Skocz do zawartości

Sum rekini padł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z sumem rekinim a właściwie z dwoma...Mój zbiornik to 112 litrów...Rybki różnego gatunku.Dziś(jakiś miesiąc od zakupu) padł mi jeden sumik rekini a drugi leżał na dnie wyglądając na konającego.Zdechłą rybkę usunąłem ze zbiornika a konającej zrobiłem kąpiel w roztworze z solą akwarystyczna(wyczytałem gdzieś ze może to pomoc) i rybka generalnie pływa w tym roztworze i z godziny na godzinę jest coraz bardziej aktywna. I zastanawiam się co jest tego powodem? Czy to że są tylko dwa sumiki?? Ale w tym samym zbiorniku od roku mam brzanki rekinie(również dwie) i jakoś samotność im nie przeszkadza. A dwa czy powinienem rybkę wpuścić z_powrotem czy zafundować jej jakaś kwarantanne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostosuj temat do tych wytycznych... viewtopic.php?f=6&t=14640

 

EDIT: Może to głupie pytanie, ale w encyklopedii ryb na stronie głównej SA jest napisane, że czasem, gdy sum rekini poczuje zagrożenie (są bardzo płochliwe i nerwowe) potrafi opaść na dno udając nieżywego... Nie wiem jak to wygląda w realu, ale...

czy jesteś pewny, że ta ryba była martwa? Pytam tak dla pewności, bo różnie to jest... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc jezeli chodzi o obsade... to mam 4 molinezje,2 brzanki rekinie,6 gurami,3 kirysy i 3 zbrojniki ,temperatura wody to 25-26 stopni,filtr hanza(napowietrzanie przez "deszczownice"),

 

pewnosc 100 procentową mam ze byla zdechła bo wyciagnelem ją ręką i sprawdzalem(wrzucajac do innego zbiornika)

 

a co do tego 5 razy za małego akwarium to nie chce sie wymądrzać bo jestem początkującym pasjonatem ale to co czasami czytam to normalnie śmiać mi sie chce bo generalnie takie rybki które są ogólnodostępne nie potrzebują jakiś olbrzymich akwariów(bo i w sklepach zoologicznych takich nie maja) a i bez przesady bo gdzie tu 500 litrowe akwarium dla 5 cm rybki, bo wiadomo ze liczyłem sie z tym ze jak ona urośnie będzie trzeba ja oddać w profesjonalne ręce

 

mniejsza z tym... po kąpieli w "solance" widze ze rybka wraca do formy i zastanawiam sie czy ja spowrotem wpuscic do reszty rybek... bo tak zastanawiam sie czy może miec wpływ na ich złe samopoczucie zła twardość wody czy cos w tym stylu? bo dziwi mnie to ze padły akurat dwa sumiki i to w tym samym czasie?

bo jezeli bylaby zaraza to widac by bylo podejzane zachowanie u reszty rybek

a dwa ze nic nie doskwiera moim brzankom które wymagają podobnych warunków(chyba ze się mylę?)

 

proszę o kompetentną pomoc co mam zrobic w tej sytuacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałyby się jeszcze wyniki testów (przynajmniej NO2, NO3, ph) i informacje jak często robisz porządki w akwarium, jak często czyścisz filtr i w jakiej wodzie... Podaj też czym karmisz ryby i jak często.

Gdzie teraz (w jakich warunkach) trzymasz tego suma i jak długo już jest odizolowany?

Co do obsady to się nie wypowiadam, ale wydaje mi się, że brzanki, sumy i do tego 3 zbrojniki to jednak za duża mieszanka ryb, wymagających większej przestrzeni. Tym bardziej upatrywałabym tu złego samopoczucia sumów. Ale nie można wykluczyć, że to jednak jakaś choroba...

Podaj wszystkie parametry wody, a nawet pokusiłabym się o poproszenie ciebie o zdjęcie całego akwarium (nie bój się, nie do oceny ;) ale może nasunie nam się coś, patrząc na twoje akwarium)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...