Skocz do zawartości

Problem - rybki wpadają do filtra!


majaluki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam filtr Aquael fan 1 , nienawidzę go, mam z nim pełno kłopotów, ale meritum.

Małe rybki typu otoski wpadały mi do niego od spodniej części, nie raz je ratowałem przed uduszeniem, 2 razy nie zdążyłem.

Teraz mam już bardzo duże 4 sztuki i wszytko jest OK.

Kupiłem 3 kiryski karłowate tzw. "pigmejki" i dziś rano przy podmianie wody i czyszczeniu filtra wszystkiego w nim były, 1 szczególnie już miał dość, bo jedno skrzelko miał czerwone. Macie jakiś patent oprócz wymiany filtra na coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większe kupki wciąga kaskada, a jak jakieś większe brudy się przyczepią to ściągam, ale rzadko jest taka potrzeba, zazwyczaj przy podmianie, czyli raz w tygodniu ;)

Trochę dużo miałabym mieszania w zielsku które rośnie w pobliżu, dlatego zobrazuje Ci to w ten sposób bez zdjęcia:

-kubełek w którym znajduje się gąbka wyciągnęłam ;)

-zwinęłam babci podkolanówkę, jak byłam w odwiedzinach :mrgreen:

-obciągnęłam (że się tak wyrażę :oops: ) podkolanówką z zewnątrz cały kubełek, wkładając końcówkę do środka i zamknęłam

-trzyma sie już miesiąc, nie jest super problemowe, a czy widać? To możesz zobaczyć w moim akwa :)

 

Pewnie są bardziej estetyczne i lepsze patenty, ale ja póki co wybrałam ten i nie przeszkadza mi to wcale ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję zmienić na kaskadę FZN-1 albo nawet FZN-2. Też miałam filtr Aquael-a i tez mi wciągał rybki i co najlepsze, wciągał tam gdzie wiatraczek wypychał wodę. Zginęła mi tam Danio i Kiryski 2 sztuki. Owinęłam pończochą ale beznadziejnie to wygląda i jeśli ma się tylko jeden filtr to ta metoda się nie sprawdzi. Po kilku dniach na pończoszce było mnóstwo brudów :/. Wywaliłam go i kupiłam kaskadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm mam akwarium, a w nim niestety tylko jeden filtr, mam pokrywę i rozumiem, że kaskada to wtedy problem jest

chyba lepszy byłby filtr wewnętrzny (czyli wracam do pkt. wyjścia viewtopic.php?f=8&t=14473 :D) czy takie wewnętrzne filtry są bezpieczne dla małych rybek, albo, który z nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny! Wczoraj ktoś pisał, że niema co się bać kaskad. Przeróbka pokrywy pod kaskadę to kilkanaście minut roboty. Ja u siebie najpierw miałem na bocznej ściance a teraz na tylnej. Na szczęście ten wycinek pokrywy nie wyrzucałem, kiedy montowałem najpierw na boku i po przeniesieniu filtra wkleiłem. W ogóle nie rzuca się w oczy, że coś było modzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ten sam problem gdy miałem młode zebry,wiec zdjąłem całkowicie dolny plastik i gąbka była na wierzchu.Kiedy chciałem go wyczyścić robiłem to przy włączonym filtrze szybko go wyciągałem i wkładałem w miskę.Z wiekszymi brudami robiłem tak jak kolega wyżej po prostu zdejmowałem ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupię HBL-501 bom biedny jak mysz, ale rybki kocham :)

Czym i jak sprawnie najlepiej zrobić dziurę w obudowie?

Jak wprowadzić drugi filtr do akwarium, bo przecież nie odłączę starego i nie podłączę nowego, bo coś chyba pójdzie nie tak?

(bakterie nitryfikacyjne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...