Skocz do zawartości

Posocznica?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.Mam chorą rybkę,samiczkę bojownika.Jest nadęta,wyblakła,pływa pionowo,ma wystrzone łuski.Fotek nie mogę niestety dodać.Proszę o pomoc. :help:

 

Akwarium 112l

 

Obsada

 

2 samiczki bojka

4 kiryski

6 hokejówek

2 gupiki

2 zbrojniki niebieskie

 

Rosliny

 

 

Anubias Bartera (chwilowo jeden :/)

 

Nawożenie

 

 

Sera Florena

 

Oświetlenie podstawowe

 

Napowietrzanie i filtracja

 

2w1 Atman CF-600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojowniczka pływa pionowo, ale głową czy ogonem w dół? (wbrew pozorom to ma znaczenie)

Czym karmisz ryby? Jaka jest temperatura w akwarium? Czy akwarium dojrzewało zanim wpuściłeś rybki? Masz w akwarium 112 litrowym tylko jedną roślinkę...?! (anubiasa) :shock: ...i lejesz nawozy? No chyba, że źle zrozumiałam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak bo reszta pozdychała roślinek bo nie dodawałem nawozu :/.Samiczka pływa ogonem w dół.Akwarium dojrzewało 2 tygodnie.Temperatura w akwarium to 26 stopni.A karmię je Tetra Rubin i wrzucam tabletki rozpuszczalne[nie pamiętam firmy] bo przesypałem je odrazu do woreczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rośliny padły, bo oświetlenie standardowe jest trochę słabe, chociaż mało wymagające rośliny powinny się na nim utrzymać... Żywe rośliny w akwarium dbają o równowagę biologiczną, więc pytanie brzmi kiedy, i czy w ogóle, robiłeś ostatnio jakieś testy wody...? Najpierw trzeba sprawdzić czy parametry wody są dobre (a jeśli nie, to trzeba doprowadzić je do właściwego stanu), a dopiero potem szukać przyczyny gdzie indziej.

Podejrzewam, że mamy tu do czynienia z więcej niż jednym schorzeniem... Ale najpierw, jak najszybciej, sprawdź stan wody i postaraj się o wiecej żywych roślin (na początek nawet duża garść luźno pływającego rogatka wystarczy, to lepsze niż jeden biedny anubiasek ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...