Skocz do zawartości

Obsada do akwarium 54 litry


Rekomendowane odpowiedzi

Skalar z bojownikiem to ryzykowny pomysł, dużo zależy od ich temperamentu.

54 L to za mało na skalary, min. chyba 200 L i akwarium 50 cm wysokości.

Myślę że bojek może mieć harem 1+2 lub 1+3 i np. 5 otosków lub kirysków panda.

Mogą być także krewecie chyba np. red cherry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam akwarium 25 l w ktorym mieszka bojownik wspaniały,planuje załozyc akwarium 54 l. Jakie rybki dobrać, takż żeby nie przeszkadzały bojownikowi?? Czy mogę dodać skalara czy nie bardzo??

Hmmm, może taka :D :

- no twój bojek + 2/3 samiczki

- razbora klinowa (Trigonostigma heteromorpha) - 8 szt.

- danio tęczowy (Danio albolineatus) - 6 szt.

- cierniooczek Kuhla (Pangio kuhlii) - 2 szt. (ale nie jestem pewien :roll: )

 

 

Anija: Twoje rady są szokujące. Może jeszcze pierdzącego nurka komuś poradzisz do kompletu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... W jednej rzeczy się nie zgodzę z majaluki, bojownik może zainteresować się krewetkami, więc lepiej nie ryzykować, choć oczywiście zdarzają się przypadki, że bojuś krewetek nie rusza. Możliwe, że przy dużej ilości kryjówek i mchów krewetki będą żyły spokojnie z bojkiem.

 

Obsada:

 

1+2x bojownik

7x rabora hengela/ galaxy/ karłowata

5x otosek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... W jednej rzeczy się nie zgodzę z majaluki, bojownik może zainteresować się krewetkami, więc lepiej nie ryzykować, choć oczywiście zdarzają się przypadki, że bojuś krewetek nie rusza. Możliwe, że przy dużej ilości kryjówek i mchów krewetki będą żyły spokojnie z bojkiem.

W moim "bojownikarium" są 1+2 Bojowniczki i Red Cherry (60L) i mimo gęstego obsadzenia roślinnością Bojowniki zjadają krewetki :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia jest, żeby nie był z kubeczka ten bojek, bo wtedy może atakować wszystko i bezcelowo poprzez zrytą psychikę.

Poobserwować takiego jak pływa w sklepie z innymi rybkami i w miarę coś wiadomo.

Krewecie muszą mieć się gdzie schować np. pod korzeniem itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...