Skocz do zawartości

poczatkujaca


Rekomendowane odpowiedzi

Witam od trzech miesiecy posiadam swoje pierwsze akwarium i mam kilka pytan byla bym bardzo wdzieczna za kazda porade :) akwa to 54 litry obsada dwa male skalarki dwa male welonki i glonojad roslinki na razie brak podloze jakies specjalne dla roslin plus zwirek i teraz pytanie jakie roslinki by pasowaly dodam ze oswietlenie bylo z pokrywa swietlowka 15wat za kazda pomoc z gory bardzo dziekuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje wszystkie ryby są za duże do tego akwarium

welonki od 100l wiem, że w sklepach sprzedają je do kuli ale one rosną naprawdę duże

skalary powinno się trzymać w akwarium o wysokości 50cm

glonojady dorastają do 12cm do takiego akwarium daje się otoski

po drugie skalary wolą cieplejszą wodę a welonki są zimnolubne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viewtopic.php?f=99&t=16568&st=0&sk=t&sd=a

Widzę, że nie dociera do Ciebie, że lepiej będzie jak oddasz te ryby. Ale co tam, że ryby się męczą ważne, że akwarium się podoba i rybki są szczęśliwe nie?? :roll:

Ogarnij się dziewczyno i jak już skazujesz żywą istotę na siebie to zapewnij jej godziwe warunki a nie wegetację :!:

3 miesiące akwa i żadnej rośliny :?::!: Współczuję tym biednym rybom :zamieszany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do welonki to owszem są głównie zimnolubne, ale to zależy też od gatunku welonki niektóre wolą cieplejszą wodę, a jeżeli chodzi o żabienice to przydało by się im trochę więcej światła niż 15W na 54l. Ja bym wsadził, jak się wypowiadali wyżej, kryptokoryna i mech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do welonki to owszem są głównie zimnolubne, ale to zależy też od gatunku welonki niektóre wolą cieplejszą wodę

Nawet te które tolerują ciepłą wodę nie nadają się do 54l...

Skalary i zbrojniki to samo.

Do póki nie zmienisz obsady nie ma co kombinować ze światłem czy roślinami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze troche przesadzacie 54 litry za malo na poczatek dla kilku 5 centymetrowychych rybek jak juz wczesniej pisalam w najblizszym czasie postaram sie o wieksze akwa a przez te kilka miesiecy rybki powinny byc ok a co do roslin to na poczatku mialam sztuczne ale jak troche poczytalam to od razu zapadla decyzja o wymianie na zywe dodam ze w akwa jest juz korzen ktory uwielbia glonek i kokos spreparowany wedlug waszysz rad i jeszcze jedno kazdy sie kiedys uczyl i ja na prawde nie chce zle dla rybek a oddac nie mam gdzie nie mieszkam w polsce tylko na malej greckiej wyspie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze troche przesadzacie 54 litry za malo na poczatek dla kilku 5 centymetrowychych rybek jak juz wczesniej pisalam w najblizszym czasie postaram sie o wieksze akwa a przez te kilka miesiecy rybki powinny byc ok

Nie będzie ok, wszystkie te ryby dorastają do kilkunastu centymetrów.

To jakbyś chciała trzymać młode karpie w tym akwa [może trochę przesadzam, ale niewiele].

Ryby się nie nadają, a postawienie dużego zbiornika to masa czasu i pieniędzy i nie możesz zagwarantować że na 100% za miesiąc będzie większe akwarium. A w większym akwarium zestawienie welonki + ryby tropikalne też nie ma prawa bytu.

Teraz tylko męczysz ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze troche przesadzacie 54 litry za malo na poczatek dla kilku 5 centymetrowychych rybek ...

No właśnie te 5-cio cm rybki to są na chwile obecną, zbrojnik rośnie do 15, skalary 10 cm wysokości, jasne każdy się uczył, ja w 30 hodowałem zbrojnika, ale jak poczytałem na ten temat to go usunąłem, oczywiście nie w drastyczny sposób, poprostu oddałem a w grecji są napewno sklepy akwarystyczne, więc mozna tam oddać, albo stamtąd skąd się kupiło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gatunek nie wiem temperatura 26 stopni glonek jest szary w kropki i ma 16 cm

 

To jest twój post z linka, którego wcześniej umieściłam więc jak możesz pisać, że rybki są małe i się nie męczą?? :roll: . Kupiłaś takiego dużego Glonojada, który na długość akwa zajmuję blisko połowę :zamieszany: . Twoje problemy dopiero się zaczną z takimi rybami w takim zbiorniku. Masz już tam korzeń tak? Napchasz zaraz roślin i gdzie te rybki będą mogły swobodnie popływać?? :zamieszany: Są sklepy, są też inni ludzie którzy mają akwarium odpowiednie dla tych ryb więc je oddaj i nie męcz :!: .

 

ok ;) opisz spokojnie swoje akwa :) czyli co masz,jaki filtr,grzałka,oświetlenie i jakie są ozdoby? ps.może parametry wody?

A w czym ma to pomóc bo nie za bardzo wiem?? Obsada do bani, ciekawe co ciekawego doradzisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do red eye to nie tak ze glonek zajmuje polowe akwa i korzen jest maly kokos tez wiec ryby maja sporo miejsca do plywania a glonek i tak caly dzien siedzi przyssany do korzenia a nawet jak wychodzi w nocy to nie widze zeby mial problem z brakiem miejsca takze az tak zle chyba nie maja na pewno lepiej niz w sklepie :roll: Do marysia dzieki za spokojne podejscie do tematu kazdy sie kiedys uczyl wiec tak w akwa mam maly korzen kokosa filtr eheim aguaball 2208 grzalka jager 50watt napowietrzacz plus podloze dla roslin nie pamietam nazwy i zwirek oswietlenie w pokrywie swietlowka 15 watt i teraz pytanie chciala bym posadzic kilka roslinek zeby i rybka bylo milej bo na razie troche pusto jest jakie by sie nadawaly z gory dziekuje za pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słaby filtr jak na taki zestaw ryb, oświetlenie też za słabe i trudno tu coś doradzić również ze względu na tragiczną obsadę. Poza tym welon będzie zjadał rośliny. Nawet jeśli kupisz twarde, to będzie obgryzał młode pędy.... :roll: . Według mnie, jeśli nie zmienisz obsady to tak jak napisał Atreyu nie ma co kombinować z oświetleniem i roślinami :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do red eye,najłatwiej jest kogoś zaszczuć że to i owo jest żle,czyli zrazić osobę do uczestnictwa w dyskusji a w konsekwencji zostawienie tematu i osoby na pastwę losu ;) Sarli musisz się zastanowić i odpowiedzieć na pierwsze pytanie,jakie chcesz mieć rybki czy zimnolubne(welonki)czy tropikalne,jak tu zapadnie decyzja z twojej strony będziemy myśleć dalej,pamiętaj akwarystyka nie lubi pośpiechu a i doradców jest wielu większość z nich to nabijacze postów którzy akwarium mają od krótkiego czasu a uważają że wszystkie rozumy pozjadali,więc każdą radę przemyśl dwa razy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do red eye,najłatwiej jest kogoś zaszczuć że to i owo jest żle,czyli zrazić osobę do uczestnictwa w dyskusji a w konsekwencji zostawienie tematu i osoby na pastwę losu ;) Sarli musisz się zastanowić i odpowiedzieć na pierwsze pytanie,jakie chcesz mieć rybki czy zimnolubne(welonki)czy tropikalne,jak tu zapadnie decyzja z twojej strony będziemy myśleć dalej,pamiętaj akwarystyka nie lubi pośpiechu a i doradców jest wielu większość z nich to nabijacze postów którzy akwarium mają od krótkiego czasu a uważają że wszystkie rozumy pozjadali,więc każdą radę przemyśl dwa razy ;)

Od początku zawsze jej piszą (nie tylko Ja) forumowicze, że obsada jest do wymiany a Ty wraz swoje. A posty to Ty nabijasz bo próbujesz wciskać użytkownikowi sarli , że wszystko jest ok i nawet chcesz pomóc przy oświetleniu i roślinach. Jak jesteś taka mądra i masz takie doświadczenie to proszę napisz koleżance jakie rośliny mogłaby mieć i jakie oświetlenie. Nie potrzeba nie wiadomo jakiej wiedzy i nie wiadomo ile lat w akwarystyce żeby wiedzieć, że te ryby się nie nadają. Wystarczy przeczytaj coś o każdej z tych rybek :roll: Nie ograniczaj się do pisania - "sarli trzymaj się, nie daj się, itp."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do red eye,najłatwiej jest kogoś zaszczuć że to i owo jest żle,czyli zrazić osobę do uczestnictwa w dyskusji a w konsekwencji zostawienie tematu i osoby na pastwę losu ;) Sarli musisz się zastanowić i odpowiedzieć na pierwsze pytanie,jakie chcesz mieć rybki czy zimnolubne(welonki)czy tropikalne,jak tu zapadnie decyzja z twojej strony będziemy myśleć dalej,pamiętaj akwarystyka nie lubi pośpiechu a i doradców jest wielu większość z nich to nabijacze postów którzy akwarium mają od krótkiego czasu a uważają że wszystkie rozumy pozjadali,więc każdą radę przemyśl dwa razy ;)

Od początku zawsze jej piszą (nie tylko Ja) forumowicze, że obsada jest do wymiany a Ty wraz swoje. A posty to Ty nabijasz bo próbujesz wciskać użytkownikowi sarli , że wszystko jest ok i nawet chcesz pomóc przy oświetleniu i roślinach. Jak jesteś taka mądra i masz takie doświadczenie to proszę napisz koleżance jakie rośliny mogłaby mieć i jakie oświetlenie. Nie potrzeba nie wiadomo jakiej wiedzy i nie wiadomo ile lat w akwarystyce żeby wiedzieć, że te ryby się nie nadają. Wystarczy przeczytaj coś o każdej z tych rybek :roll: Nie ograniczaj się do pisania - "sarli trzymaj się, nie daj się, itp."

więc zaczynamy od początku czyli decyzja w sprawie ryb,co dadzą wasze rady w sprawie roślin,oświetlenia jak jest misz masz w akwa?a po ilości moich postów widać że jestem nabijaczem he he
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słaby filtr jak na taki zestaw ryb, oświetlenie też za słabe i trudno tu coś doradzić również ze względu na tragiczną obsadę. Poza tym welon będzie zjadał rośliny. Nawet jeśli kupisz twarde, to będzie obgryzał młode pędy.... . Według mnie, jeśli nie zmienisz obsady to tak jak napisał Atreyu nie ma co kombinować z oświetleniem i roślinami

 

Dobra skończ już. Zobaczymy co ty doradzisz...Ja już napisałam...Z twoich postów można wywnioskować, że sama byś trzymała tyle rybek w takim akwa więc nie ma o czym pisać, wiesz lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie macie racji, posiadam ten filtr i uważam, że jest bardzo dobry woda kryształ natlenianie duże...

 

PS uważaj przy podłączaniu tego filtra, włożyłem do akwa i deszczownia była nad taflą wody skierowana dziurkami lekko do góry jak podłączyłem to całe plecy miałem mokre i prysnęło też na pokój ;) (nie myślałem, że takie duże ciśnienie będzie) Filtr zanurz cały w wodzie razem z deszczownia i otworki deszczowni skieruj DELIKATNIE w górę tak by tylko był ruch tafli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słaby filtr jak na taki zestaw ryb, oświetlenie też za słabe i trudno tu coś doradzić również ze względu na tragiczną obsadę. Poza tym welon będzie zjadał rośliny. Nawet jeśli kupisz twarde, to będzie obgryzał młode pędy.... . Według mnie, jeśli nie zmienisz obsady to tak jak napisał Atreyu nie ma co kombinować z oświetleniem i roślinami

 

Dobra skończ już. Zobaczymy co ty doradzisz...Ja już napisałam...Z twoich postów można wywnioskować, że sama byś trzymała tyle rybek w takim akwa więc nie ma o czym pisać, wiesz lepiej...

ale po co się ciśniesz jak nie masz racji ;) akurat tak głupio wyszło że mam jakieś pojęcie o akwarystyce w przeciwieństwie do ciebie gdzie twoje posty opierają się na, 51 postów choroby i leczenie reszta to rybka zginęła w filtrze,urzekła mnie twoja historia ;););) a te twoje razem 204 litry to przypadek???czy 60l dokupiłaś dla narybku???? :D:D:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie wszysczy mi piszecie ze mecze rybki i zeby je oddac tylko powiedzcie mi gdzie :shock: na wyspie ktorej mieszkam jest tzlko jeden sklep ze zwierzetami w ktorym kupujac rybki powiedziano mi w dodatku zeby welonki wlozyc do kuli bo szkoda akwa :roll: czy to tak zle ze chce im stworzyc jak najlepsze warunki wiem te 54 litrz to malo ale na razie musi starczyc :( wiec prosze pomozcie aha i czy dobrze robie dokarmiajac warzywami tj kalafior marchewka groszek salata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...