 

filtr kaskadowy, oświetlenie LED w drodze, aktualnie akwarium w zaciemnieniu, wygląda na to że przesadziłem ze światłem słonecznym i woda zakwitła :(

Czy można jeszcze coś dołożyć? Jakieś trochę większe ryby?

Hmm... oddaj gupiki i neony innesa. Gupiki będą nie potrzebnie zarybiać ci akwarium. Chyba, że naprawdę chcesz je zatrzymać to proponuję albo trzymać same samce (ok. 2-3 sztuk(, albo zakupić parkę ramirez ( w tym przypadku załatwisz 2 sprawy za jednym zamachem, bo nie będzie narybku- zostanie zjedzony przez ramirezy, i w dodatku ramirezy są dość dużymi rybami, takimi które chcesz trzymać i nadają się do twojego baniaka. ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gupiki to parka, trochę się już do nich przyzwyczaiłem ;) Neony są z poprzedniego małego akwarium i niestety nie za bardzo mam je komu oddać. Niedawno się przeprowadziłem i nie wiem ilu jest akwarystów na osiedlu ;)

 

Kurczę, wydawałoby się że 60l to już całkiem spore akwarium, a tu już niemal osiągnąłem limit :(

 

Jakie krewetki by się nadały?

 

Czyli ew. jeszcze jedną samicę gupika i ramirezy, które opanują narybek gupików?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybki możesz oddać do sklepu zoologicznego.

Ramirezy, mogą (ale nie muszą) interesować się krewetkami. Ale mając krewetki musisz zakupić (jeśli nie masz) dużo mchów, i ewentualnie zrobienie jakiś kryjówek gdzie krewecie mogą się schować ;).

Co do ilości gatunków krewetek- 10x red cherry lub amano lub babaulti lub blue tiger

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...