Jump to content

piotrekck89

Użytkownik
 • Content count

  18
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About piotrekck89

 • Rank
  Nowoprzybyły

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam co sądzicie o sumie długowąsym? (Clarias Batrachus). Oczekuje na opinie właścicieli tej ryby. Chciałbym wiedzieć jaka duża wam urosła w jakim akwarium i jak duże zrobiła spustoszenie.
 2. piotrekck89

  Krzywe kręgosłupy gupików.

  Twoje rybki pochodzą z przestarzałej linii genetycznej. To znaczy że są potomstwem rybek blisko ze sobą spokrewnionych. Żeby mieć zdrowe rybki musisz skrzyżować swoje z jakimiś pochodzącymi z innej chodowlii.
 3. piotrekck89

  Plany co do gupików...

  Około 20 sztuk.
 4. piotrekck89

  [112] Księżniczki z Burundi

  A z takiego czegoś nie przedostają się do wody jakieś szkodliwe substancje?
 5. Powiem ci tyle że jutro tych neonków nie będzie. Skalary i tak je zeżrą w nocy ta ryba nie odpuści dopóki coś mieści jej się do pyska.
 6. Ponieważ masz mało światła nadadzą się anubiasy, jakieś zwartki, nurzańce i może też żabienice i jakieś mchy
 7. piotrekck89

  [240] NN - 14-04-2010 nowe zdjęcia

  Dla mnie bomba :zamieszany:
 8. piotrekck89

  [126 l] Malawi

  Nie powinieneś jeszcze wpuszczać rybek warunki w każdym nowym akwarium muszą się zharmonizować. Dobrze że woda pochodzi z innego akwarium ale woda ta musi się jeszcze dostosować do warunków panujących w nowym akwarium takich jak podłoże i rośliny. Muszą też się wytworzyć bakterie nitryfikacyjne w podłożu, te w samym filtrze nie wystarczą.
 9. piotrekck89

  Mętna woda.

  Żółte zabarwienie wody jest pewnie spowodowane korzeniem i powinno przejść za jakiś czas. a mętna woda jest normalna podczas startu akwarium. Możliwe też że masz inwazję okrzemek tzn. jeśli woda jest biała i mętna
 10. piotrekck89

  Zebry oszalały ?

  Według mnie to tych zebr jest trochę w tym akwarium za dużo. Młode zaczynają dojrzewać i nie odpowiada im towarzystwo tylu ryb tego samego gatunku. Proponuję zredukować liczbę zebr do 6-8 i poczekać co się będzie działo. To akwarium jest trochę za ciasne dla takie ilości tych temperamentnych ryb. Albo umieścisz je w większym zbiorniku lub zmniejszysz ich liczbę albo dalej będziesz miał problem.
 11. piotrekck89

  [37l] Boraras maculatus of Green Gables ;)

  Wyczyść tylko piasek przy przedniej szybie bo widać zielone glony
 12. piotrekck89

  CO2

  A co jak ktoś ma duże akwarium i nie ma tak wielkich pojemników żeby przetrzymywać w nich wodę?
 13. piotrekck89

  Ikra Skalaraa

  Ikrę skalara do kotnika?? W kotniku ikra ci spleśnieje. W ogóle tarło powinno być przeprowadzone w osobnym zbiorniku gdzie skalary opiekowałyby się ikrą, zjadały spleśniałe jajeczka i wachlowały ją płetwami. wtedy można by usunąć tarlaki gdy młode zaczną już samodzielnie pływać po akwarium. W kotniku masz marne szanse na uzyskanie młodych.
 14. Bardzo pomocna byłaby jakaś fotka ryby
×